Žvilgsnis į televizoriaus evoliuciją

televizoriai Galbūt kažkam televizoriai siejasi su neturinčiais ką veikti pensininkais bei sėsliu gyvenimo būdu, tačiau atsižvelgus į tai, jog pastarasis randamas kone kiekvienuose namuose, derėtų pakeisti nuomonę. Šiandien jis tarnauja ne tik kaip stilinga interjero detalė bet ir, modernių technologijų dėka, gali prisidėti prie laisvalaikio paįvairinimo. Prisiminkime, kaip viskas prasidėjo: kaip evoliucionavo televizoriaus aparatas nuo jo sukūrimo iki šių dienų.

Dvidešimto amžiaus trečiame dešimtmetyje užsienyje (JAV ir Didžiojoje Britanijoje) buvo pradėta prekyba televizoriais. Sunku patikėti, tačiau pastarojo ekranas tuomet prilygo…pašto ženklo dydžiui! Nepaisant sudėtingumo įžiūrint, ką tas aparatas vaizduoja, tai neabejotinai buvo didžiulė sensacija, pradžioje prieinama tik išrinktiesiems. Šis išradimas pasiteisino ir išplito visame pasaulyje. Dvidešimtmetį perkopusieji galbūt dar atsimena senelių namuose stovėjusius lempinius, o vėliau – kineskopinius televizorius. Šie televizoriai, iš pradžių rodę juodai baltą, vėliau – spalvotą vaizdą,  mūsų namuose gyveno pakankamai ilgai ir gana sėkmingai įgyvendino savo funkciją – tapo  viena iš retų to laikmečio pramogų, sukviesdavusių po darbų kartu susirinkti ne tik šeimos narius, bet ir kaimynus. Žvelgiant į tai, kaip dažnai gesdavo pirmieji televizoriai ir kaip jie patobulėjo vėliau, galima daryti išvadą, jog tai buvo technologija, į kurios vystymąsi buvo investuota pakankamai daug. Kineskopiniai televizoriai „nurašyti“, nes buvo suprasta, jog gremėzdiški gabaritai bei svoris nebetenkina pirkėjų poreikių (ši technologija būtent ir buvo modernizuojama ekrano įstrižainės sąskaita). Negana to, šio įrenginio veikimas  reikalaudavo didelių elektros energijos sąnaudų ir  į aplinką skleisdavo tam tikrą radiacijos kiekį.

Kineskopiniai televizoriai dar neturėtų būti lyginami su dinozaurais, tačiau jų galima išvystyti tik retuose namuose. Šių dienų karaliai – plazminiai ir skystųjų kristalų (LCD) televizoriai, nuolat tobulinami taip, jog savo išvaizda bei galimybėmis patenkintų net išrankiausio pirkėjo poreikius. Lyginant su kineskopiniais pirmtakais, jų išvaizda kardinaliai skiriasi – net ir didžiulės įstrižainės televizoriai yra ploni ir daug nesveria. Ką jau kalbėti apie raišką bei funkcijų gausą. Viena iš jų – 3D technologija, ties kurios tobulinimu šiuo metu ir dirbama. Reikia nemažai fantazijos, bandant įsivaizduoti, kokie televizoriai stovės mūsų namuose po kokių 20 metų!

 

Kur parduodami televizoriai pigiau?

televizoriai pigiauTelevizorius šių laikų visuomenėje tapo svarbus informacinis ir pramoginis šaltinis, kurio įsigijimas šiandien atstoja visą multimedijos rinkinį. Tokia prekė paprastai kainuoja didelius pinigus, tad natūralu, jog šioje srityje stengiamasi sutaupyti. Televizoriai pigiau parduodami įvairiose prekybos vietose, tereikia mokėti rasti tinkamus pardavėjus bei jų teikiamus pasiūlymus.

Daugelis iš mūsų, kaip vieną iš atpalaiduojančių laisvalaikio praleidimo formų, renkasi televiziją. Vieni su įjungtu televizoriaus ekranu užmiega, kiti su juo keliasi. Galima sakyti, jog tai neatsiejama svetainės kambario dalis, kuri namuose apsistoja ne vieneriems metams. Būtent dėl šios priežasties stengiamasi įsigyti kokybišką ir ilgai tarnaujantį televizorių. Tokį televizorių, kuris būtų modernus, šiuolaikiškas, bet tuo pačiu ir įperkamas. Rinktis prekę pagal kainą gali būti klaidinga, tačiau dabar net ir kokybišką įrenginį galima įsigyti pigiau.

Žemų kainų medžiotojai puikiai supranta, jog negalima pirkti pirmos lentynoje pamatytos prekės. Paieškos procesas tuo nesibaigia, kadangi televizoriai pigiau gali būti įsigyjami įvairių akcijų ir ypatingų pasiūlymų metu. Nukainuotos prekės taip pat gali pateikti itin priimtiną naujo televizoriaus variantą. Prieš didžiąsias metų šventes prekybininkai taip pat švaistosi neblogų kainų pasiūlymais. Visa tai pirkėjams atveria puikių pasirinkimų ratą, iš kurio rinktis labiausiai tinkamą televizorių darosi patogiau, paprasčiau ir daug pigiau.

Įsigyti naują televizorių ar visą namų kino sistemą šiandien daug paprasčiau nei prieš porą metų. Dabar viską galima padaryti net neišėjus iš namų. Internete gausu elektroninių parduotuvių, kur sėkmingai galima įsigyti vienos ar kitos paskirties prekę vos kelių dienų bėgyje. Čia lygiai taip pat nesunku rasti pigesnių prekių, už kurių pristatymą tiesiai į namus nereikės mokėti nė cento. Pirkti televizorių galima įvairiai, tačiau siekiant sutaupyti tai daryti reikia protingai.

Apie televizoriaus įsigijimą, ko gero, susimąstyti tenka dažnai. Nauju pirkiniu pasilepinti siekia kiekvienas, tačiau net ir tam nesinori daug išlaidauti. Laimei, televizoriai pigiau parduodami ne vien internete, bet ir įvairiose prekybos vietose. Dabar, kai konkurencija tarp prekybininkų yra tokia didelė, galima rasti tikrai patrauklių kainų pasiūlymus ir iš viso to išpešti naudos.

 

LED televizoriai

LED televizoriai – tai šiandieninės TV rinkos elitas. Be jokios abejonės jie gali būti pigūs, tačiau tuomet jų nebus galima vadinti pilnaverčiais LED. Štai tikrieji LED TV pasižymi ypatingai aukšta kokybe bei kainos etikete, kurį gali priversti pirkėją atsisėsti ant kėdės.

Paminėjome, kad kai kurie LED televizoriai nėra pilnaverčiai. Kodėl? Atsakymas ganėtinai paprastas, juose yra naudojamas šviesos diodų apšvietimas, tačiau atvaizdavimo technologija yra paremta senu geru LCD principu. Beje, tai jokiu būdu nereiškia, kad pastarieji yra labai blogi. Net negalėdamas būti grynakrauju LCD, toks televizorius vis tiek bus žymiai pranašesnis už LCD technologija paremtus gaminius.

Viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių pirkėjai gana dažnai renkasi LED televizorius yra geresnis spalvų atkūrimas. Tai visų pirma lemia žymiai platesnė spalvų paletė, kuri atsiranda dėl to, kad šviesos diodas gali sukurti kelių atspalvių baltą spalvą. Taip pat LED technologija pasižymi žymiai geresniu kontrastu bei geriau atkuriama juoda spalva, kas yra ypatingai svarbu norint mėgautis kokybišku kinu.

Žmonėms, kuriems šis įrenginys labiau turi atstoti interjero elementą, LED televizorius bus tikras išsigelbėjimas, todėl, kad apšvietimui naudojami šviesos diodai leidžia sukurti ypatingai ploną korpusą, kurio storis gana retai kada viršija 3 centimetrus ir dažniausiai apsistoja ties 2 cm, kas metro įstrižainės ekranui yra tikrai nuostabus rezultatas.

Tokie televizoriai internetu gali būti įsigyjami per keletą minučių ir nors jų kaina paprastai būna ganėtinai didelė, ją praktiškai visuomet atperka sąlyginai nedidelis energijos suvartojimas, kuris yra ~40% mažesnis lyginant su LCD televizoriais. Šis procentas būtų dar didesnis, jei LED būtų lyginami su plazminiais televizoriais, kurie jau yra liūdnai pagarsėję kaip „energijos rijikai“ ir dėl to susilaukę ypatingai neigiamo žaliųjų dėmesio, o kai kur plazminius televizorius dėl pernelyg didelio elektros energijos suvartojimo net bandyta uždrausti!

Kaip matote, LED televizoriai turi išties daug pranašumų ir drąsiai gali vadintis šiandienos televizorių elitu. Nieks nežino kas vyks rytoj, tačiau panašu, kad televizoriai, naudojantys šviesos diodų apšvietimą dar greitai neužleis vietos naujai, revoliucingai technologijai.

Samsung Smart TV apžvalga lietuviškai

Na va, galiu pasidžiaugti – su kolega padarėm pirmą Samsung Smart TV apžvalgą lietuviškai. Ne ne unboxing video, o tikrą apžvalgą, kuri turėjo tam tikrų tikslų.

IT rinkoje tokių video yra begalybė, bet visi jie jie susako tik pagrindinius funkcionalumo momentus ir tiek. Tai galima pasiskaityti kiekviename aprašyme, tačiau ar kur nors matėte, kaip realiai per USB paleidžiamas filmas arba per DLNA surandamas ir paleidžiamas 10 GB dydžio video? Ką galima padaryti su Smart TV funkcijomis? Deja, tokios informacijos buvo gana mažai.

Taigi, pristatau savo pirmąjį blyną Samsung UE32ES6100 Smart TV (3D) apžvalgą

Šis video buvo nufilmuotas nedidelėje AlphaShop.lt parduotuvėje. Filmuota su Canon fotoaparatu. Filmuotojas – žymus Gigapikselinių ir panoraminių nuotraukų fotografas Aleksandras Reznik. Video gavosi ilgas, bet mes juk dar tik mokomės. Tikiuosi, kad tai pirmas, bet ne paskutinis apžvalginis video. Lietuvai reikia kokybiško video turinio. Nesu labai išvaizdus, ar balsas užburiantis, tačiau galiu pristatyti televizorių.