Jaukūs miegamojo baldai

miegamojo baldaiMiegamasis – tai vienas svarbiausių kambarių namuose. Ši erdvė žmonėms asocijuojasi su poilsiu, ramybe bei visišku atsipalaidavimu. Būtent todėl labai svarbu, kad miegamojo baldai būtų jaukūs ir sukeltų tik pačias geriausias emocijas. Kad pernelyg neapkrautumėte miegamojo, tiek baldai, tiek kitos interjero detalės turi būti apgalvotos. Kaip išsirinkti teisingai? 

Pagrindiniai baldai

Pagrindiniai baldai, tokie kaip lova, spinta, naktinis stalelis ir apšvietimas, turi būti atrinkti itin kruopščiai ir atsakingai. Jei miegamojo kambarys nedidelis, nesirinkite itin plačios, didelių gabaritų lovos, tai gali trukdyti laisvai judėti po kambarį. Atkreipkite dėmesį ir į lovos konstrukciją – tokie baldai turi būti patvarūs ir ilgaamžiai, todėl patikrinkite, ar ji negirgžda, tvirtai stovi ant kojų. Kalbant apie miegamojo spintą, ji privalo būti talpi. Šiuo metu populiarūs į sieną įmontuojami stumdomi baldai, kurie ne tik taupo vietą, bet ir leidžia patogiai susidėti drabužius bei kitus daiktus. Kadangi apšvietimas gali suteikti jaukumo, miegamajame neturi būti pernelyg ryškios šviesos. Ja galite pasirūpinti tik tose vietose, kuriose mėgstate skaityti knygas. Jei turite naktinį stalelį, įsigykite veidrodį su jame įmontuotu apšvietimu, taip neišsklaidysite kambaryje vyraujančios nuotaikos, o baldai tinkamai atliks savo funkcijas.

Detalės

Nors tinkami baldai miegamajame padeda sukurti norimą įvaizdį, čia svarbios ir mielos detalės, suteikiančios komforto. Visų pirma, pasirūpinkite, kad kambarys turėtų temą. Tam padės pasirinkta spalva. Miegamojo baldai ir dekoro detalės dažniausiai būna ramių, šviesių, pastelinių atspalvių, kurie sukelia atsipalaidavimą bei leidžia pailsėti ne tik jūsų kūnui, bet ir akims. Todėl pasistenkite, kad lovos užtiesalas, pagalvėles, kilimas ir kitos detalės žaistų šiais atspalviais. Puiku akcentu kambaryje taps įdomus paveikslas, fotografijos. Jaukumo suteiks ir minkštas kilimas, nedidelės pagalvėlės bei vieta, kurioje galite atsisėsti ar susidėti būtinus daiktus, pavyzdžiui, drabužius, kuriuos planuojate dėvėti kitą dieną. Šiame kambaryje tiks ir miniatiūriniai baldai – tai stalelis prie lovos, nedidelė komoda, nešiojamas padėklas-staliukas, ant kurio galėsite pasidėti kompiuterį ar mylimajam į lovą atnešti pusryčius. Svarbu, kad miegamajame visi daiktai turėtų paskirtį ir būtų artimi jūsų širdžiai.

Nestandartiniai baldai – pasirinkimas ieškantiems praktiškumo bei išskirtinumo

nestandartiniai baldaiSu raktu į naują būstą didysis darbų maratonas dažniausiai tik prasideda. Vienų, atvėrus duris, laukia tik tuščios, naujai dažytos sienos, kitų – seniai atgyvenęs, kelias kartas menantis interjeras. Norint, jog namai atitiktų individualų skonio supratimą, reikia investuoti ne tik pinigus, bet ir laiką bei kūrybiškumą. Išskirtiniai baldai – svarbi interjero detalė, teikianti estetinį pasigėrėjimą bei atliekanti praktinę funkciją. Nestandartinių baldų gamyba leidžia įgyvendinti pačias originaliausias idėjas, tad, siekiant geriausio rezultato, privalu skrupulingai įvertinti kiekvieną detalę.

Žmonės, ieškodami kuo apstatyti būstą, gali rinktis apžvelgti tiek baldų salono ekspozicijas, tiek internetinių baldų parduotuvių „lentynas“. Jei tarp standartinių baldų nerandama tenkinančio varianto arba baiminamasi masinės gamybos produkcijos, rekomenduojama nestandartinių baldų gamyba. Tai – paslauga, leidžianti praktiškai realizuoti bet kokį projektą. Šiame procese dažniausiai dalyvauja keli žmonės. Vienas, vadinamas baldų projektuotoju, įvertina bedrą interjero koncepciją, patalpos ypatybes, užsakovo norus, finansines galimybes bei kitus niuansus ir pateikia pirminį baldo eskizą. Šiandien naudojami ne tik brėžiniai ant popieriaus. Šiuolaikinių technologijų dėka specialia kompiuterine programa nubraižomi trimačiai vaizdai, leidžiantys įsivaizduoti, kaip realiai atrodys baldas, kokios bus jos proporcijos, kaip derės su kitais interjero elementais ir panašiai. Atlikus reikiamas korekcijas ir išgryninus idėją, gamybos darbai perduodami į meistro rankas, kuris ne tik sulipdo baldą iš smulkiausių detalių, bet, klientui pageidaujant, šį sutveria namuose. Idealu, kai minėtus darbus – projektavimą, gamybą, sustatymą – atlieka asmenys, dirbantys toje pačioje firmoje arba bent palaikantys kontaktą viso proceso metu. Taip išvengiama nesusikalbėjimo, kai vienas nubraižo techniškai neįgyvendinamą idėją, o kitas – pakeičia tam tikrus konstrukcinius elementus.

Nestandartinių  baldų gamyba, lyginant su masine produkcija, reikalauja šiek tiek didesnių investicijų. Tačiau ši paslauga patraukli dėl kelių aspektų:

  • maksimaliai išnaudojama patalpos erdvė. Nestandartinių baldų dėka galima išnaudoti net menkiausią kampelį, išsprendžiama erdvės trūkumo problema.
  • pagaminami originalūs, išskirtiniai baldai. Interjero kūrimo procese išnyksta visus ribos – meistras gali įgyvendinti pačius įvairiausius estetinius bei praktinius sprendimus. Klientui panorėjus, iš pažiūros paprasta lova gali virsti multifunkciniu baldu – gulėjimo baldu, stalu ir lentyna viename!
  • klientas sprendžia, į ką investuoti, o kur galima sutaupyti. Iš pažiūros identiško baldo kaina gali skirtis dėl gamyboje naudotų medžiagų kokybės. Klientas turi teisę protingai pataupyti: kai kurios detalės, nors ir pigesnės, nemenkina gaminio kokybės, tuo tarpu į kitas būtina investuoti.

 

Baldų furnitūros rojus internete

baldų furnitūros KlaipėdojeNorite pasigaminti baldą? Kai kas pasakytų, kad tai sveikintinas sprendimas, tik būtina pasirūpinti kokybiška baldų furnitūra. Kodėl taip griežtai „būtina“? Kaip namui svarbūs pamatai, kaip automobilis nevažiuos be padangų, taip ir baldo nebus be furnitūros. Mes nusprendėme pasidomėti, kas gero siūloma internete ėmus ieškoti baldų furnitūros Klaipėdoje.

Nenustebkite, Klaipėda – tai ne vien kerinti jūra, bet ir rimti darbai. Taigi, atsiranda žmonių, kurie nusprendžia, jog verta pagaminti kokį baldą. O pavykus gal ir antrą, trečią… Tačiau ką mes randame pradėję minėtą paiešką? Viename iš tinklalapių užsimenama apie kokybę. Čia taip pat pateikiamas platus kontaktų spektras. Internautas, užsukęs į svetainę, jaučiasi jaukiai ir žino, kad yra gerbiamas. Atrodo, kad viskas padaryta būtent jo patogumui. Negana to, dar ir žemėlapis yra, leidžiantis greitai surasti, kokioje gi vietoje parduotuvė įsikūrusi.

Einame atgal ir vadovaujamės ta pačia paieškos fraze „baldų furnitūra Klaipėdoje“. Kitame tinklalapyje puikiai jausis meistrai, kadangi čia iškart akcentuojama baldų gamyba, taip pat išvardytos įvairiausios baldų detalės, tokios kaip lankstai ar kojos. O kiekvienas detalės pavadinimas nukreipia į katalogą. Reikiamas prekes galima įsigyti tiesiog internete, kas daugeliui šiuolaikinių žmonių yra priimtina ir patogu.

Toliau aptiktame tinklalapyje taip pat matoma aktuali informacija, yra pateiktos nuorodos į kainoraščius. Įdomu tai, kad kreipiamas dėmesys ne tik į furnitūros technines ypatybes, bet ir į dizainą. Linkstama prie minties, jog baldas turi būti gražus visapusiškai, ne tik išorėje, bet ir viduje. O kai kurios dalys jį pamačius pirmiausia krenta į akis. Geras pavyzdys – rankenėlės. Internete nesunku rasti jų katalogą. O tada belieka stebėtis dizainerių sumanumu ir atrastais originaliais sprendimais. Žvalgantis ima aiškėti, kad tokios rankenėlės, nors dažnai ir nedidelės, baldui suteikia išraiškingumo. Apie funkcinę jų vertę nė nekalbėsime, mat spinta ar komoda be rankenų tiesiog neįsivaizduojama.

Internetinė baldų furnitūros Klaipėdoje paieška davė vaisių. Ir jie gana saldūs. Jei nusprendžiama pasigaminti baldą, tuomet nėrus į žiniatinklį teks ilgokai jame pabuvoti, mat furnitūros pasirinkimo gausa stebina.

Kuo vadovautis, renkantis minkštus baldus namams?

baldaiRenkantis naujus minkštus baldus savo namams, turėtumėte žvelgti ne tik į išorę – kai kurie baldai gali atrodyti labai gražiai, tačiau viduje būti nekokybiški. Pasirenkant naują baldų komplektą, jums reikėtų atkreipti dėmesį į baldų konstrukcijas ir medžiagas, iš kurių šie baldai yra pagaminti. Visgi, kartais kokybę sunku įvertinti plika akimi, ypač jeigu neturite daug patirties. O kartais ir baldo išvaizda sukelia abejonių – ar tikrai šie baldai tiks jūsų namams? Pamėginsime apibrėžti kelis svarbiausius faktorius, pagal kuriuos galėsite rinktis naujus minkštuosius baldus ir pataikyti tiesiai į dešimtuką.

  • Komfortas bei stilius. Tai du labai svarbūs dalykai, todėl jeigu perkate savo naują pirkinį baldų centre, nesigėdykite ir pamėginkite atsigulti, atsipalaidavę pasėdėti, ištieskite kojas – juk būtent tokiose pozose naudositės šiuo minkštuoju baldu savo namuose. Taigi, kaip žinosite, ar baldas iš tiesų komfortabilus, jeigu nepamėginsite atsipalaidavę „įgriūti“ į jį? Kalbant apie stilių, tai šiek tiek aiškesnis pasirinkimas – niekas geriau už jus nežino, ar jūsų namuose vyrauja modernizmas, klasikinis stilius, minimalizmas, o galbūt vintage stilius. Taigi, pasirinkite minkštąjį baldą pagal esamą namų interjero stilių. Žinoma, jeigu ieškote kontrastingo esamam stiliui baldo, tuomet vertėtų pasitarti su interjero dizaineriais arba bent jau baldų centro konsultantais, kurie galėtų jus nukreipti tinkamą linkme, nesu sudaryti skoningą kontrastą iš skirtingų namuose esančių baldų gali būti nelengva.
  • Baldo tvirtumas. Labai svarbu atkreipti dėmesį, iš kokio medžio yra pagaminta baldų konstrukcija. Reikia turėti omenyje, kad natūralus kietmedis, toks kaip uosis arba beržas yra gerokai tvirtesnis už pušis, egles arba tuopas. O jeigu galvojate apie baldus iš medžio drožlių plokštės, tuomet vertėtų įvertinti tai, ar dažnai bus šis baldas naudojamas. Esmė paprasta – kasdien naudojamiems baldams reikia tvirtumo ir geros konstrukcijos, todėl jeigu perkate minkštą baldą į saloną, tikrai verta atkreipti dėmesį, iš kokio medžio jis yra pagamintas.
  • Baldo svoris. Įdomu tai, kad kokybiški minkšti baldai neturi būti lengvi. Pavyzdžiui, jeigu norite kokybiškos dviejų ar trijų vietų sofos, tai nenustebkite, kad ji svers apie 60 ar net 70 kilogramų. Toks svoris yra privalumas, kaip ir tvirta konstrukcija. Pavyzdžiui, jeigu parduotuvėje išbandote sofą ir pastebite, kad ji įlinksta per vidurį, tai galimas daiktas, kad konstrukcija nėra labai patvari ir toks baldas jums ilgai netarnaus.
  • Tinkamas išmatavimas ir apmušalų parinkimas. Labai svarbu patikrinti nurodomus baldo išmatavimus. Kad būtų aiškiau, galite popieriniais laikraščiais imituoti šį baldą savo salone ar kitame kambaryje – taip ne tik įsitikinsite, kad baldas užims būtent tiek vietos, kiek reikia, tačiau ir pamatysite, ar kambaryje lieka pakankamai erdvės. Kalbant apie baldo apmušalus, verta tai patikrinti prieš perkant taip pat. Tai galima padaryti labai paprastai – tiesiog iš baldų prekybos centro pasiimkite keletą audinių pavyzdžių, kuriuos galėtumėte patikrinti namie. Nenustebkite, jei vaizdas bus šiek tiek kitoks, nei baldų centre – juk jūsų namuose kitoks apšvietimas, tad ir dalis apmušalų gali atrodyti visiškai kitaip, nei įsivaizdavote.

Tikimės, kad šie keturi patarimai padės jums išsirinkti geriausius minkštus baldus ir pavers jūsų namus dar jaukesniais.