Kuo skiriasi VPS nuo VDS

Nepatikėsit, bet jau pora metų galvojau, kad VPS ir VDS yra vienas ir tas pats. Pasirodo, kad ne! Tiesa, panašumų yra daugiau nei trūkumų.

Kaip čia paprasčiau paaiškinus, kuo skiriasi VPS nuo VDS?

VPS yra Virtual Private Server – hostingo paslauga, kurioje resursai nėra labai ribojami. Jei reikia juos padidinti, tai padaroma vos per kelias minutes. Ši paslauga yra gana pigi, nes vienu metu ne visi resursai paprastai būna naudojami.

VDS yra Virtual Dedicated Server – serverio tipas, kai hostingo kompanija išskiria tam tikrus resursus keliuose fiziniuose serveriuose. Papildomi resursai gali būti pridėti, tačiau ne daugiau, nei yra serveriuose fizinės vietos ir pajėgumų. Be to dedikuojami tam tikri resursai, kurie nesikeičia. Tai reiškia, jei pasiėmei serverį su 4 Ghz RAMo, tai toks jis ir bus, o kiti vartotojai laisvo serverio resurso naudoti negalės. Ši paslauga yra brangesnė, nei VPS, tačiau ji yra skirta profesionalams, galintiems valdyti savo resursus.

Kažkas panašaus į tai. Abu gali būti laisvai vadinami debesimi, kaip tai dabar tapo madinga, nes veikia virtualizacijos technologijos pagrindu, kas yra pats tikriausias debesis (kai resursai paskirstomi per kelis skirtingose fizinėse lokacijose esančius serverius).

Darau video iš nuotraukų su PhotoPeach

Nors Picasa ir valdo, bet kartais pasinaudoju internetiniais įrankiais, norėdamas sukurti kažką nestandartinio ir netradicinio. Taigi, išbandžiau PhotoPeach varikliuką. Visai paprastas ir neblogas.

Štai rezultatas:

Atostogos Egipte Spiralės forma

Atostogos Egipte paprastai

Viskas atrodo puikiai ir lengvai, nes kiekvienai fotkei galima uždėti komentarą, o taip pat ir nureguliuoti jo vietą bei rodymo greitį.

Tiesa, parsisiųsti video neina, jei nesusimoki 3 dolerių už mėnesio narystę. Verslas yra verslas – debesies technologija skaitosi šis nedidelis įrankis, o debesį reikia išlaikyti…

SkyDrive pasiūlymas – pasididink talpą nuo 7 iki 25 GB

Netikėtas pasiūlymas! SkyDrive pasiūlė kaip lojaliam klientui pasididinti talpą nuo nemokamų 7 GB iki 25 GB. Pasirodo, tai pasiūlymas visiems seniems ir lojaliems vartotojams…

Ką reikia daryti? Nieko, tiesiog prisijungti prie savo SkyDrive ir viršuje pamatysite užrašą, raginantį pasinaudoti šiuo nerealiu pasiūlymu. Tada paspausti vieną mygtuką ir viskas, pas jus jau 25 GB. Va dabar tai pagyvensim 🙂

Šiuo žingsniu SkyDrive tampa didžiausiu nemokamu virtualiu „draivu“ pasaulyje. Daugiau galima gauti tik iš DropBox, bet tik tuo atveju, jei susirankama daugiau nei 36 draugai (už kiekvieną atvestą vartotoją – po 500 MB, taigi 36×0,5+7=25GB). Tai padaryti itin sunku, tad SkyDrive kol kas valdo.

Diskus keičia virtualūs „draivai“

Internetas keičia mūsų įpročius. Seniau nešiodavomės krūva „flopikų“, bet jie buvo netalpūs ir dažnai duomenys pažeidžiami. Vėliau persimetėme ant kompaktinių diskų, kuriuos nešiodavomės specialiuose krepšiuose. Diskai dar atgyvena netapo, tačiau jų talpa buvo ribota. Viskas pasikeitė atsiradus Flash atminties kortelėms, kurias itin plačiai naudojame dabar. 8 GB atminties jau nieko nebestebina, todėl pamažu norma tampa 16 GB atmintis. Ar šios technologijos dienos suskaičiuotos, paaiškės artimiausiais metais, nes dabar jau nieko nebereikia nešiotis, nes visa atmintis gali būti patalpinta „debesyje“. „Debesis“ yra sąlyginis pavadinimas, skirtas apibūdinti tiesiog internete laikomai informacijai ir jos apdorojimui. Tai kur kas plačiau neihostingas ar Google Docs. Bet apie tai nesiplėskime…

Failus galima „nešiotis“ virtualiame diske, kuris dabar vadinamas „draivu“ arba „boksu“ nuo populiariausių virtualios atminties talpyklų pavadinimų DropBox ir SkyDrive. Iš esmės pakanka turėti keletą tarnybų, ir jas tinkamai grupuoti, kad galėtumėte laikyti labai daug informacijos.

Google Drive – Google tarnyba duoda nemokamus 5 GB atminties, nors Google Docs jau seniau buvo naudojamas, kaip talpykla įvairių tipų failams, ne tik dokumentams ar PDFams.

SkyDrive – Microsoft virtualus diskas su 7 GB nemokamos atminties ir integracija su biuro programomis debesyje – Microsoft Web Apps.

DropBox – tiesiog 5 GB diskas, kurio atmintį galima praplėsti pritraukiant naujus draugus. Už kiekvieną atvestą duodama papildomi 500 MB. (Daugiau informacijos>>>)

Box.com – dar vienas 5 GB virtualus diskas. Nemokamas vartotojas gali įkelti iki 100 MB failą, tad asmeniniams video laikyti gali būti nelabai tinkamas.

iCloud – Apple produktas veikiantis tik su Apple įrenginiais – MacBook nešiojamais kompiuteriais, iPad‘ais ir kita prakasto obuolio technika. Deja, nemokamas vartotojas gali įkelti tik 25 MB failą. Blogas obuoliukas, blogas…

Yra dar pusšimtis kitų tarnybų, siūlančių 2-5 GB nemokamai. Atrodo, kad ateitis priklauso būtent jiems dėl specialių sinchronizavimo aplikacijų leidžiančių failus valdyti tiesiog savo kompiuteryje net neužeinant į interneto puslapį.

Kas pranašiausias? Pagal poreikius ir įpročius – kaip visada… Kas žino, gal artimiausiu metu IT rinkoje pasirodys dar geresnių ir tobulesnių sprendimų duomenims laikyti?..