Lietuvos įmonių katalogas – informatyvaus minimalizmo pavyzdys

Lietuvos įmonių katalogasLietuvos įmonių katalogas – nepaprastai pravartus. Čia ne tik įmonių pavadinimai, rekvizitai, bet ir komentarai. Svarbu, kad būtų informatyvu, bet to negana. Informacija turėtų būti nechaotiška. Šiuo požiūriu palaikome minimalizmo šalininkus.

Minimalizmas – ne tik interjere

Informatyvu ir minimalistiška? Taip! Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, ši kombinacija yra reali.

Informacija gali būti gera, tačiau išmėtyta bet kaip. Jos gali būti itin daug. Bet svarbu, kaip viskas pateikta. Informatyvu – nebūtinai milijonai gigabaitų duomenų. Ir net tada, kai kataloge yra tūkstančių įmonių sąrašas, svetainės lankytojai nori rasti viską greitai ir patogiai.

Kaip minimalistinis interjeras gali būti ir tvarkingas, ir dailus, ir komfortiškas, taip ir Lietuvos įmonių katalogas gali pasižymėti kuo puikiausiomis savybėmis ir reprezentuoti neperkrautą dizainą.

Kad portale pateikiami duomenys nepasimestų ir kad vartotojai kuo lengviau suieškotų tai, ko reikia, kuriamos kategorijos. O jose – smulkesnės sritys. Kiekvienoje iš sričių yra nemažai verslo įmonių. Padirbėta iš peties, praleista ne viena valanda dirbant ir skirta daug pastangų.

Verslo situacija šalyje

Natūralu: vienos įmonės išgyvena kone krizinį laikotarpį, kitos tuo pat metu skaičiuoja rekordinį pelną. Kuriant verslą tikimasi, kad sėkmė nenusigręš. Kai kurioms komandoms iš tiesų pasiseka. Metų metus kontroliuojami įvairiausi procesai ir kryptingai siekiama tikslų. Jeigu situacija įmonės viduje gera, tai ir paslaugos teikiamos kuo sklandžiau.

Lietuvos įmonių katalogas yra priemonė pasižvalgyti po skirtingų veiklos sričių įmones. Galima suformuluoti keletą išvadų:

  1. Šalyje veikia visokiausių krypčių įmonės.
  2. Kai kurie pavadinimai itin skambūs.
  3. Vieni rinkos dalyviai pelno pagyras, o kiti kritikuojami.

Nuolatinis ėjimas pirmyn

Akivaizdu, kad turint verslą susikoncentruojama į tikslą. Tai nuolatinis ėjimas pirmyn.

Jei jūsų įmonė yra verslo kataloge, tai ženklas, kad vykdote ekonominę veiklą. Solidu, ar ne? Lyg ir taip, tačiau užmigti ant laurų nėra gerai. Pavyzdžiui, kokia nors elektroninė parduotuvė. Viskas patogiai sudėliota, dailus apipavidalinimas, platus prekių pasirinkimas… Tačiau po kurio laiko užsukate vėl ir naršyklėje vaizdas jau kitoks. Naudos davę sprendimai arba patobulinti, arba pakeisti naujais – tokiais, kurie turėtų suteikti dar daugiau privalumų. Kitas pavyzdys – kompanijų logotipai. „Coca-Cola“, „Apple“ – puikus įrodymas, kad ištobulintas logotipas laikui bėgant koreguojamas. Net jei dizainas minimalistinis, vis tiek randama ką padailinti. Arba atšviežinti.

Turėti tikslą svarbu ir naujai įstaigai, ir seniai veikiančiai, globaliai kompanijai. O rinkoje paaiškės, ar dirbama tikslingai.

Laisvai samdomų galvos skausmas: įmonės steigimas ar individuali veikla?

imones steigimasNet kaista forumai, o ką jau kalbėti apie sueigas ir konferencijas, kurios nepraeina be amžinos diskusijos – dirbi sau su individualia veikla ar įmone? Nors nuomonių šia tema yra ne viena, pažiūrėkime ką apie tai pasakys specialistai.

Finansininkai

Finansininkai laikosi tos nuomonės, kad įmonių steigimas įpareigoja vadovą šimtams dokumentų ir suvaržo papildomomis atsakomybės. Beje, uab imones steigimas yra brangesnis nei nemokamas prašymas Valstybinei mokesčių inspekcijai individualios veiklos pažymai gauti.

Verta pažymėti, kad imones steigimas kaina priklauso nuo pasirinkto juridinio asmens. Pats brangiausias ir populiariausias UAB. Verta pažymėti, kad tokių įmonių steigimas iškart įpareigoja samdyti buhalterį, o tai yra papildomos išlaidos. Tačiau imones steigimas lietuvoje gali būti ir kitų juridinių formų, t.y. individuali įmonė, mažoji bendrija, viešoji įstaiga, asocijacija ir k.t. Juridinę formą reiktų pasirinkti pagal veiklos sritį.

Verslininkai

Keista, tačiau verslininkai sako, kad įmonių steigimas ir veikla pagal pažymą turėtų būti priimamas priklausomai nuo tikslų. Juk jeigu siekiama yra plėtra ir nemaža darbuotojų komanda, individuali veiklos pažyma gali apsunkinti visą procesą.

Juolab, įmonių steigimas dar ne viskas – veiklą galima reorganizuoti. Todėl įmonės steigimo etapai, jos plėtros, pardavimo arba pirkimo sandoriai greičiausiai keisis ne kartą, priklausomai nuo strategijos ir makro bei mikro ekonominių procesų. Verta nepamiršti, kad imones steigimas klaipeda ir imoniu steigimas kaune yra vienodas, bet ją lydinti sėkmė ne visada priklauso nuo vadovo priimamų sprendimų, kartais verslo likimui įtakos turi konkurencija.

Teisininkai

Teisininkai teigia, kad imones steigimas registru centras atskiria vadovo piniginę nuo įmonės aruodo. Todėl ribota atsakomybė leidžia vadovui apsaugoti savo asmeninį turtą. Net jeigu verslas nenusisekė ir jam keliama bankroto byla, ribotos atsakomybės įmonės vadovas nerizikuoja savo asmeniniu turtu.

Tuo tarpu darbas pagal individualią veiklą neapsaugo vadovo. Jis neša šimtu procentu visą atsakomybę už kiekvieną projektą. Nenusisekus turi kompensuoti nuostolius savo asmeninėmis lėšomis.

Beje, prašymas įregistruoti veiklą kaip fiziniam asmeniui yra toks pats paprastas kelių minučių darbas kaip imones steigimas internetu.

 

VšĮ steigimas Vilniuje

VšĮ steigimasPadėti kitiems yra gerai. Šiandien kalbėsime ne apie savanorystę, bet apie kitokią pagalbą – tam tikras organizacijas, kurių tikslas – padėti vietinėms bendruomenėms ir žmonėms. Tai viešosios įstaigos.

Viešoji įstaiga – specialaus statuso įstaiga – juridinis asmuo, kuri veikia panašiai kaip įmonė, tik nesiekia pelno. VšĮ gali samdyti direktorių, darbuotojus, mokėti jiems atlyginimus, tačiau negali savo pelno išdalinti dalininkams ir savininkams, kaip tai padaro UAB. VšĮ steigimas Vilniuje yra nesudėtinga procedūra, todėl viešosios įstaigos čia dygsta, kaip grybai po lietaus. Pakanka vos 179 eurų, kad VšĮ steigtų profesionalai – finansų konsultantai ir buhalteriai.

Kam VšĮ reikalinga?

Visų pirma, viešoji įstaiga dirba visuomenės labui. Jos vykdoma veikla yra nukreipta į vietos bendruomenę ar žiūrima kiek plačiau. Dėl šios priežasties VšĮ veikla dažniausiai yra susijusi su švietimu, sveikatos apsauga, laisvalaikio praleidimo organizavimu. Taigi VšĮ paslaugomis dažnai naudojasi moksleiviai, studentai, senjorai. Taip pat naudojasi ir suaugę dirbantys žmonės, tačiau tikrai rečiau.

VšĮ reikalinga pagerinti bendruomenės gyvenimo sąlygas. Kitas klausimas – kokio dydžio ta bendruomenė? 10 žmonių? O gal 100 000? Atsakymo nėra, todėl kai kurie viešųjų įstaigų dalininkai tai interpretuoja gana laisvai. Jų nuomone, VšĮ steigimas galimas ir tada, kai norima padėti vos keletui žmonių. Tokiu būdu viešąsias įstaigas steigti gali vos ne kiekvienas daugiabutis namas Vilniuje ir organizuoti įvairius mokymus, renginius, rūpintis gyventojų laisvalaikiu ir edukacija.

Kaip vyksta VšĮ steigimas?

VšĮ steigimas vyksta taip pat, kaip ir MB steigimas, Ar uždarosios akcinės bendrovės įsteigimas – naudojant šiuolaikines technologines priemones. Steigėjams reikia turėti elektroninį parašą, kuris panaudojamas pildant VĮ „Registrų centras“ svetainėje esančius dokumentus. Aišku, reikia pasiruošti įstatus ir leidimus registruoti VšĮ tam tikru adresu. Jei registruojama privačiame bute, reikalingas visų buto savininkų sutikimas el. parašu, kad būtų suteiktas būtent tas registracijos adresas. Jei už butą mokama paskola bankui, reikalingas išrašas iš banko, kad jis sutinka. Tokį išrašą galima gauti per 10 dienų už keletą eurų.

Svarbu, kad tinkamai būtų apiforminti steigimo dokumentai. Priešingu atveju vėliau gali tekti juos keisti, o tai papildomos išlaidos.

VšĮ steigiant nereikalingas įstatinis kapitalas. Jį suneša visi dalininkai. Tai gali būti ir 100 eurų asmeniui, taip pat ir nematerialūs įnašai – baldai, buitinė ir biuro technika, o taip pat ir konsultacijos tam tikrais klausimais, indėlis į reklamą. Pavyzdžiui, interneto svetainės sukūrimas, rinkodaros konsultacijos. Dėl šios priežasties viešoji įstaiga yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo.

VšĮ steigimas pas profesionalus trunka savaitę laiko. Dokumentų pildymui sugaištama vos valanda ar net dar trumpiau, todėl laiko taupymas čia labai geras.

Prieš steigdami savo viešąją įstaigą, pasitarkite su savo finansininkais ir buhalteriais.