Maistas šunims: kaip sutaupyti neaukojant kokybės?

maistas šunimsAmsintis keturkojis augintinis neabejotinai jums atneša daug įsimintinų akimirkų, kurias užfiksuojate tiek  atmintyje, tiek linksmose fotonuotraukose. Savaime suprantama, jog šuo, kaip ir žmogus, vien meile būti sotus negali – maistas šunims užima didelę dalį augintinio išlaidoms skirto biudžeto (kuo šuo didesnis ar…ėdresnis, tuo išlaidos didesnės). Maistas šunims, kaip ir daugelis kitų prekių, neturėtų būti perkami vien aklai vaikantis pigiausios kainos pasiūlymo: sausas sunu maistas super premium kainuoja daugiau nei neaiškūs prekybos centre parduodami produktai, tačiau maistinės vertės nauda keturkojo sveikatai bei savijautai kainą gerokai pralenkia.

Sunu maistas royal canin ar sunu maistas josera neatrodo vertas savo kainos? Paskaitę produkto sudėtį, savo nuomonę turėtumėte pakeisti. Tiek minėtas maistas šunims, tiek sunu maistas brit care ar sunu maistas nature’s protection savo sudėtyje turi reikiamą kiekį naudingųjų medžiagų, ne tik užtikrinančių augintinio sotumą, bet ir įtakojančių šio išvaizdą, sveikatą bei užkertančių kelią galimoms ligoms. Pigus maistas šunims, tiesą sakant, tėra pelenai, sumaišyti su konservantais, pagerinančiais produkto skonį, tačiau sveikatos jį ėdančiam šuniui tikrai nepridedantys – nenustebkite, jog vieną dieną prasidės nesibaigiantys vizitai pas veterinarą.

Dažnam šeimininkui kyla klausimas, koks sausas sunu maistas geriausias? Savaime suprantama, jog kiekvienas gamintojas suskubtų siūlyti savo produkciją, tačiau reklama aklai pasitikėti nereikėtų. Ieškant tinkamiausio produkto savo augintiniui, atkreipkite dėmesį į gaminio sudėtines dalis ir pabandykite objektyviai įvertinti, ar šios atitinka augintinio mitybai keliamus reikalavimus (šuns veislė, amžius, fizinis aktyvumas, esama sveikatos būklė, polinkis į ligas ir panašūs kriterijai). Sudėtingas uždavinys? Kreipkitės į savo veterinarą, kuris mielai suteiks profesionalią konsultaciją augintinio mitybos klausimais.

Sunu maistas pigiau – tema, aktuali kiekvienam šuns šeimininkui. Jau turėjote suprasti, jog kokybė – ne ta vieta, kurios atžvilgiu turėtumėte bandyti taupyti. Tačiau sutaupyti įmanoma ir perkant kokybišką šunų maistą – tereikia žinoti kaip. Kaip ir visoms prekių kategorijoms, taip ir gyvūnų ėdalui yra taikomos patrauklios nuorodos (interneto paieškos sistemoje įrašykite raktinę užklausą „sunu maistas akcija“ ir akimirksniu  sužinosite, kur rasti šiuo metu aktualius pasiūlymus), nuolaidos taikomos su kliento lojalumo kortelėmis ar perkant didesnį kiekį.

 

Nepagailėkite laiko kokybiško šunų maisto paieškai – jūsų mylimas augintinis tikrai ras būdų, kaip parodyti savo dėkingumą!

 

Geriausias sausas maistas šunims: koks?

sausas maistas šunims

Nors vis daugiau šunų savininkų nusprendžia rinktis natūralų šunų šėrimą (RAW), tačiau tai reikalauja tam tikrų žinių bei šiek tiek pastangų. Deja, ne visada galima užtikrinti, kad augintinis gaus pakankamą reikalingų medžiagų kiekį, tad visavertis sausas maistas šunims vis dar yra pats populiariausias. Toks pasirinkimas tikrai nestebina, nes šėrimas sausu maistu yra labai paprastas – viskas, ką reikia padaryti, tai tiesiog paskaičiuoti reikalingą dienos normą, ir augintinio neperšerti. Vis dėlto, gana dažnai keliamas klausimas, koks sausas maistas galėtų būti geriausiu pasirinkimu – juk šiandien asortimentas yra tikrai labai platus. Taigi, į ką vertėtų atsižvelgti.

Ar gamintojas – svarbiausias kriterijus?

Gana dažnais atvejais sausas maistas šunims yra parenkamas pagal jo gamintoją. Na, visiems yra žinoma, kad Acana ar Orijen sausas maistas yra aukščiausios kokybės, tačiau renkant tinkamiausią pašarą turėtų būti svarbiau jo sudėtis. Atlikus kelių skirtingų pašarų palyginimą (Orije, Acana ir Brit Care) paaiškėja, kad sudėtis yra labai panaši, o reikalinga dienos norma taip pat skiriasi labai nedaug. Taigi, nieko keisto, kad dažnai iškyla klausimas, kas lemia didesnę pašaro kainą. Taip nutinka dėl to, kad sudėtyje yra naudojami ekologiški produktai, o pašare naudojama vištiena yra laisvėje užaugintų paukščių mėsa.

Geriausia rinktis pašarą be grūdų

Pigiau kainuojančiame sausame pašare mėsos kiekis paprastai yra mažesnis, tačiau grūdų yra tikrai daug. Šunys yra plėšrūnai, todėl pagrindinę maisto raciono dalį turėtų sudaryti būtent mėsa. Grūdai neigiamai veikia virškinimą, gali skatinti hiperaktyvumą, ir taip pat gali lemti antsvorio atsiradimą. Deja, neretai įvairias ligas lemia būtent nutukimas, taigi, begrūdis sausas pašaras šunims visada yra palankesnė pasirinkimo galimybė.

Ar pašarą reikia periodiškai keisti?

Tikrai ne. Jei atradote tokį sausą maistą, kuris jūsų šuniui puikiai tinka, geriausia vengti pašaro keitimo. Kartais šunims iš tiesų pabosta tas pats skonis, tačiau tai labiau susiję su peršėrimu ir maistu, kurio visada galima rasti dubenėlyje. Kaip to išvengti? Pirmiausia padidinkite maisto vertę – galite šerti iš rankos už atliktas komandas, ir pasirūpinkite, kad sausas maistas dubenėlyje nestovėti – jei jis nebus suvalgomas per 10-15 minučių, pašarą patraukite, ir pasiūlykite tik kito šėrimo metu.

 

 

Kokie plastikiniai langai geriausi komercinėse patalpose?

plastikinis langas

Architektai verslo biurų centrus projektuoja tikėdamiesi ne tik atitikti funkcionalumui, estetikai, tačiau ir šilumos efektyvumui keliamus reikalavimus. Langai yra vienas iš šios reikalavimų puokštės komponentų. Deja, tai milžiniški projektai ir standartiniai langų sistemų sprendimai čia netinka. Tad ką verta rinktis, ką renkasi architektai ir kodėl?

Iššūkis tradicijoms

Taigi, plastikinis langas biure yra beveik pagrindinė pastato fasado dalis. Todėl jis turi atitikti estetikai keliamus reikalavimus. Galiausiai plastikinis langas privalo būti didelis arba stiklų skaičius užimti nemažą plotą. Tai sukuria erdvės pojūtį. Leidžia varijuoti stiklais jų montavimo metu.

Nors naudoti plastikiniai langai kaina yra patrauklesnė, vis dėlto, ieškoma netradicinių sprendimų. Tik niekad nedirbę su milijoniniais projektais kalba, kad kaina mažai lemia. Dideliuose ir brangiuose objektuose sąmatos eilučių skaičius ribotas, todėl prekės perkamos labai atidžiai. Vis dėlto, Europos komisijai keliant reikalavimus pastatų statybos, vis didesnis dėmesys teikiamas medžiagų kokybei. Kaina jau nėra pagrindinis rodiklis.

Grįžkime prie langų. Multifunkcinis atidaromas plastikinis langas su saulės ir šilumos kontrole yra vienas iš populiariausių pasirinkimų. Toks plastikinis langas laikomas novatorišku, iššūkiu visai langų gamybos rinkai. Architektai jį renkasi dėl dviejų priežasčių: apsaugo nuo kondensato ir šalčio tiltų susidarymo, antra – kokybė ir puikūs energinio efektyvumo užtikrinimo parametrai. Galima dar būtų prirašyti trečia – populiaru ir stilinga.

Montavimas

Deja, nepaisant to, kokiame mūsų šalies mieste montuojami langai, kiekvienas verslo centras yra lyg mažas, o gal ir didelis, priklausomai nuo projekto, iššūkis, kurį įveikti gali tik tikri profesionalai. Sudaroma plastikiniai langai skaiciuokle pagal tokius kriterijus, kaip: kiek kainuoja plastikiniai langai, transportavimo kaštai (pvz.: plastikiniai langai vilniuje, plastikiniai langai klaipeda ar kokiame kitame šalies mieste), meistrų darbas, papildomos paslaugos (filtrų nuo lauke esančių dulkių ir alergenų montavimas, sunkiasvorė technika darbams, tarkim, kranas).

Perkant didelį kiekį langų biurų pastatams jau niekam nerūpi plastikiniu langu ispardavimas ar plastikiniu langu kainos kaune, plastikiniai langai panevezyje kainos. Juk ir taip jie pardavinėjami praktiškai didmeninėmis kainomis.

Kaip teisingai pasirinkti šaldytuvą?

saldytuvai samsungGyvenimas be šaldytuvo šiais laikais gali pasirodyti paprasčiausiai neįmanomas. Juk tai daiktas, kuriame kiekvieną dieną mūsų laukia gyvybiškai svarbus maistas, kuris pasaldina tiek kūną, tiek sielą. Šaldytuvai SAMSUNG – itin geras ir labai rekomenduojamas pasirinkimas tiems, kurie šiuo metu ieško šaldytuvo ir nežino, kuris labiausiai tiktų. Šie šaldytuvai yra ekonomiški, labai talpūs ir tuo pačiu stilingi. Tai visas komplektas pliusų, kurie ir paskatina džiaugtis šio tipo įrangos privalumais.

Šaldytuvai SAMSUNG tikrai yra geriausias pasirinkimas, tačiau net ir šis gamintojas siūlo itin platų šios technikos pasirinkimą. Kuo daugiau kriterijų įvertinsite – tuo tikresnis galite būti, kad Jūsų pasirinkimas yra geriausias ir labiausiai tenkins Jūsų poreikius. Nurodome kelis esminius kriterijus, kurie gali supaprastinti paieškas.

  1. Nusistatykite kainą, kurią galite skirti įrangai ir sutaupykite labai daug daug savo brangaus laiko. Taip pat siūlome pirkti internetu, kadangi tai kur kas paprastesnis būdas tikslingai susipažinti tik su ta produkcija, kuri Jums atitinka kišenės poreikius.
  2. Žinoma, tuo pačiu reikia nepamiršti įvertinti ir tai, kad šaldytuvai gali skirtis savo stovėjimo padėtimi. Kol vieni yra vertikalūs, tuo tarpu kiti – horizontalūs. Dažniausiai namuose stovi vertikalūs, tačiau tai nėra taisyklė.
  3. Būtina įvertinti ir stilių, juk norisi, kad patalpa vieningai atrodytų skoningai ir gražiai. Kokios spalvos šaldymo įranga Jums reikalinga?
  4. Kai kurie šaldytuvai turi ir šaldymo kameras. Jeigu žmogus labai mažai šaldo ir jiems paprasčiausiai šaldiklis nėra reikalingas, tokiu atveju šaldytuvas su šaldymo kamera yra geriausias pasirinkimas.
  5. Rinkitės ekonomišką variantą. Nors pradžioje jie kainuoja daugiau, tačiau gavę mažas sąskaitas už elektrą džiaugsitės, kad pasirinkite šį pigų ir gerą variantą. Leiskite sau taupyti nieko nedarydami.

Kadangi šaldytuvas yra ilgaamžė investicija – palyginkite kuo daugiau aspektų. Tokiu atveju galite būti tikras, kad tai ką pasirinkote Jums puikiai tiks ir leis džiaugtis ilgaamže įranga.

Pavėlavusiems į masinį daugiabučių balkonų stiklinimą naujiena: moderni berėmė konstrukcija

balkonu stiklinimasAliuminė konstrukcija gali būti rėminė arba berėmė. Pastarojo pasirinkimo dėka  balkonų stiklinimas padeda sukurti naują erdvę, net ir standartiniame bute. Tačiau sprendimų gali būti daugiau. Kokį iš jų pasirinkti savo balkonui?

Aliuminė berėmė konstrukcija

Tiesą pasakius, balkonų stiklinimas berėme konstrukcija yra vienas šiuolaikiškiausių sprendimų. Rėmų ir pertvarų atsisakymas leidžia sukurti elegantišką, skaidrų erdvės įvaizdį. Tokią konstrukciją galima pritaikyti ne tik balkonams, tačiau ir terasoms.

Vienas iš didžiausių tokio stiklinimo privalumų yra saugumas ir patvarumas. Juk berėmis balkonų stiklinimas montuojamas iš tvirtų aliuminio profilių ir grūdinto stiklo, o tai didina saugumą, ilgaamžiškumą, bei ekologiškumą.

Vienas didžiausių minusų – balkonu stiklinimas bereme konstrukcija kaina, kuri yra didesnė nei rėminis balkonu stiklinimas aliuminio konstrukcijomis kaina.

Profiliai dažomi milteliniais dažais

Berėmės konstrukcijos balkonų stiklinimas atliekamas iš grūdinto, 6 – 8 mm. storio stiklo. Nauja technologija leidžia pasiekti, kad balkonų stiklinimas šiuo metodu būtų atliekamas be apsauginės, smūgiams atsparios, plėvelės. Tradicinės ir populiariausios stiklo spalvos yra: matinis stiklas, pilkas, bronza ir dūminis.

Norint apsaugoti balkoną nuo itin gausių kritulių ar vėjo tarp stiklų dedamos papildomos PVC tarpinės. Jos permatomos, vizualiai, praktiškai nematomos. Tačiau šių tarpinių pagalba nebus izoliuojama šiluma. Tad jeigu ieškote papildomų šilumos taupymo būdų rinkitės rėminę kosntrukciją. Nuo to ir priklauso balkonu stiklinimas kainos.

Iš pirmo ir antro žvilgsnio nematomos, bet svarbios konstrukcijų dalys dažomos milteliniais dažais. Taip pat užtikrinama, kad net ir jautriems, alergiją turintiems žmonėms, gaminiai netaps papildomu dirgikliu. Kita vertus, milteliniai dažai padeda išsaugoti balkono konstrukcijų atsparumą stipriems krituliams, atšiaurioms žiemoms arba kaitriai saulei.

Dažnai klausiama kiek kainuoja balkono stiklinimas ir manoma, kad sąmatai įtaką daro regionas, taip pat miestas ar užmiestis, sodų bendrija, ar kita vietovė. Tačiau nei konstrukcijos kokybė, nei jos kaina nepriklauso nuo didmiesčio ar regiono. Tai reiškia, kad balkonu stiklinimas klaipedoje, balkonu stiklinimas panevezyje ar balkonu stiklinimas siauliai kaina yra vienoda.

 

Mulčias ir dekoratyvinė skalda – ne tik dekoracijai

mulčas, dekoratyvinė skaldaKiemuose įprasta matyti ne tik įvairiomis plytelėmis išgrįstus keliukus ar aikšteles,  bet ir skalda padengtus žemės plotus.  Tokiu atveju skalda atlieka tikrai ne dekoratyvinę funkciją, o yra panaudojama labiau iš praktinės pusės. Tikrai nenaujas ir mulčio pavadinimas, mat mulčias yra nuo seno plačiai panaudojama organinė priemonė skirta žemės kokybei ir derlingumui gerinti. Taigi, kam naudojamas mulčias, dekoratyvinė skalda ir kokių rezultatų galima jais pasiekti?

Bene dažniausias dekoratyvinės skaldos panaudojimo būdas yra ja padengti namo pakraščius ar tam tikrą plotą aplink kieme augančius medelius ar krūmelius. Žinoma, įvairios spalvos ar stambumo skalda sukuria ir tam tikrą estetikos pojūtį, tačiau šis skaldos panaudojimas yra ir be galo praktiškas. Pirmiausia, pjaunant žolę kieme su įvairiomis žoliapjovėmis būna išties sudėtinga nupjauti plotą ne tik aplink įvairius augalus, bet ir aplink namą ar pavėsinę. Dekoratyvinės skaldos panaudojimas šią naštą tikra palengvina, mat nereikia baimintis sugadinti sieną ar pažeisti vešintį augalą. Negana to, skalda sudaro nepalankią terpę augti įvairioms nepageidaujamoms žolėms, taigi šių plotelių ravėti tikrai nereikės. Juolab, kad dengiamas skaldos sluoksnis paprastai būna ganėtinai storas, tad augdamos piktžolės lieka po skalda. Taigi, dekoratyvinė skalda padeda ne tik pagražinti aplinką bet ir suteikia kitų papildomų naudų. Dėl šios priežasties skaldą mėgstama naudoti ir tvarkant kapus – tokiu atveju ravėjimo būtinybė sumažėja iki minimumo.

Tuo tarpu mulčias – tai organinė medžiaga, kuria padengiamas žemės paviršius. Gamtoje dažniausiai naudojamas ir nuo seno sutinkamas natūralus mulčias – tai įvairus kompostas, medžių lapai, sudžiuvusi žolė ir kiti. Tačiau mulčias, kuriuo prekiauja įvairios parduotuvės, tai yra žemė, maišyta su kitomis derlingumą gerinančiomis medžiagomis. Įdomu, kokiu atveju reikėtų naudoti mulčią ir kuo jis gali pasitarnauti? Mulčias padeda sukurti augalų augimui palankią terpę ir juo dažniausiai padengiamas nederlingos žemės plotas. Mulčias padeda augalams įsitvirtinti ir gauti būtinas augimui medžiagas bei drėgmę. Dažniausiai prekiaujama medienos žievių tipo mulčiu, kuris ne tik pagerina dirvos kokybę, bet ir apsaugo nuo piktžolių. Tačiau derėtų prisiminti, kad nekokybiškas mulčias kaip tik gali pakenkti – jame gali būti įsimaišę įvairių piktžolių, kurios, atsidūrusios palankioje terpėje, kaip tik ims ir suvešės. Tai gali tapti ilgalaikiu galvos skausmu, su kuriuo norint susidoroti teks pasitelkti ir cheminius preparatus, kurie neabejotinai padarys žalą dirvos kokybei ir augalų derlingumui. Todėl mulčias, dekoratyvinė skalda turėtų būti perkami tik iš patikimų pardavėjų, kurie prekiauja žinomų gamintojų gaminiais. Tik tokiu atveju pavyks apsidrausti nuo nemalonių nutikimų.

Renkantis mulčią ar dekoratyvinę skaldą savo namams, derėtų pirmiausia nuspręsti, kokio tipo mulčias bus naudojamas. Dekoratyvinė skalda nebus itin praktiška tokiuose gėlynuose, kur gausu mažų žiedlapių, mat iš jų tarpų žiedus išties sunku iškrapštyti. Kitas svarbus aspektas – mulčio spalvingumas. Mulčas turėtų derėti su aplinka ir ją papildyti, tačiau netapti pagrindiniu kiemo akcentu. Taigi, jei kieme esama akmens spalvos detalių, tokiu atveju dekoratyvinė skalda bus puikus pasirinkimas. Jei kieme vyrauja natūralūs tonai, tada medienos mulčias veikiausiai bus mažiau į akį krentantis dekoratyvinis elementas. Svarbu ir įvertinti, kokie augalai bus auginami, bei pagal juos atitaikyti paviršių dengiančias medžiagas, nes kiekviena jų skirtingai sąveikauja su augalais. Pavyzdžiui, akmeninė dekoratyvinė skalda kaitrioje saulėje smarkiai įkaista ir lėtai atšąla, tad netiks tiems augalams, kurie mėgsta vėsą. Bet kuriuo atveju, derėtų pasitarti su sodo ekspertais, kurie padės išsirinkti iš didelės produktų gausos.

Geros durys: kokios jos?

Dažnai gamintojai ir prekybininkai sulaukia klientų, kurie sako: „Mums reikalingos geros durys“. O kokios yra tos geros durys? Kiekvienam jos bus skirtingos: vieniems geros yra medinės, kitiems – šarvuotos, vieniems geros yra su kuo daugiau spynų, o kitiems pakaks ir vienos, bet aukščiausios kokybės. Taigi, tas durų gerumas yra sąlyginis ir priklauso nuo pirkėjo poreikių.

Medinės ar šarvuotos: kurios geresnės?

durys

Geros durys turi būti patvarios ir ilgaamžės, nes visgi investicija nemaža. Šį kriterijų atitinka medinės ir šarvuotos durys, kurios, beje, ir pasirenkamos dažniausiai. Kurias pasirinkti konkrečiai, priklauso nuo tam tikrų aspektų, pavyzdžiui, norintiems aukščiausio saugumo verta rinktis šarvuotas duris, o tiems, kurie prioritetą teikia šilumos ir garso izoliacijai, vienareikšmiškai reikėtų pasirinkti medines. Tiek vienos, tiek kitos yra patvarios, bet štai papildomi poreikiai leidžia priimti konkretų sprendimą. Šarvuotos durys daugiau populiarios tarp gyvenančių daugiabučiuose, nes jos ne taip gerai sulaiko šilumą, o kadangi buto durys tiesiogiai nesiriboja su lauku, tai termoizoliacinės charakteristikos ir nėra pačios svarbiausios. Šarvuotas duris verta pasirinkti ir tiems, kurie nenori skirti laiko jų priežiūrai, nes, pavyzdžiui, medines duris periodiškai reikės valyti, kas kelerius metus perdažyti ar perlakuoti, nes medžiui įtakos turi išorės poveikis: krituliai, drėgmė, temperatūrų svyravimas.

Dizaino aspektas

Geros durys taip pat bus ir tos, kurios Jums patiks, todėl nereikėtų numoti ranką į durų apdailą, dizainą. Tiek medinės, tiek šarvuotos durys šiais laikais turi labai daug dizaino galimybių: galėsite pasirinkti norimą spalvą, kuri derės tiek prie namo eksterjero, tiek prie namo ar buto interjero, taip pat galėsite pasirinkti raštą ir pan. Ir šarvuotos, ir medinės durys gali turėti stiklo elementų.

Geros durys – saugios durys

Taip pat vienas esminių aspektų, apibrėžiantis, kad durys yra geros, yra saugumas. Tai viena kertinių lauko durų funkcijų. Saugiausios durys yra šarvuotos – tai esminis jų pranašumas prieš kitų tipų duris. Bet taip pat durų saugumui didelės įtakos turi ir pasirinkta spyna. Net brangiausios durys neužtikrins aukščiausio lygio saugumo, jei jose bus sumontuota prasta spyna. Šiandien rinkoje spynų pasirinkimas labai platus, geriausios – cilindrinės spynos, veikiančios besisukančių diskų principu.

Jei montuosite dvi spynas, geriau pasirinkite skirtingų tipų: viena – cilindrinę, kitą –  seifinę.

Ir prisiminkite, geriau viena kokybiška spyna nei dvi prastos spynos.

Plastikiniai langai Vilniuje už geriausia kainą.

Kiek gali kainuoti langai?

plastikiniai langai Vilniuje

Greičiausiai, tai vienas aktualiausių klausimų, kurį užduoda visi klientai. Kiek gi kainuos plastikiniai langai? Tai tikrai jau nieko nebestebina, juk plastikiniai langai dažnai kainuoja daugiau nei keli šimtai eurų, o jeigu jūs perkate langus visam namui, tuomet suma gali šoktelti iki kelių tūkstančių eurų už visus langus. Norint tiksliai sužinoti plastikinių langų kainą, pirmiausia reikės turėti angos į kurią bus montuojami langai, išmatavimus. Turint tikslius duomenis, plastikinių langų specialistas, galės paskaičiuoti kiek gi viskas kainuos. Aišku, taip pat labai svarbu, apsispręsti kokį plastikinių langų gamintoją pasirinksite ir jo profilį. Kiekvienas plastikinių langų gamintojas siūlo didelį profilių asortimentą. Dažniausiai plastikiniai langai suskirstomi į tris grupes. Pigūs, eko klasės langai. Vidutiniai, dažniausiai perkami langai. Ir šilčiausi, storiausi langai. Juos gali įpirkti ne visi klientai, tačiau, tai langų profiliai, kurių techninės charakteristikos yra geriausios.

Kokia kaina yra gera?

Vėl gi, viskas priklausys kiek planuojate išleisti plastikinių langų įsigijimui. Juk jeigu jūsų biudžetas mažas, tad jums didelę reikšmę sudarys ir kelių eurų nuolaidą. Tuo tarpu klientai, kurie planuoja pirkti orientuodamiesi į langų kokybė – jiems nedideli kainos pokyčiai neįtakos langų pasirinkimo. Plastikiniai langai Vilniuje ar kaip sakant Sostinėje dažnai yra kur kas brangesni. Kainų skirtumą iš esmės lemia didesni klientų aptarnavimo kaštai. Pasitaiko atvejų, kuomet pigiau pirkti iš kito miesto pardavėjų. Šiandien, logistikos kompanijos siūlo tikrai patrauklias kainas, tad pristatymas iš vieno ar kito Lietuvos kampelio nėra labai brangus. Todėl rinkdamiesi langus, gerai pagalvokite ar nevertėtų jų ieškoti kitame mieste. Internetas, tai puiki pagalba kiekvienam. Per kelias minutes, jūs galite išsiųsti užklausas dideliam kompanijų kiekiui ir taip gauti daug komercinių kainos pasiūlymų.

Vokiški ar lenkiški?

Senas kaip pasaulis klausimas į kurį vieningos nuomonės nėra. Gal prieš gerus penkioliką metų būtume tikrai rekomendavę vien vokiečių gamintojus, tačiau šiandien Lenkijoje gaminami plastikiniai langai, kurių kokybė tikrai nenusileidžia pasauliniams standartams. Viena iš žinomiausių kompanijų – „Aluplast“. Lietuvoje jau gerai žinomas gamintojas, kuris užsitarnavo teigiamą reputaciją. Jeigu kalbėtume apie vokiškus plastikinius langus, tuomet reikėtų prisiminti vienas geriausių kompanijų: KBE, Kommerling, Trocal. Viena didelė korporacija „Profine Group“. Šiai kompanijai priklauso visi šie puikiai pažįstami plastikinių langų branf’ai. Tad, pirkite ir vokiškus ir lenkiškus langus.

Aplinkos ministerija nusitaikė į šiukšlintojus. Kam kirs per kišenę labiausiai?

Nuo šių metų įsigaliojo naujos atliekų tvarkymo taisyklės. Jose nurodyta, kad labiausiai nukentės kūrenantys atliekas ir atliekas netinkamai tvarkantys fiziniai bei juridiniai asmenys.

Tikrins kdidmaisiai atliekomsrosnis

Aplinkos ministerija neslepia, kad atšalus orams sulaukia vis daugiau skundų dėl atliekomis kūrenamų krosnių. Kūrenti galima tik briketus, malkas, anglis ar kitas tam skirtas medžiagas. Aplinkos specialistai įspėja, kad taip darantys žalą gamtai asmenys bus baudžiami kelias dešimtis eurų siekiančia bauda (pakartotinis nusižengimas sieks šimtą ir daugiau). Tai yra net kelis kartus daugiau nei yra šiukšlių išvežimas vilniuje kaina ar statybiniu atlieku isvezimas klaipeda, kuris beje, yra galimas ir nemokamas statybiniu atlieku isvezimas.

Besikūrenančius šiukšlėmis išduoda juodi iš kamino virstantys dūmai.

Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaita

Antrasis ir vienas didžiausių pasikeitimų yra atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos pasikeitimai. Aplinkos ministerija primena, kad konteineriai, didmaisiai atliekoms ir kitos talpyklos skirtos šiukšlių kaupimui ir tinkamam tvarkymui. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet deklaruojamas dažnesnis jų išvežimas nei yra iš tiesų. Gyventojai kreipiasi į ministeriją su klausimu kiek kainuoja siuksliu isvezimas vilniuje, norėdami, kad šiukšlės būtų išvežamos dažniau. Beje, tai liečia ne tik buitines ar antrines atliekas, bet ir statybiniu atlieku isvezimas vilniuje, statybiniu atlieku isvezimas siauliuose ir statybiniu atlieku isvezimas kaune.

Atliekų tvarkytojai privalės teikti ataskaitas apie išvežamas šiukšles ir nurodyti savo, bei atliekų turėtojo kodus. Iki šiol šias ataskaitas pildyti prievolė buvo tik susidarius 0,6 tonų pavojingų atliekų.

Ne tik atliekų tvarkytojai

Pro aplinkosaugininkų akis nepraslysta ir faktas, kad dažnai statybiniu atlieku aikstele vilniuje sulaukia privačių įmonių atvežtų šiukšlių. Tai kavinės, restoranai, viešbučiai, kuriuose vyko remontas ir kitos įstaigos, kurių didmaisiai atliekoms išsirikiuoja aikštelėje ir nėra niekur deklaruojami.

Taigi, nuo šių metų paslaugų ir prekybos sektoriaus bei viešojo maitinimo paslaugų sektoriaus įmonės, kuriose per metus susidaro daugiau nei 5 tonos buitinių atliekų privalės teikti metines ataskaitas apie atliekų susidarymą aplinkosaugos agentūrai. Tokia nuostata galioja net jeigu didmaisiai atliekoms skirti jau sugedusiems ir netinkamiems vartoti maisto produktams.

Įleidžiami šviestuvai: kaip suprojektuoti teisingai?

įleidžiami šviestuvaiApšvietimo projektavimą galima laikyti tikru menu ar net mokslu. Juk tik nuo jo priklauso, ar pavyks sukurti norimą interjero dizainą. Todėl itin svarbu tarpusavyje suderinti skirtingų rūšių apšvietimą taip, kad šviestuvai vienas kito neužgožtų, o papildytų. Vienas geriausių būdų suteikti pakankamai ryškią šviesą ir papuošti namus – įleidžiami šviestuvai. Jie gali atlikti ne vieną funkciją bei tinka įrenginėjant įvairias erdves. Apie ką privalote pagalvoti, prieš įmontuodami įleidžiamus šviestuvus?

Visų pirma, įvertinkite, kokie šviesos šaltiniai jau egzistuoja jūsų namuose ir ką norėtumėte pakeisti. Dažniausiai pasitaikanti problema – dailūs, tačiau ne itin praktiški šviestuvai, kurie nėra tinkami skaitymui ar kitiems, kruopštumo bei aiškios šviesos reikalaujantiems darbams atlikti. Savaime aišku, kad jums reikalingi papildomi šviesos šaltiniai, o geriausiai tinka įleidžiami šviestuvai. Kodėl? Nes jie neužima daug vietos, gali būti įmontuoti tiek į sieną, tiek į lubas bei skleidžia atvirą, jokiais įmantriais gaubtais ar dekoracijomis neužgožiamą šviesą.

Jei nusprendėte, kad jums reikalingi įleidžiami šviestuvai, atkreikite dėmesį į tai, kokį jų kiekį planuojate sudėti. Tą daryti turėtumėte ne iš akies, o įvertinus kambario plotą, technines galimybes bei galingumą, kurį gausite sudėjus visas įmontuoti planuojamas lemputes. Jei įleidžiami šviestuvai projektuojami kambaryje, kuris bus išties dažnai naudojamas – sutaupysite pasirinkę LED lemputes. Nors jos ir kiek brangesnės, tai atperka jų ilgaamžiškumas ir faktas, jog LED apšvietimas neteršia aplinkos. Be to, įleidžiamuose šviestuvuose esančias lemputes permontuoti sunkoka, tad jei nenorite jų dažnai keisti, jums tikrai pasitarnaus įleidžiami šviestuvai su LED lempomis.

Kai jau išsirinkote, kokį skaičių lempučių montuosite į sienas ar lubas, apgalvokite ir jų išsidėstymą. Įleidžiami šviestuvai privalo būti sudėlioti tolygiai, vienodu atstumu, koncentruojantis į tas vietas, kurioms šviesa labiausiai reikalinga.

Ieškote originalios idėjos lauko apšvietimui? Nebijokite eksperimentuoti – juk įleidžiami šviestuvai tiks ir dailiam eksterjero apipavidalinimui. Žinoma, būtina suvokti, jog kai kurios lemputės reaguoja į tam tikras oro sąlygas, todėl stenkitės šviestuvus montuoti ne visai atvirose erdvėse (verandoje, pavėsinėje) arba vėlgi naudokite  LED lemputes, kurios yra itin atsparios bet kokiems išorės veiksniams.