Geros durys: kokios jos?

Dažnai gamintojai ir prekybininkai sulaukia klientų, kurie sako: „Mums reikalingos geros durys“. O kokios yra tos geros durys? Kiekvienam jos bus skirtingos: vieniems geros yra medinės, kitiems – šarvuotos, vieniems geros yra su kuo daugiau spynų, o kitiems pakaks ir vienos, bet aukščiausios kokybės. Taigi, tas durų gerumas yra sąlyginis ir priklauso nuo pirkėjo poreikių.

Medinės ar šarvuotos: kurios geresnės?

durys

Geros durys turi būti patvarios ir ilgaamžės, nes visgi investicija nemaža. Šį kriterijų atitinka medinės ir šarvuotos durys, kurios, beje, ir pasirenkamos dažniausiai. Kurias pasirinkti konkrečiai, priklauso nuo tam tikrų aspektų, pavyzdžiui, norintiems aukščiausio saugumo verta rinktis šarvuotas duris, o tiems, kurie prioritetą teikia šilumos ir garso izoliacijai, vienareikšmiškai reikėtų pasirinkti medines. Tiek vienos, tiek kitos yra patvarios, bet štai papildomi poreikiai leidžia priimti konkretų sprendimą. Šarvuotos durys daugiau populiarios tarp gyvenančių daugiabučiuose, nes jos ne taip gerai sulaiko šilumą, o kadangi buto durys tiesiogiai nesiriboja su lauku, tai termoizoliacinės charakteristikos ir nėra pačios svarbiausios. Šarvuotas duris verta pasirinkti ir tiems, kurie nenori skirti laiko jų priežiūrai, nes, pavyzdžiui, medines duris periodiškai reikės valyti, kas kelerius metus perdažyti ar perlakuoti, nes medžiui įtakos turi išorės poveikis: krituliai, drėgmė, temperatūrų svyravimas.

Dizaino aspektas

Geros durys taip pat bus ir tos, kurios Jums patiks, todėl nereikėtų numoti ranką į durų apdailą, dizainą. Tiek medinės, tiek šarvuotos durys šiais laikais turi labai daug dizaino galimybių: galėsite pasirinkti norimą spalvą, kuri derės tiek prie namo eksterjero, tiek prie namo ar buto interjero, taip pat galėsite pasirinkti raštą ir pan. Ir šarvuotos, ir medinės durys gali turėti stiklo elementų.

Geros durys – saugios durys

Taip pat vienas esminių aspektų, apibrėžiantis, kad durys yra geros, yra saugumas. Tai viena kertinių lauko durų funkcijų. Saugiausios durys yra šarvuotos – tai esminis jų pranašumas prieš kitų tipų duris. Bet taip pat durų saugumui didelės įtakos turi ir pasirinkta spyna. Net brangiausios durys neužtikrins aukščiausio lygio saugumo, jei jose bus sumontuota prasta spyna. Šiandien rinkoje spynų pasirinkimas labai platus, geriausios – cilindrinės spynos, veikiančios besisukančių diskų principu.

Jei montuosite dvi spynas, geriau pasirinkite skirtingų tipų: viena – cilindrinę, kitą –  seifinę.

Ir prisiminkite, geriau viena kokybiška spyna nei dvi prastos spynos.

Renkamės duris namuose: kas svarbiausia?

durysNorite atnaujinti savo namų interjerą? O galbūt tiesiog reikia pakeisti senas, vaizdą gadinančias duris? Abejais atvejais – jūs turėsite galimybę pasirinkti iš gausybės skirtingų vidinių durų komplektų, kadangi dabartinė pasiūla yra tiesiog milžiniška. Jeigu anksčiau neteko pirkti durų, tai mes jums galime padėti tai padaryti – atkreipti dėmesį reikės ne tik į durų funkcionalumą bei komfortiškumą, tačiau ir į tai, kaip jūsų pasirinktos durys dera prie bendro namų stiliaus. Peržvelkime, kas yra svarbiausia renkantis naują durų komplektą.

  • Derinimas su stiliumi. Vidaus durų stilius turi atitikti tai, ką jau turite arba planuojate turėti savo namuose. Ar jūs esate klasikinio ar modernistinio stiliaus gerbėjai? Nuo to priklauso, kokios durys geriausiai tiks. Jeigu norite kažko išskirtinio, pavyzdžiui, kontrastingai derančių durų ir grindų – tuomet pasikvieskite interjero dizainerį, kuris patars, kaip viską suderinti ir padės išsirinkti geriausiai tinkančias duris.
  • Varčios ypatumai. Visų pirma, reikia pasižiūrėti į durų paviršių – ar jis reljefinis, galbūt yra specialiai padarytų nelygumų. Būna dar priklijuotų priedų ar rėmelių. Varčia gali būti padalinta į keletą dalių, o galbūt ji pagražinta stiklu. Pavyzdžiui, jeigu paviršius yra su specialiais nelygumais, tai labiau tinka klasikiniam stiliui, tokios durys atrodys klasikinėmis. Tačiau, su tuo ateina ir daugiau įsipareigojimų – tokias duris reikia dažniau prižiūrėti ir jas nuvalyti gali būti šiek tiek sudėtingiau nei įprastas. Jeigu yra stiklo intarpų, tuomet tai gali labai gražiai atrodyti, tačiau nepamirškite, kad papildomas stiklas praleis daugiau šviesos į kambarį, tad jeigu tai nėra reikalinga, vertėtų nepirkti stiklu pagražintų durų. Kalbant apie apvadus, pastebimos dvi labai skirtingos tendencijos – durys būna su dideliais apvadais arba visiškai be apvadų. Moderniame stiliuje dažniausiai apvadų nėra.
  • Konstrukcija ir komfortiškumas. Durys gali būti dvivėrės, stumdomosios, gali turėti ypatingą pertvarą, gali būti slenkančios sistemos. Taigi, prieš pirkdami duris, turėtumėte savo galvoje įsivaizduoti, kaip bus jums patogiau ir kas labiau tiks prie esamo dizaino. Taip pat verta iš anksto nuspręsti, iš kurios pusės durys bus atveriamos, ar dažnas toje vietoje judėjimas, kokie baldai stovės kambaryje ir ypač arti durų. Verta pagalvoti, kaip tame kambaryje išdėstyti elektros lizdai, ar durys jų neužstatys. Pagalvokite, ar mėgstate savo kambariuose daug erdvės – jeigu taip, išsirinkite plonesnes duris, nestatykite jų tokioje vietoje, kur daug baldų. Į visus šiuos dalykus verta atkreipti dėmesį dar prieš nusiperkant durų komplektą, kadangi iš naujo perstatyti duris bus nelengva.
  • Ekologija ir ilgaamžiškumas. Dar vienas aspektas, kuris turi daug įtakos – ar durys yra ekologiškos. Jeigu taip, tai jos turės CE sertifikatą, kuris garantuoja, jog šis gaminys nebuvo pagamintas iš neleistinų medžiagų ir jame nėra neleistinos sintetinių medžiagų koncentracijos. Įsitikinkite, kad gaminyje nėra formaldehidų arba kitų kenksmingų medžiagų. Taip pat, prieš perkant verta pasidomėti garantija – keliems metams gamintojai gali suteikti garantiją dažnai pasako ir apie pačio produkto kokybę. Ekologija ir ilgaamžiškumas – tai dažniausiai ne pačių pigiausių durų savybės.

Tikimės, kad vadovaujantis šiais keturiais aspektais, jūs įsigysite pačias tinkamiausias duris savo namams.

Netradicinės vidaus durys Vilniuje: kokiais kriterijais vadovautis?

durys Vilniuje Durų paieška reikalauja daug laiko ir kantrybės – vidaus durys Vilniuje skiriasi gamybinėmis medžiagomis, dizainu ir funkcionalumu. Žinoma, kiekvienas pirkėjas ieško durų, kurios lengvai atsidarytų ir užsidarytų, o estetikos klausimai sprendžiami kur kas vėliau. Vis dėlto, dizaino svarbos taip pat negalima paneigti – norime, kad vidaus durys tobulai papildytų interjerą, derėtų prie pasirinktų apdailos sprendimų, baldų ir aksesuarų. Keičiantis laikams, vis daugiau dėmesio skiriama netradicinėms durims. Tiesa, tiek tradicinės, tiek netradicinės konstrukcijos turi būti parenkamos objektyviai įvertinus kuriamo interjero niuansus, būsto plotą ir architektūrinius gyvenamųjų patalpų sprendimus. Jei abejojate dėl savo pasirinkimo, pasikonsultuokite su šios srities specialistais.

Stumdomos durys

Sparčiai populiarėjančios stumdomos durys Vilniuje sulaukia vis didesnio klientų dėmesio – minėtosios konstrukcijos išsiskiria unikaliu dizainu ir subtilia elegancija. Kaip ir įprastos varstomos konstrukcijos, stumdomos durys gali būti laminuotos, faneruotos arba gaminamos iš stiklo ar medžio masyvo. Durų dizainas pasiduoda originaliems apdailos sprendimas – šios konstrukcijos gali būti puošiamos įvairiais raštais, stiklo konstrukcijomis, turėti spynas, užraktus ar unikalaus dizaino rankenas.

Vienas naujausių dizainerių sprendimų – nematoma stumdomų durų sistema, kuri sukuria iliuziją, kad durys kaba ore. Minėtosios konstrukcijos išsiskiria nepriekaištinga estetika ir greitu montavimu. Tokios durys rekomenduojamos moderniam interjerui, kuriame išryškinamos minimalizmo idėjos. Vienas didžiausių stumdomų durų trūkumų yra gana prasta garso izoliacija. Net ir pačios kokybiškiausios durys negali užtikrinti pageidaujamo sandarumo.

Stumdomos-sukamos durys

Šios durys atidaromos kaip tradicinės varstomos durys, tačiau pritaikomos sudėtingoms ir problemiškoms erdvėms, pvz., itin ankštiems kambariams ar erdvėms, kuriose yra daug į tą pačią pusę atsidarančių durų. Stumdomos-sukamos durys gali būti atidaromas iš abiejų pusių, priklausomai nuo pasirinktos judėjimo krypties. Tokiomis durimis patogu naudotis ir neįgaliems žmonėms. Vienas didžiausių tokių durų privalumų – efektyvus erdvės išnaudojimas.

Stiklinės durys

Ilgą laiką stiklinės durys Vilniuje buvo siejamos su biurais, baseinais ar kitais visuomeninės paskirties statiniais, tačiau keičiantis laikams, vis daugiau žmonių minėtąsias konstrukcijas ėmė taikyti ir kurdami gyvenamųjų patalpų interjerą. Stiklinės durys puikiai dera prie minimalistinio dizaino sprendimų. Be to, jų priežiūra nereikalauja daug laiko ar pastangų – jos nesitraukia, nekeičia spalvos ir nesideformuoja. Itin dažnas sprendimas – stiklinių pertvarų taikymas, norint skaidyti atskiras būsto erdves, pvz., atskirti virtuvę ir svetainę. Stiklinės durys gali būti rėminės ir berėmės, jos gali būti varstomos ir stumdomos, gaminamos iš permatomo ir matinio stiklo – viskas priklauso nuo jūsų lūkesčių ir interjero sprendimų.