Svetainės talpinimas – hostingo paslaugų įmonėje ar svetainės kūrėjo serveryje?

Svetainių kūrimas ir talpinimas – dvi skirtingos paslaugos, paprastai įmonės užsiima tik kuria nors viena iš šių veiklos rūšių. Tačiau kai kurie svetainių kūrėjai taip pat siūlo ir patalpinti sukurtą svetainę savo serveryje. Net kartais vilioja labai patraukliomis talpinimo sąlygomis – užsisakant svetainę, talpinimas pirmus metus nemokamas.

Taigi ką pasirinkti – atskirai užsisakyti talpinimo planą hostingo paslaugų įmonėje, ar svetainę talpinti pačios svetainę sukūrusios įmonės serveryje? Abu šie variantai turi savų pliusų ir minusų.

Patikint tai pačiai įmonei ir sukurti svetainę ir ją talpinti, klientas išvengia papildomų rūpesčių. Nereikia nei domėtis hostingo tiekėjais ir planais, nei rūpintis serverio priežiūra, tiesiog sumoka vieną kartą už viską ir turi veikiančią svetainę.

Tačiau interneto svetainių kūrimu užsiimančių įmonių siūlomos talpinimo paslaugos, kaip taisyklė, smarkiai nusileidžia hostingo įmonių siūlomiems talpinimo planams. Tiek išskiriamais resursais, tiek valdymu, tiek priežiūra. Hostingo įmonės gyvena iš šių paslaugų, todėl skiria didelį dėmesį tiek techniniams serverių parametrams, tiek aptarnavimo kokybei. Serveriai turi valdymo pultus ir klientai patys gali keisti įvairius parametrus, talpinti daugiau nei vieną projektą, taip pat, pasikeitus poreikiams, lengvai pakeisti planą į didesnį.

Svetainių kūrėjų serveriai dažnai stovi apleisti ir atlieka tik minimaliausią funkciją – kad svetainė iš viso veiktų. Kadangi jų pagrindinė veikla – svetainių kūrimas, tai natūralu, kad talpinimo paslaugoms jie skiria daug mažiau dėmesio. Prireikus atlikti kokias nors modifikacijas tokioje svetainėje, dažnai paaiškėja, kad klientas net neturi serverio prisijungimų, pati serverio programinė įranga pasenusi, o konfigūracijoje negalima daryti jokių pakeitimų.

Todėl talpinimą svetainių kūrėjo serveryje verta rinktis tada, kai tiek pati svetainė, tiek poreikiai talpinimui yra iš tiesų minimalūs. O žiūrint į perspektyvas, jei norėsite svetainę tobulinti ir tam samdysite kitus specialistus, arba planuojate turėti ir daugiau internetinių projektų, vertėtų užsisakyti talpinimo planą pas hostingo paslaugų tiekėją.

Zynga laikinai sustabdė augalų nuvytimą dėl uragano JAV

Labai įdomus faktas socialinių žaidimų pasaulyje. Tokių žaidimų lyderę Zynga šiandien laikinai atšaukė augalų nuvytimo fonkciją savo socialinio ūkio žaidime Farmville2. Pasirodė toks užrašas:

We have temporarily disabled wither to accommodate those that are being impacted by Hurricane Sandy. Zynga’s thoughts and best wishes are with everyone who has been affected by this storm.

Zynga rūpinasi savo žaidėjais, papuolusiais į bėdą ir negalinčiais nuimti savo užaugusio derliaus, todėl kurį laiką javai ir baklažanai žydės netrukdomi, o ne nuvys. Labai pagirtina taktika. Dar galėtų pradėti rinkti aukas nukentėjusiems, kaip dare seniau su ne vienu labdaros fondu.

Kad ir kaip būtų keista, bet ši kompanija vis dar užima lyderiaujančias pozicijas ne tik faktiškai, bet ir iš moralinės pusės, nors rezultatai nėra tokie džiuginantys.

Primenu, kad JAV siaučia uraganas Sandy, kuris siaubia visa rytinę pakrantę. Dešimtys žmonių žuvo, milijonai liko be namų, sugriauti maži miesteliai, o didžiuosiuose miestuose – chaosas. Uždarytos elektrinės, tad milijonai liko be elektros ir patogumų.

Gydomės nuo blogų nuorodų

Išpublikavęs straipsnį pastebėjau, kad turiu dvi bjaurias nuorodas iš pornografinio turinio svetainių. Kaip jos ten papuolė – nežinau. Gal kažkas jas nusiuntė, nes nepatiko, kad šio blogo pavadinimas primena vieno populiaraus hostingo tiekėjo pavadinimą. Visko gali būti. O gal tos nuorodos čia buvo visada? Juk galėjo srveriai.lt būti registruotas jau seniau. Dabar tai jau nebesvarbu.

Duosiu pora patarimų jauniesiems blogeriams.

Stebėkite savo nuorodų kokybę. Niekada nežinai, kada jos suprastės dėl eilinių Penguin updeitų.

Nenaudokite automatinių įrankių, kurie kažkur submitina jūsų puslapį – į kategorijas ar kur kitur. Tai prie gero neprives. Greičiausiai ir pats papuoliau į tokias pinkles, kai pabdžiau pasinaudoti tokia paslauga.

Stenkites gauti tik gerų nuorodų. Nesivaikykite kiekybės, tik KOKYBĘ. jau geriau 1 kokybiška nuoroda iš pažįstamo blogerio tinklaraščio, nei 250 iš kažkokių neaiškios reputacijos indų už 10 dolerių.

Norodas gaukite iš socialinių tinklų, bet ne kažkokių spaminių komentarų. Komentarai nieko gero neduoda, tik gali sugadi nti visą reikalą. Tas pats su forumo komentarais ir parašais (signature). Google jau seniai išmoko juos atpažinti ir duoti mažai vertės.

Naudokitės keliais nemokamais įrankiais tokiais kaip OpenSiteExplorer.org ar LinkDiagnosis.com. Taip pat galima ir MajesticSEO.com bei krūva Chrome naršyklės pluginų. Nepamirškite ir Google Webmaster Tools. Tai galingas įrankis.

Kas dabar su šiuo blogu?

Nieko, tik reikės kurį laiką palaukti, kol tos blogos nuorodos dings iš google indekso. Tai gali užtrukti ir mėnesį, ir kelis. Aišku, tikiuosi, kad tai įvyks kuo greičiau.

Legalus mokamas softas ir žaidimai už 0$ (NEMOKAMAI)

Torrentai darosi pavojingi. Atsisiuntei mokamą programą su nulaužiamuoju kodu, ir beldžiasi pas tave į duris kiber-policija su autorinių teisių agentūra. Dėl to pradėjau ieškoti naujų būdų, kaip gauti legalaus, bet vis dar nemokamo softo. Radau išeitį – GiveAwayOfTheDay.com.

Viskas vyksta tokiu principu. Kas 24 valandas jie įmeta specialų pasiūlymą su mokama programine įranga ož 0 dolerių. Instaliuoji, tada specialus skriptas sutikrina, ar pakanka laiko ir užregistruoja, kaip legaliai naudojamą. Viskas vyksta automatiškai, tad jokių registrų keisti nereikia – instaliuoji kaip paprastą programą.

Giveawayoftheday.com Microsoft Office ar Photoshop tikrai nedalina. Tai nedidelės programos, kurios nėra labai žinomos, bet nori įgauti šiek tiek daugiau vartotojų, nei jų ateis iš Download.com 47 vietos savoje kategorijoje ir su 3,5 žvaigždučių reitingu. Jos tikrai nėra pirmo ryškumo, tačiau kartais įmetama gana naudingų. Dėl to reikia visada stebėti, kokie yra pasiūlymai.

Kitas momentas yra dukterinis puslapis game.giveawayoftheday.com, kuris dalina legalius žaidimus. Jie irgi nėra labai nauji ir kieti, tačiau laikui užmušti vietoj kortų ar minų tikrai tiks.

Kad nuolatos žinotumėte, kas ir kaip siūloma, rekomenduoju „palaikinti“ jų Facebook puslapį, tai tiksliai viską matysite ir galėsite nuspręsti – siųstis tą nemokamą programą ar ne… Peluose yra grūdų, tik reikia juos mokėti atsirinkti…