Ketaus židiniai – ne tik dėl vaizdo

Dovre ketaus židiniaiŽidinys – tai jaukumo simbolis ir šiluma. Daugelis jį laiko puikia interjero detale. Taip imama akcentuoti interjero harmoniją, formas ir linijas, kad net pamirštama pirminė įrenginio funkcija – šildymas. Reikėtų žinoti ir tai, kad židinių būna skirtingų tipų. Šį kartą į mūsų akiratį papuolė Dovre ketaus židiniai.

Tikriausiai įdomu, kas tas ketus? Kaip turbūt suprantate, tai yra medžiaga. Tačiau bet kokios medžiagos židiniams gamintojai juk nenaudotų, ar ne? Bet kurios krosnelės, krosnies, šildymo katilo ar židinio ypatybė – karštis. Kūrenant gaunama aukšta temperatūra, tad svarbu ją „suvaldyti“. Malkų neuždegsi nei plastikinėje, nei medinėje talpoje. Tam naudojama tvirta medžiaga. Ketus tvirtumu ir pasižymi. Stiprumo savybes puikiai patvirtina tai, kokiems tikslams ketus pasitelkiamas. Jis praverčia pradedant alkūniniais velenais ir einant prie jau minėtų katilų. Ir tai yra užuomina, jog ketaus židiniai namuose būna ne tik dėl vaizdo. Žinoma, jaukumą jie skleidžia, tačiau kita pastraipa kiek pakreips mąstymą.

Įsivaizduokite šaltą žiemos vakarą. Už lango sniego pusnys. Termometras rodo 20 su minuso ženklu. Kartais papučia vėjas. Sėdite prieš neužkurtą židinį ir gėritės juo. Kūną užplūsta šiluma… Bet ar tikrai? Ar tikrai gėrėjimasis židiniu, kaip interjero detale, suteiks komforto žvarbų žiemos vakarą? Žinoma, kad ne. Taigi, ketaus ar bet koks kitas židinys interjero detalės vaidmenį gali atlikti tada, kai šilta. Na, o visais kitais atvejais svarbu funkcionalumas. Sakyti, jog neužkurtas židinys šildo būstą, yra tas pats lyg sakytumėte turintys gerą automobilį, nors šis stovėtų garaže aprūdijęs ir be variklio. Palyginimų galima atrasti įvairių, tačiau, šiaip ar taip, esmė turbūt aiški – ketaus židiniai suteikia ir išorinio jaukumo, tačiau atšalus orams į pirmą planą iškeliamas funkcionavimas. Tuomet suprantama, kad toks įrenginys skirtas ne tik papuošti kambarį.

Visgi tam, kad židinys nepriekaištingai atliktų savo funkcijas, svarbu jo kokybė. Kokiais privalumais pasižymi ketaus židiniai? Pirmiausia, jie giriami dėl atsparumo karščiui, be to, kaip pliusas įvardijamas temperatūros pokyčių nebijojimas. Kaip dar vieną teigiamą savybę būtų galima paminėti puikų šilumos išcirkuliavimą. T.y., įšilusi ketaus medžiaga „išgainioja“ šilumą po reikiamus taškus. Toliau tęsiant pliusų vardijimą, derėtų akcentuoti apdirbimo savybes. Šiuo požiūriu daugiausiai informacijos suteiktų židinių gamintojai, žinantys, jog ketų lankstyti nėra sudėtinga, o ir dekoravimas nėra pernelyg komplikuotas. Tačiau bet kuris meistras pasakys, kad ketaus židinio „gimimas“ nepigus. Visas procesas reikalauja specialios įrangos, o atskirų elementų sudėjimas į vieną – auksinių rankų titulo vertas darbas.

Naršant internete galima aptikti pačių įvairiausių židinių iš ketaus. Virtualioje erdvėje patalpinta daugybė nuotraukų, kuriose židinys pagyvina kambario erdvę.  Na, o tarp dizaino pavyzdžių pavyksta įžvelgti norą parodyti tam tikrus techninius sprendimus, pavyzdžiui, unikalią šilumokaičio technologiją. Tai vėlgi liudija, jog židinys namuose suteikia ne tik butaforinį jaukumą.

 

 

Kokios krosnys geriausiai tinka pirtyje

krosnysPirtelė – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų, norint kaip reikiant atsipalaiduoti, pailsėti ir atitrūkti nuo visų slegiančių rūpesčių. O kad pirtis nenuviltų ir paliktų teigiamus įspūdžius, čia didelį vaidmenį vaidina karščio šaltinis. Deja, ne bet kokios krosnys tinka geroms pirtims. Jų pasirinkimas ir funkcionalumas turi būti priderintas ne tik prie klientų pageidavimo, bet ir prie pačios pirties.

Pagrindinis pirties akcentas – garas. Jis ir priklauso nuo to, kokia krosni pirtyje įrengta. Dažniausiai atsakymas į klausimą, kokia krosnis tiks Jūsų pirčiai, yra labai paprastas. Tereikia žinoti kelis paprastus dalykus. Štai jei turite rąstinę pirtelę, joje greičiausiai pagelbės malkomis kūrenama krosnis. Jose karštis išsilaiko geriau nei elektrinėse krosnyse, be to, kuro sąnaudos žemos, taigi tai kartu ir ekologiškas sprendimas.

Tačiau jei įsigysite malkomis kūrenamą krosnį pirčiai, dar nereiškia, jog joje bus geras garas. Labai svarbu, kokia bus krosnyje įrengta talpa akmenimis. Nuo jos ir priklauso pirties karštumas. Taisyklė labai paprasta – jei mėgstate drėgnesnėje pirtyje pasikaitinti, geriausiai rinktis nemažą akmenų talpą, kurioje telpa bent 300 kilogramų akmenų.

Tačiau pirtys ne retai yra ne tik sodybose ant ežero kranto, bet ir uždarose patalpose, kuriose reikia pasitelkti fantaziją ir šiek tiek išmonės. Jei Jūsų pirtyje nėra galimybės įrengti kamino, Jums puikiai pravers elektrinis sprendimas. Tokio tipo krosnys dažniausiai naudojamas įvairiuose sporto ir spa centruose, kuriuose yra nemažai pirčių, tačiau visoms joms kaminų įrengti galimybių mažoka.

Elektrinė krosnis pirtyje – puikus pasirinkimas. Pirmiausia todėl, kad jos gali būti itin galingos ir skleisti labai daug šilumos. Tai reiškia, kad Jūsų pirtyje gali būti pasiekiamas ir aukštas karštis, čia lengvai sukurti malonias sąlygas tiek švelnesnę pirtį mėgstantiems, tiek dėl aukšto garo leipstantiems pirties mėgėjams.

Tačiau tiems, kuriems pirtis ne dažnas malonumas, puikiai praverčia ir termosinės krosnys nedidelėje pirtyje. Tai dažniausiai šiek tiek neįprastas pirties principas, kuomet pirtis sukuriama kaip nedidelis termosas. Jos viršus uždaromas, o viduje esantys akmenys ilgai kaista. Dažniausiai tokioje pirtyje užtenka termosinių krosnių, į kurių akmenų angą telpa 100 kilogramų akmenų. Net jei ir mėgstate dažnesnius pirties malonumus, išbandyti tokį pasikaitinimą, tikrai ne pro šalį.