Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip suteikti pirmąją pagalbą augintiniui

veterinarijos klinika VilniujeJudrūs ir smalsūs gyvūnai neišvengia nelaimių. Jei norite pasirūpinti gyvūno sveikata, turite žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidimų ar apsinuodijimų atvejais. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia: laiku suteikta profesionali pagalba padės išvengti rimtesnių komplikacijų ateityje. Žinoma, jei šalia nelaimės vietos yra veterinarijos gydykla, nieko nelaukdami augintinį vežkite specialistams.

Kraujuojančios žaizdos

Jei gyvūnas susižeidė ir ėmė kraujuoti, svarbiausias jūsų darbas – sustabdyti kraujavimą ir apsaugoti žaizdą nuo infekcijos. Neleiskite augintiniui žaizdos laižyti. Deja, tai pirmas dalykas, kurį jis bandys daryti. Nepamirškite – jei žaizdoje liko stiklo šukė, augintinis susipjaustys liežuvį. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad pirmiausia turite pašalinti svetimkūnius ir nešvarumus, tuomet žaizdą atsargiai praplauti švariu vandeniu. Nenaudokite muilo, kadangi jis gali erzinti pažeistą vietą. Jei gyvūnas ilgo kailio, šalia žaizdos esančius plaukus susekite segtukais, priešingu atveju, plaukai prilips prie žaizdos. Kai žaizda bus nuplauta, patepkite ją antibakteriniu tirpalu. Jei praplauta žaizda nenustoja kraujuoti, nedelskite – prie sužeidimo priglauskite švarų audinį ar vatos tamponą. Kai kraujas sustos, žaizdą subintuokite. Jei žaizda labai gili, nuveskite augintinį pas veterinarą ir paprašykite susiūti. Įvertinęs augintinio būklę ir susižeidimo rimtumą, gydytojas veterinaras paskirs efektyviausią gydymą.

Apsinuodijimas

Apsinuodijimas gali turėti itin rimtų pasekmių arba kainuoti augintiniui gyvybę. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad šunys ir katės dažniausiai apsinuodija žiurkių nuodais, antifrizais, buityje naudojamais chemikalais. Be to, apsinuodijimą gali sukelti ir žmonėms įprasti maisto produktai, pvz., svogūnai, česnakai, šokoladas, kava, vynuogės, avokadai, razinos ar alkoholiniai gėrimai. Jei įtariate, kad gyvūnas galėjo apsinuodyti, nedelskite ir vežkite augintinį pas veterinarą, jei tokios galimybės nėra, sugirdykite augintiniui aktyvintos anglies arba 3 procentų hidrogeno peroksido tirpalo, kuris sukels vėmimą.

Viduriavimas

Veterinarai įspėja, kad viduriavimas gali būti kur kas pavojingesnis negalavimas nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei viduriavimas yra dažnas negalavimo simptomas, keiskite augintinio ėdalą. Jei išmatos yra kraujingos, nedelsdami kreipkitės pas veterinarą ir neduokite augintiniui ėdalo artimiausias 24 valandas, kad išsivalytų virškinimo traktas.

Paraudusios akys

Viena dažniausių problemų, kamuojančių kates ir šunis, yra akių infekcijos. Paraudusios, ašarojančios ir saulei jautrios akys paprastai būna alerginės reakcijos ar fizinio pažeidimo simptomas, tačiau gali pranašauti ir kur kas rimtesnius susirgimus. Jei iš akių tekančios išskyros yra negausios, nuvalykite jas virintame vandenyje sudrėkintu audiniu, jei po kelių dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Veterinarijos klinika Vilniuje: gyvūnai vien meile gyvi nebūna

veterinarijos klinika VilniujeTiesiogine prasme. Vaikai, svajodami apie galimybę auginti vieną ar kitą gyvūnėlį namuose, dažniausiai galvoja: „Aš jo labai labai noriu, su juo kasdien žaisiu ir mylėsiu!“ Pastariesiems toks požiūris atleistinas: galima guostis, jog tėvai prisiims atsakomybę rūpintis ne tokiais maloniais dalykais kaip gyvūno maitinimas, higiena, vedžiojimas (jei reikia), sveikata. Labai svarbu, jog pastarąjai būtų skiriama pakankamai dėmesio. Gyvūnai, kaip ir žmonės, gali susirgti. Negana to, jie nesugeba įvardinti savo negalavimų, dėl to laiku nepastebėta būklė gali greitai komplikuotis. Veterinaras turėtų tapti kiekvieno šuniuko ar katytės draugu nuo pat vaikystės – veterinarijos priežiūra apima ne tik gydymą susirgus, bet ir būtiną profilaktiką. Jei gyvenate sostinėje, Jums ir Jūsų gyvūnui pasisekė – veterinarijos klinika Vilniuje yra ne viena. Provincijoje smulkiųjų gyvūnų gydyklų tinklas yra kur kas mažesnis ir neretai tenka įveikti keliasdešimt kilometrų, jog pasiektum reikiamą specialistą. Bet ko nepadarysi dėl mylimo šeimos nario, ar ne?

Gyvūnas sveikas? Pats laikas vesti jį pas veterinarą!

Reikia įsisąmoninti, jog gyvūno sveikatos vertinimas turėtų būti tapatus žmogaus – pas specialistus būtina lankytis reguliariai. Pats pirmasis žingsnis priglaudus benamį katinėlį ar įsigijus mažylį iš žmonių, o ne profesionalių veisėjų – vizitas pas veterinarą, kur augintiniui bus atlikta profilaktinė apžiūra bei vakcinavimas nuo infekcinių ligų, paskirti medikamentai nuo parazitų. Taip ne tik apsaugoma gležna augintinių, bet ir visos šeimos narių, kontaktuojančių su pastaraisiais, sveikata.

Neketinantys verstis profesionaliu gyvūnų veisimu bei neturintys būrio draugų, pasirengusių priglausti netikėtai atsiradusius mažylius, turėtų rimtai susimąstyti apie sterilizaciją. Tai – paslauga, kurią siūlo dažna veterinarijos klinika Vilniuje. Argumentacija, jog ši procedūra yra kova prieš natūralią gyvūnų prigimtį – visiškai nepagrįsta. Tai – bene puikiausias būdas apsaugoti savo gyvūną (bei save) nuo kančių, streso bei daugelio su tuo susijusių ligų bei netapti nehumanišku individu, paliekančiu nereikalingą prieauglį likimo valiai.

Veterinarai ragina nepamiršti ir gyvūnų mikročipavimo. Tai – po oda integruojama identifikacinė priemonė, neretai padedanti rasti dingusį augintį bei reikalinga informacijos apie pastarąjį kaupimui.

Ekstra pagalba bet kuriuo metu

Nesvarbu, kaip rūpestingai gyvūnas būtų prižiūrimas, nei vienas nėra apsaugotas nuo ligos ar traumos galimybės. Ne viena veterinarijos klinika Vilniuje, galvodama apie tokias situacijas, savo paslaugas siūlo visą parą, net ir šventinėmis dienomis – juk kelios valandos ar net minutės gali nulemti gyvybės ir mirties klausimą. Siūloma net ir paslauga, analogiška mums įprastai greitajai pagalba: tik šiuo atveju į iškvietimo vietą, kai šeimininkas neturi galimybės pats atvežti augintinio, atvyksta veterinarai.