Nuomojami automobiliai laikinojoje sostinėje

automobilio nuoma

Automobilių nuoma Kaune klesti. Tikrai. Ir netikėkite tais kai kurių verslininkų verksmais, kad jiems sunku dirbti, baisi konkurencija, mažas uždarbis. Akivaizdu, kad auto nuomos paslaugos Kaune dabar išgyvena tikrą „aukso amžių“. Paaiškinsime, kodėl taip manome.

 1. Kauno oro uostas – aukso kasykla automobilių nuomotojams. Čia plūsta užsieniečiai ir tautiečiai, kuriems automobilis reikalingas atostogoms Lietuvoje – 2-3 savaitėms.
 2. Daugybė pramonės, IT, gamybos įmonių, kurios dirba tarptautinei rinkai. Tai reiškia, kad čia nuolat atvyksta užsienio šalių profesionalai, kurie čia dirba, vadovauja kompanijos plėtrai. Ir jiems reikia automobilio.
 3. Didelė vietinė rinka, nes nuosavam automobiliui sugedus, reikia laikinai išsinuomoti kitą. Kaunas turi vieną didžiausių automobilių turgų, o tai reiškia, kad daugybei žmonių aktualios šios paslaugos.

Kokie dažniausi nuomojami automobiliai Kaune?

Ekonominės ir standartinės klasės. Taip pat mikroautobusai. Verslo klasės ir sportiniai bei vienatūriai nuomojami rečiau. Tiesa, limuzinų rinka klesti. Kaune yra nemažai turtingų žmonių, kuriems svarbu ne tik automobilio kokybė, bet ir kaina. Jiems pasirodyti mieste galima tik su prabangiais automobiliais. Taigi, auto nuomos rinka labai įvairi.

Kaune nėra daug elektrinių automobilių. Kodėl? Juk Vilniuje jie tokie populiarūs!.. Priežastis slypi pačioje infrastruktūroje. Kaunas yra gana platus miestas. Tai reiškia, kad 100 km galintį nuvažiuoti elektromobilį gali tekti krauti dar nesulaukus darbo pabaigos. Tesla automobilį nuomai rasti sudėtinga ir Vilniuje. Jie gali važiuoti 500 kilometrų, todėl yra efektyvesni.

Hibridinis automobilis Kaune iš viso neapsimoka. Kaune nėra didelių kamščių, kai kuriose pagrindinėse gatvėse leidžiamas ir 70 km/h greitis. Dėl šios priežasties elektrinis variklis hibridiniame automobilyje įsijungia labai retai. Reiškia, kuro sąnaudos bus kaip normalaus benzininio automobilio. Taigi hibridinių automobilių nuoma nėra efektyvi.

Kauniečiai mėgsta važinėti toli. Jiems reikalingas patvarus ir erdvus automobilis. Universlas, miesto visureigis ir didelis sedanas – pagrindiniai nuomotojų „darbiniai arkliukai“. Juos žmonės vertina ir mėgsta. Markėmis galima nespekuliuoti. Kaip ir visoje Lietuvoje populiariausi vokiški automobiliai – BMW, Opel, Volkswagen, Mercedes-Benz. Iš japoniškų, aišku Toyota ir Nissan. Rečiau Subaru ar Mazda. Amerikietiški automobiliai gana reti. Vis dėlto, nuomotojai labai atsižvelgia į ekonomiškumo principus. Retas „amerikietis“ yra pritaikytas taupiai Europos rinkai, tad nuomojantis galima pamatyti nebent Chevrolet Spark ar Volt automobilius.

Kaunas nelabai kuo skiriasi nuo Klaipėdos, kur situacija panaši.

 

Ką daryti, jei apgavo automobilių nuoma

automobilių nuomaAutomobilių nuomos paslaugos Lietuvoje yra itin populiarios. O kai didelė paklausa, didelė ir pasiūla. Daugelis suprantame, jog renkantis paslaugas reikia būti labai atsargiems, nes didelėje pardavėjų gausoje kartais galio būti ir ne labai sąžiningų verslininkų. Paslaugos yra tokia sritis, kur kokybės aspektas yra labai svarbus, deja, pirkėjai kartais vis tiek lieka nuvilti. Nors Lietuvoje yra pirkėjų ir vartotojų teises ginančios institucijos bei numatyti reglamentai, žmonės ne visuomet žino, ką reikėtų daryti ir kur reikėtų kreiptis, jei automobilių nuoma ar kita paslauga jiems apsirodė netinkama.

Negavote rezervuoto automobilio

Pasirodo, ne retai nutinka taip, jog klientai, atvykę į nuomos punktą sužino, jog automobilio, kurį klientas rezervavo ir tikėjosi išsinuomoti, nėra. Žinoma, dažniausiai tokiais atvejais kaltas arba pardavėjas, kuris neapdairiai išnuomojo automobilius, arba klientas, galbūt ne iki galo atlikęs reikalingus rezervacijos etapus. Pavyzdžiui, nebuvo sumokėtas rezervacijos užstatas. Vienaip ar kitaip, dažniausiai tokį konfliktą galima išspręsti tiesiog nuomos punkte ir, pasistengus pardavėjui, priimti abiem pusėm naudingą sprendimą. Pavyzdžiui, klientas turi teise gauti kitą, analogišką automobilį nuomai jam reikalingam laikotarpiui.

Išnuomotas automobilis pasirodė netvarkingas

Kartais nutinka taip, kad automobilių nuoma užsiimantys verslininkai ne visuomet sužiūri savo turimas prekes. Tokiais atvejais klientai gali likti šiek tiek nuskriausti. Jeigu Jūs išsinuomajote automobilį, tačiau pastebėjote, jog jis techniškai netvarkingas, turėtumėte kreiptis į nuomininką ir reikalauti automobilį sutvarkyti arba pakeisti.

Automobilis neturi draudimo

Dar vienas atvejis, kuris gali Jūsų nenudžiuginti, tai žinia, jog automobilis neturi draudimo. Vartotojų teises ginančios institucijos teigia, jog deja, bet apie šį nemalonumą, ne retai vairuotojai sužino tik avarijos atveju, mat tikisi, jog automobilis nuomojamas su draudimu. Todėl geriausiai apie tai pagalvoti iš anksto ir pasirūpinkite, kad Jūsų automobilių nuoma nesibaigtų nesmagiai.

Kaip užtikrinti savo teises?

Labai dažnai pirkėjai ar klientai paprasčiausiai nežino ar pamiršta padaryti kelis žingsnius, kurie ir užtikrina jų teisų gynimą.

 • Visuomet pasirašykite paslaugų teikimo sutartį su nuomininku.
 • Sutartyje peržiūrėkite visus punktus ir įsitikinkite, kad joje paminėti visi galimi nesklandumų atvejai.
 • Įsitikinkite, kad automobilis turi visus reikalingus dokumentus.
 • Įsitikinkite, kad automobilis atitinka LR įstatymuose eksploatuoti leidžiamų automobilių kriterijus.
 • Manydami, jog pažeistos jūsų, kaip vartotojo teisės, kreipkitės į nuomininką arba į Vartotojų teisių apsaugos tarnybą, o nepavykus išsiaiškinti – į teismą.

Kodėl automobilių nuoma toks patrauklus pasirinkimas?

automobilių nuoma VilniujeJeigu sugedo Jūsų turima auto transporto priemonė arba jeigu atvykote į konkretų Lietuvos miestą ir nenorite keliauti link žymių vietų viešuoju transportu – tokiu atveju rekomenduojame pasinaudoti auto numos teikiamomis galimybėmis. Vis daugiau žmonių įvertina pasitaikiusias galimybes ir džiaugiasi, kad jos tokios patrauklios. Galima iškelti kelis pliusus, kurie ir nulemia pasirinkimą:

 1. Kaina tikrai nėra didelė. Pati nuoma – labai pigus pasirinkimas. Daugiausia kainuoja kuras, kurio reguliuoti kompanijos neturi galimybių.
 2. Automobilių nuoma Vilniuje turi daug skirtingų pasirinkimų, tad kiekvienas žmogus sugebės atrasti konkrečiai jam labiausiai tinkantį variantą.
 3. Automobilių nuoma suteikiama su tikrai labai minimaliomis sąlygomis. Kiekviena kompanija nusistato savas, tačiau išties visos jos tikrai yra labai paprastos ir nereikalaujančios kokio nors labai didelio įsipareigojimo.
 4. Tuo pačiu ir nuomojama labai paprastai. Realiai, jeigu tik žmogui reikia tokios paslaugos – viskas yra jo rankose.

Automobilių nuoma Vilniuje dažniausiai pasirenkama pagal internete esančių kompanijų skelbimus. Kiekviena jų pateikia informaciją, kuri ir turi būti kabliukas reikalingas pritraukti daugiau klientų. Tuo pačiu ir mes rekomenduojame visos informacijos ieškoti internete, kadangi ten viskas labai patogiai su klasifikuota ir pateikiama informacija leis kiekvienam klientui atrasti labiausiai jo poreikius patenkinantį variantą.

Yra tam tikri kriterijai, kuriais dažniausiai remiantis žmogus ir renkasi konkrečios kompanijos paslaugas. Kad ir kokiu kampu žiūrėtu kiekvienas žmogus – tam tikros sąlygos lemia pasirinkimą. Dažniausiai atsižvelgiama į šiuos kriterijus:

 1. Kokia yra paslaugos kaina? Šiuo atveju žiūrima ne į kurą, o tiesiog, kokia suma įvertinama auto nuoma.
 2. Ar galima su pasirinktu automobiliu vykti į užsienio šalis.
 3. Žiūrima, kokias konkrečias sąlygas pateikia kiekviena iš kompanijų.
 4. Taip pat atkreipiamas dėmesys ir į tai, kokią atsakomybę privalo pasiimti asmuo, kuriam netyčia kelionės metu gali nutikti nelaimė ir auto bus kaip nors sugadintas. Niekas negalvojame, kad mums taip atsitiks, tačiau siekiant apsidrausti rekomenduojame susižinoti ir tokią informaciją.

Automobilių nuoma Vilniuje padės jums smagiau keliauti į lankytinas sostinės vietas.

Mikroautobusų nuoma įvairioms progoms

mikroautobusų nuomaAutomobilių nuoma – jau ne vienerius metus itin populiari ir paklausi paslauga šiandieninėje visuomenėje. Lengvąją transporto priemonę patogu išsinuomoti bet kokiai progai ar išvykai. Tai tampa vis labiau neatsiejama ir būtina, tačiau dabar ima augti ir didesnių bei talpesnių transporto priemonių paklausa, tai – mikroautobusų nuoma. Kelionė mikroautobusu yra smagi ir įdomi, nes ja keliauti galima su visa draugų ar kolegų kompanija!

Mikroautobusą patogu išsinuomoti įvairių renginių ar švenčių metu. Tai gali būti nuotaikingos išvykos, pramoginės ar poilsinės kelionės. Pasiimkite visus draugus ir keliaukite ten, kur taip ilgai svajojote nuvykti. Kelionė į kalnus ar išvyka prie jūros artimiau suburs visus keliauninkus bei užtikrins gerai praleistą laiką. Šiandien visa tai padaryti paprasta, kadangi išsinuomoti talpią, patikimą ir saugią transporto priemonę yra tikrai nesunku ir greita. Nuomos sutartis įpareigoja nuomos punktą užtikrinti geriausią patirtį kelyje, tad nereikės jaudintis, viskuo bus pasirūpinta iš anksto.

Kartais ilgai planuotos kelionės taip ir neišvysta dienos šviesos, kadangi nepavyksta rasti tinkamo ir patikimo transporto. Su netvarkinga transporto priemone nesinori toli keliauti, o pasiskolinti naują dažniausiai nėra iš ko. Tokioje situacijoje mikroautobusų nuoma yra geriausias pasirinkimas, kadangi šios paslaugos dėka galima gauti talpią, techniškai tvarkingą ir pilnos komplektacijos transporto priemonę. Su tokiu mikroautobusu bus nebaisu įveikti didelį atstumą, tad keliauti bus malonu ir patogu.

Neturite vairuotojo? Tai ne bėda, kadangi nuomos punkte galima užsisakyti ir vairuotojo paslaugas. Už papildomą mokestį visos kelionės metu jums kompanija palaikys profesionalus vairuotojas. Jis neleis netikėtumams užkirsti kelio, bei pasirūpins, kad kelionė praeitų sklandžiai ir be jokių nesklandumų. Tai itin patogu organizuojamų švenčių metu, kai visi dalyviai ir organizatoriai nori pasimėgauti malonia šventės nuotaika.

Kartais įvairioms kelionėms ir pramoginėms išvykoms lengvojo automobilio nepakanka. Reikia ieškoti didesnio ir talpesnio sprendimo, kurį gali pasiūlyti mikroautobusų nuoma. Tai puiki paslauga įvairių renginių organizavimo metu. Pasimėgaukite kompanija su savo draugais ar kolegomis ir nesirūpinkite apie transportą ar vairuotoją, kadangi visa tai bus užtikrinta iš anksto.

Auto nuoma – kai savi „ratai“ apvilia

auto nuomaAutomobilis namų ūkyje šiandien toks pat savaime suprantamas „padargas“ kaip šaldytuvas ar televizorius. Prie vairo oficialiai sėdasi vos tik 18-ika metų sulaukę jaunuoliai (nors vairavimo pamokos dažniausiai pradedamos gerokai ankčiau), šios veiklos nenori atsisakyti ir visiški senučiukai. Ar įsivaizduojate, kas būtų, jog vieną dieną dėl tam tikrų priežasčių negalėtumėte vairuoti savo automobilio? Ogi, nieko: auto nuoma – paslauga, užkertanti kelią tokiai situacijai!

Auto nuoma besiverčiantys asmenys, siekdami būti konkrencingi bei  orientuotis į galimus skirtingų klientų poreikius, siūlo įvairias galimybes:

 • Trumpalaikė nuoma

Tai automobilio išsinuomavimas kelioms valandoms ar paroms. Tokį variantą pasirenka tie, kuriems transporto priemonė reikalinga konkrečiai progai (tarkime, prabangus automobilis nuotaikai į bažnyčią atvežti) ar tiesiog neilgam laikotarpiui.

 • Ilgalaikė nuoma

Įvairios bendrovės yra nustačiusios skirtingus terminus, kada auto nuoma jau laikoma ilgalaike: paprastai tai yra nuo kelių parų iki tol, kol klientui reikalingas automobilis. Šia galimybę dažniausiai naudojasi ilgėliau užsibūnantys užsienio svečiai, vykstantieji į tolimas keliones ar net įmonės, nuomojančius automobilius savo darbuotojams. Ilgalaikės nuomos paros įkainiai kur kas palankesni nei trumpalaikės.

 • Senovinių automobilių nuoma

Laiko ratas apsisuka ir sugrįžta tai, kas buvo populiaru anksčiau. Senoviniai automobiliai  šiandien išgyvena „aukso amžių“, tad kai kurie nuomos punktai būtent ir orientuojasi į pastaruosius. Aišku, su vintažiniais gražuoliais prie jūros gal ir nevyksi, tačiau tai tampa puikiu atributu šventems bei fotosesijoms.

 • Vairuotojo paslaugos

Jei žmogus dėl vienų ar kitų priežasčių negali vairuoti (neturėti vairuotojo pažymėjimo, blogai orientuojasi naujoje vietoje, ketina vartoti svaigiuosius gėrimus ar tiesiog nori atsipalaidavęs važiuoti kaip keleivis), jis gali pasinaudoti ir vairuotojo paslaugomis. Aišku, tai kainuoja papildomai.

Užsukę į pasirinktos auto nuomos svetainę pamatysite, jog verslininkai bando „nušluostyti nosį“ konkurentams, siūlydami kuo įvairesnį autoparką. Jei atvyks verslininkas, jis tikriausiai dairysis prabangios klasės automobilio, tinkamai „įrėminančio“ jo statusą.Tuo tarpu žmogelis, kuris netyčia padarė avariją ir nebeturi kuo išvykti į planuotą kelionę su šeima, ieškos kuo pigesnio varianto.

Auto nuoma turi dar vieną neabejotiną pliusą: imi ir sėdi į tehniškai tvarinkingą bei apdaraustą automobilį. Nuomotojas išlaisvinamas nuo būtinybės bėgioti iš vienos instancijos į kitą, kas įprasta turint savo automobilį ir pradedant jį eksploatuoti. Reikia nepamiršti tik vieno – saugoti transporto priemonę kaip savo akį, priešingu atveju gali tekti išleisti kur kas didesnę sumą nei nurodyta paros nuomos kaina.