Nuomojami automobiliai laikinojoje sostinėje

automobilio nuoma

Automobilių nuoma Kaune klesti. Tikrai. Ir netikėkite tais kai kurių verslininkų verksmais, kad jiems sunku dirbti, baisi konkurencija, mažas uždarbis. Akivaizdu, kad auto nuomos paslaugos Kaune dabar išgyvena tikrą „aukso amžių“. Paaiškinsime, kodėl taip manome.

  1. Kauno oro uostas – aukso kasykla automobilių nuomotojams. Čia plūsta užsieniečiai ir tautiečiai, kuriems automobilis reikalingas atostogoms Lietuvoje – 2-3 savaitėms.
  2. Daugybė pramonės, IT, gamybos įmonių, kurios dirba tarptautinei rinkai. Tai reiškia, kad čia nuolat atvyksta užsienio šalių profesionalai, kurie čia dirba, vadovauja kompanijos plėtrai. Ir jiems reikia automobilio.
  3. Didelė vietinė rinka, nes nuosavam automobiliui sugedus, reikia laikinai išsinuomoti kitą. Kaunas turi vieną didžiausių automobilių turgų, o tai reiškia, kad daugybei žmonių aktualios šios paslaugos.

Kokie dažniausi nuomojami automobiliai Kaune?

Ekonominės ir standartinės klasės. Taip pat mikroautobusai. Verslo klasės ir sportiniai bei vienatūriai nuomojami rečiau. Tiesa, limuzinų rinka klesti. Kaune yra nemažai turtingų žmonių, kuriems svarbu ne tik automobilio kokybė, bet ir kaina. Jiems pasirodyti mieste galima tik su prabangiais automobiliais. Taigi, auto nuomos rinka labai įvairi.

Kaune nėra daug elektrinių automobilių. Kodėl? Juk Vilniuje jie tokie populiarūs!.. Priežastis slypi pačioje infrastruktūroje. Kaunas yra gana platus miestas. Tai reiškia, kad 100 km galintį nuvažiuoti elektromobilį gali tekti krauti dar nesulaukus darbo pabaigos. Tesla automobilį nuomai rasti sudėtinga ir Vilniuje. Jie gali važiuoti 500 kilometrų, todėl yra efektyvesni.

Hibridinis automobilis Kaune iš viso neapsimoka. Kaune nėra didelių kamščių, kai kuriose pagrindinėse gatvėse leidžiamas ir 70 km/h greitis. Dėl šios priežasties elektrinis variklis hibridiniame automobilyje įsijungia labai retai. Reiškia, kuro sąnaudos bus kaip normalaus benzininio automobilio. Taigi hibridinių automobilių nuoma nėra efektyvi.

Kauniečiai mėgsta važinėti toli. Jiems reikalingas patvarus ir erdvus automobilis. Universlas, miesto visureigis ir didelis sedanas – pagrindiniai nuomotojų „darbiniai arkliukai“. Juos žmonės vertina ir mėgsta. Markėmis galima nespekuliuoti. Kaip ir visoje Lietuvoje populiariausi vokiški automobiliai – BMW, Opel, Volkswagen, Mercedes-Benz. Iš japoniškų, aišku Toyota ir Nissan. Rečiau Subaru ar Mazda. Amerikietiški automobiliai gana reti. Vis dėlto, nuomotojai labai atsižvelgia į ekonomiškumo principus. Retas „amerikietis“ yra pritaikytas taupiai Europos rinkai, tad nuomojantis galima pamatyti nebent Chevrolet Spark ar Volt automobilius.

Kaunas nelabai kuo skiriasi nuo Klaipėdos, kur situacija panaši.

 

Auto nuoma: siūlomi automobiliai pagal kliento „portretą“

auto nuomaDauguma transporto nuomos bendrovių nesutinka su visuomenėje vyraujančia nuomone, jog kelioms valandoms ar paroms išsinuomotas automobilis – prabangos elementas. Jų siūloma auto nuoma yra orientuota į skirtingus klientų poreikius bei finansines galimybes.

Kokių automobilių rezervacija sulaukia daugiausia dėmesio? Pačių įvairiausių! Priklauso nuo individualaus kliento portreto.

Klientas – verslininkas

Lietuvoje darbo reikalais važinėjantys ar iš užsienio atvykę verslininkai dažniausiai pinigų neskaičiuoja. Pastariesiems svarbu, jog auto nuoma atitiktų jų prabangos, solidumo ir komforto poreikį. Renkamasi naujausius, galingus, aplinkinių dėmesį prikaustančius automobilius.

Klientas – miesto žmogus

Kas svarbiausia važinėjant judriomis miesto gatvėmis, tvarkantiems darbo ar asmeninius reikalus? Vienareikšmiškai – automobilio manevringumas. Šios grupės klientai dažniausiai renkasi nedidukes, nesudėtingai priparkuojamas, galinčias grakščiai nardyti intensyviame transporto sraute. Kaip žinia, kelionės miesto gatvėmis itin sparčiai tuština degalų baką, tad neretas atkreipiama dėmesį ir į faktą, kiek kuro „suryja“ automobilis.

Klientas – darbuotojas

Jei auto nuoma reikalinga kasdienėms kelionėms į darbą ar iš jo, ypač, jei tenka nukakti nemenką atstumą, pagrindiniu prioritetu renkantis transporto priemonę tampa praktiškumas. Klientai domisi negalingais, kuo mažiau degalų suvartojančiais automobiliais, kurių nuomos įkainiai yra kuo mažesni. Verslininkai, reaguodami į tokių praktiškų klientų poreikius, savo auto parką papildo ne pačiomis naujausiomis, vidutinės klasės transporto priemonėmis.

Klientas – keliautojas

Nusprendusieji leistis į tolimesnę kelionę automobiliu Lietuvoje ar po užsienį, neretai nusprendžia savo nuosavą transporto priemonę palikti garaže ir pasidomėti auto nuoma. Kai kurie nori apsaugoti mylimą automobilį nuo varginančios kelionės, kitų asmenų transporto priemonės tam tiesiog nėra tinkamos – per mažai vietos komfortabiliai kelionei bei gausesnio bagažo gabenimui. Šiuo atveju klientams svarbiausia sėdimų vietų skaičius, salono ir bagažinės erdvumas, kondicionierius bei kiti priedai, prisidedantys prie kelionės patogumo.

Klientas – šventės dalyvis

Auto nuoma tradiciškai populiari tokių švenčių kaip vestuvės, krikštynos, jubiliejai ir panašiai metu. Šiam atvejui reikalingos talpios, kartais – prabangios ar šventiškai papuoštos mašinos. Šventine transporto priemone tapti gali ne vien limuzinai, bet ir kitų modelių automobiliai – tai priklauso nuo klientų pageidavimo bei puošiančiųjų fantazijos.

 

 

Auto nuoma – kai savi „ratai“ apvilia

auto nuomaAutomobilis namų ūkyje šiandien toks pat savaime suprantamas „padargas“ kaip šaldytuvas ar televizorius. Prie vairo oficialiai sėdasi vos tik 18-ika metų sulaukę jaunuoliai (nors vairavimo pamokos dažniausiai pradedamos gerokai ankčiau), šios veiklos nenori atsisakyti ir visiški senučiukai. Ar įsivaizduojate, kas būtų, jog vieną dieną dėl tam tikrų priežasčių negalėtumėte vairuoti savo automobilio? Ogi, nieko: auto nuoma – paslauga, užkertanti kelią tokiai situacijai!

Auto nuoma besiverčiantys asmenys, siekdami būti konkrencingi bei  orientuotis į galimus skirtingų klientų poreikius, siūlo įvairias galimybes:

  • Trumpalaikė nuoma

Tai automobilio išsinuomavimas kelioms valandoms ar paroms. Tokį variantą pasirenka tie, kuriems transporto priemonė reikalinga konkrečiai progai (tarkime, prabangus automobilis nuotaikai į bažnyčią atvežti) ar tiesiog neilgam laikotarpiui.

  • Ilgalaikė nuoma

Įvairios bendrovės yra nustačiusios skirtingus terminus, kada auto nuoma jau laikoma ilgalaike: paprastai tai yra nuo kelių parų iki tol, kol klientui reikalingas automobilis. Šia galimybę dažniausiai naudojasi ilgėliau užsibūnantys užsienio svečiai, vykstantieji į tolimas keliones ar net įmonės, nuomojančius automobilius savo darbuotojams. Ilgalaikės nuomos paros įkainiai kur kas palankesni nei trumpalaikės.

  • Senovinių automobilių nuoma

Laiko ratas apsisuka ir sugrįžta tai, kas buvo populiaru anksčiau. Senoviniai automobiliai  šiandien išgyvena „aukso amžių“, tad kai kurie nuomos punktai būtent ir orientuojasi į pastaruosius. Aišku, su vintažiniais gražuoliais prie jūros gal ir nevyksi, tačiau tai tampa puikiu atributu šventems bei fotosesijoms.

  • Vairuotojo paslaugos

Jei žmogus dėl vienų ar kitų priežasčių negali vairuoti (neturėti vairuotojo pažymėjimo, blogai orientuojasi naujoje vietoje, ketina vartoti svaigiuosius gėrimus ar tiesiog nori atsipalaidavęs važiuoti kaip keleivis), jis gali pasinaudoti ir vairuotojo paslaugomis. Aišku, tai kainuoja papildomai.

Užsukę į pasirinktos auto nuomos svetainę pamatysite, jog verslininkai bando „nušluostyti nosį“ konkurentams, siūlydami kuo įvairesnį autoparką. Jei atvyks verslininkas, jis tikriausiai dairysis prabangios klasės automobilio, tinkamai „įrėminančio“ jo statusą.Tuo tarpu žmogelis, kuris netyčia padarė avariją ir nebeturi kuo išvykti į planuotą kelionę su šeima, ieškos kuo pigesnio varianto.

Auto nuoma turi dar vieną neabejotiną pliusą: imi ir sėdi į tehniškai tvarinkingą bei apdaraustą automobilį. Nuomotojas išlaisvinamas nuo būtinybės bėgioti iš vienos instancijos į kitą, kas įprasta turint savo automobilį ir pradedant jį eksploatuoti. Reikia nepamiršti tik vieno – saugoti transporto priemonę kaip savo akį, priešingu atveju gali tekti išleisti kur kas didesnę sumą nei nurodyta paros nuomos kaina.