Ko reikia norint teikti buhalterines paslaugas?

buhalterija

Dažnai būna taip, kad straipsniuose iš karto „užsikabinama“ už pavadinimo ir rutuliojama kokia nors mintis (aišku, jei neminėsime straipsnių, kur antraštė siekia suvilioti, o iš tikro turinys kone priešingas). Na, o šįkart antraštę norėtume papildyti. Kaip matote, ji yra tokia: Ko reikia norint teikti buhalterines paslaugas? Papildome šitaip: Ko reikia norint teikti KOKYBIŠKAS buhalterines paslaugas? Nes žodis „kokybė“ čia labai svarbus.

Žodis ir jo reikšmė

Svarbus ne tik žodis, bet ir jo esmė. Teikti buhalterinės paslaugas – vienoks dalykas. Teikti KOKYBIŠKAS buhalterines paslaugas – kitoks. Tikrai nereikia aiškinti, kad antras paminėtas variantas yra visapusiškai geresnis. Tai akivaizdu.

Kodėl aktualu kalbėti apie kokybę? Todėl, kad buhalterija privalo būti gerai sustyguota. Nesėkmių patyrę verslininkai atskleidžia, ko verčiau nedaryti ar ką daryti, kad situacijos nesusiklostytų neigiamai. Vienas iš patarimų – negailėti pinigų buhalterijai. Paprasčiau tariant, nesirinkite varianto vien dėl to, kad jis pigus. Kodėl? Ogi todėl, kad laikui bėgant tikėtini nuostoliai. Rinkitės specialistus, išmanančius buhalterinius aspektus ir gebančius nesutrikti net tada, kai atrodo, kad buhalterijos reikaluose velnias koją nusilaužtų.

Žodis „kokybė“ – ne tik raidžių derinys, bet ir didžiulė svarba, kurią suvokiantys verslininkai laimi konkurencinėje kovoje. Ir tai dar ne viskas! Buhalterijos kokybė taip pat yra vidinės komunikacijos stiprumą lemiantis veiksnys. Nemeluojame – gera buhalterija turi įtakos, kokia aura tvyro įmonėje. Tiesą sakant, ir bloga buhalterija turi įtakos… Kaip jau turbūt supratote, vienu atveju ta įtaka teigiama, o kitu atveju – neigiama. Gera buhalterija – gerai, bloga – blogai. Gera lemia gerą atmosferą, o bloga – blogą. Skamba sudėtingai? Tuoj paaiškinsime: jeigu įmonės skaičiai primena šabakštyną, tuo labiau jeigu buhalterinės užduotys užkraunamos kitų padalinių darbuotojams, tada mikroklimatas ima kaisti. Personalas tampa piktas, planai vykdomi ne taip, kaip galėtų būti vykdomi – stokojant efektyvumo.

Taigi, buhalterija ir buhalterinės paslaugos nėra tušti žodžiai. O visų svarbiausia, kokia ta buhalterija.

Būti buhalteriu ar… pusiau buhalteriu?

O dabar pakalbėkime, kas yra tikras buhalteris. Atskleisti mintis padės pavyzdys apie paskalas. Juk būna atvejų, kai žmogus teigia, jog tam tikrą dalyką „žino“, bet argumentuoti tų žinių jam nepavyksta. Tada prideda „žinau, nes man taip sakė“. Arba „girdėjau per radiją“. Arba „žmonės šneka, kad…“ Kuo tai susiję su buhalterija? Tuoj paaiškinsime.

Buhalterijoje yra galybė skaičių. Manote, kad buhalteriui pakanka parašyti tikslų skaičių po ženklo „=“ ir visi darbai tuo pasibaigia? Anaiptol. Situacija visiškai kitokia. Jeigu specialisto kompetencija apsiribotų matematinio rezultato gavimu, tai būtų panašu į pateiktą pavyzdį apie paskalas (liaudiškai sakant, „pletkus“). Svarbu suprasti, kaip buhalterija veikia, kodėl gaunamas vienoks ar kitoks skaičius ir ką galima išskaityti „tarp eilučių“. Vien suskaičiuoti – tarsi skleisti paskalas. Gebėti šį tą daugiau – argumentuoti savo nuomonę.

Kiekvienas savo darbą išmanantis buhalteris pritars, kad norint kokybiškai teikti buhalterines paslaugas nepakanka žinoti, ką reiškia ženklas „%“ ar kokia yra minimali alga šalyje. Profesionalai pabrėžia tobulėjimą. Jeigu norisi gerai dirbti ir profesinėje srityje tobulėti, teks pasistengti. O pastangos – ne vien parodymas, kad sudėjus keletą skaičių gaunamas rezultatas.

Būti buhalteriu – tai suteikti įmonei daug naudos. Priešingai, būti pusiau buhalteriu – ne kažin kas. Ankstesnės mintys parodo, jog siekiant teikti kokybiškas, aukšto lygio buhalterines paslaugas reikia šio to daugiau nei išmanyti matematiką. Tai bent iš dalies atsako į straipsnio antraštėje iškeltą klausimą. Tačiau pravartu įvardyti dar kelis punktus:

  • Be disciplinos nepavyks įsigilinti į užduotis ir jų įvykdyti.
  • Nuolatinis tobulėjimas. Buhalterija prieš trisdešimt, dvidešimt, dešimt metų ir dabar – skirtinga. Tik nuolat besitobulinantys asmenys gali sėkmingai dirbti.
  • Pašaukimas ar išskaičiavimas? Jeigu pasirenkama priežastis „išskaičiavimas“, tuomet verčiau nesukti buhalterio keliu.
  • Sąžiningumas. Buhalterija privalo būti tvarkoma visapusiškai sąžiningai.

Ir tai dar ne viskas. Bet bendras paveikslas aiškus, tiesa? Kas be ko, svarbu, kad profesionalus buhalterių indėlis į įmonės gerovę būtų tinkamai įvertintas (komfortiškos sąlygos, atitinkamas atlyginimas).

 

 

Rinktis gerą buhalterį – verta

Nordgain.ltKiekvienai įmonei reikalingas geras buhalteris. Apskritai geri specialistai yra vertinami. Na, o kalbant apie profesionalius buhalterius dėmesio vertas Nordgain.lt vardas.

Kad buhalterija neatrodytų grėsmingai, ieškoma specialistų. Taip gaunamas ne tik kokybiškas darbas, bet ir užtikrintumas. Juk daug ramiau, kai darbo imasi profesionalas. Tada žinoma, kad procesai vyks sklandžiau, kad kompanija galės pasiekti daugiau.

Stresas ir buhalterija kartais atrodo kaip visai šalia esantys dalykai. Vis dėlto profesionalumas skatina manyti kitaip – stresas ir buhalterija gali būti atskiriami. Buhalterija be streso. Tai neabejotinai patvirtina ir Nordgain.lt specialistai, kurių darbą įvertino ne viena organizacija.

Buhalterija – veikla, susijusi su pinigais. Tai gali būti sklandu arba nesklandu. Koks siekis? Žinoma, norisi, kad viskas vyktų nepriekaištingai. Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai tai gali užtikrinti savo srities profesionalai. Savo srities profesionalas – įpareigojantys žodžiai. Tai suponuoja apie aukštas kokybės gaires. Nesvarbu, ar kalbame apie apskaitą, ar apie kitas buhalterijos dalis, kokybė kiekvienu atveju labai svarbi. Tad ir rinktis gerą specialistą – verta, verta ir dar labiau verta. Kad ir kiek kartotume „verta“, tai vis tiek bus tiesa.

Vertė verslui – štai kaip galima apibūdinti specialistų atliekamus darbus. Nordgain.lt indėlis – solidus. Jau vien tai, kad finansai ir dokumentai tampa itin tvarkingi, turi daug įtakos verslo sėkmei. O ko gi daugiau tikimasi versle, jei ne sėkmės? Pelno? Juk tai irgi sėkmės dalis.

O gal vis dėlto taupyti ir užuot pasamdžius profesionalus bandyti patiems suvaldyti netvarką ir kaip nors atrasti tą sėkmės kelią? Taupymas – gerai, bet tik tada, kai jis protingas. Šiuo atveju taupymas kaip tik yra profesionalų samdymas. Nes tuomet kalba sukasi apie investiciją. Pasamdyti gerą darbuotoją – tarsi investuoti. Sėkmingai ir tikslingai. Tad profesionalumas, nors iš pirmo žvilgsnio ir atrodo kaip išlaidos, iš tiesų lemia puikius rezultatus.

Rinktis gerą buhalterį tikrai verta. Daugelis pasakytų, jog ne tik verta, bet ir būtina. Jei tokios paslaugos jums aktualios, apsilankę Nordgain.lt rasite dominančią informaciją ir kontaktus, kuriais galėsite susisiekti su buhalterijos specialistais.

 

 

 

 

 

Kaip buhalterinė apskaita padeda sutaupyti?

buhalterinė apskaitaVerslo sėkmė yra glaudžiai susijusi ne vien su paklausa, pasiūla ir rinkos poreikiais, bet ir su vidine pačio verslo struktūra. Net ir paprasti vidaus dalykai gali nulempti labai daug, tad svarbu į visa tai nežiūrėti pro pirštus, svarbu viskuo pasirūpinti iš anksto. Buhalterinė apskaita yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurių pagalba galima sėkmingai organizuoti ir vystyti lėšų paskirstymą. Tai aktualu kiekvienai verslo sričiai.

Daugelis gali net nesusimąstyti, tačiau visas apskaitos vykdymo procesas susideda iš daugelio žingsnių. Reikia fiksuoti įvairias išlaidas, mokesčius, gautas pajamas ir kitas finansines operacijas, kurios vėliau padės apskaičiuoti privalomų mokesčių sumą. Tik tinkamai pildomas apskaitos žurnalas ir laiku žymimi įrašai gali garantuoti tikslią finansų būklę. Tuo tarpu kelių skaičiavimų pagalba galima lengvai rasti bendrą pelną ar net suprojektuoti galimas pajamas ateityje.

Dažnai naujai pradėtas verslas taip ir neįsitvirtina. Dažnai tam kelią pakiša blogas verslo planas, per aukšti reikalavimai ar pernelyg ryški ateities vizija, tačiau lygiai taip pat prie nesėkmingo verslo gali prisidėti ir blogai vykdoma buhalterinė apskaita. Jau nuo mokyklos laikų mokoma, kaip viena klaida matematikos uždavinyje gali pakeisti rezultatų tėkmę. Būtent tai aktualu ir verslo pasaulyje, kur kiekvienas skaičius, kur kiekvienas kablelis privalo turėti savo vietą. Jei tai padaryti pačiam yra pakankamai sunku, galbūt reikėtų ieškoti pagalbos?

Rūpintis ataskaitomis, sąskaitų išrašymu ir visomis mokėjimo operacijomis gali būti sudėtinga. Tai tampa dar sudėtingiau, kai reikia rūpintis ne tik buhalterija, bet ir pačios veiklos vystymu. Tuomet dviejų rankų gali ir neužtekti. Laimei, aplink gausu specialistų, galinčių padėti keblioje situacijoje. Kas geriau galėtų pasirūpinti buhalterine apskaita, jei ne vienerius metus šioje srityje dirbantys asmenys. Pirmą kartą su tuo susidūręs žmogus gali ir pasimesti, tačiau kvalifikuoti ir šį procesą puikiai išmanantys asmenys geba tinkamai pasirūpinti apskaitos tvarkymo procesu.

Buhalterinė apskaita svarbi daugeliu atvejų. Ji leidžia fiksuoti įeinančių ir išeinančių pinigų operacijas, padeda apskaičiuoti pelną ir suprojektuoti ateityje gaunamų pajamų dydį. Tai įrankis, kurio pagalba galima išvengti netikėtų mokesčių, sutaupyti nemažą kiekį pinigų ir, žinoma, tvarkingai vykdyti savo veiklą.