Kuo skiriasi VPS nuo VDS

Nepatikėsit, bet jau pora metų galvojau, kad VPS ir VDS yra vienas ir tas pats. Pasirodo, kad ne! Tiesa, panašumų yra daugiau nei trūkumų.

Kaip čia paprasčiau paaiškinus, kuo skiriasi VPS nuo VDS?

VPS yra Virtual Private Server – hostingo paslauga, kurioje resursai nėra labai ribojami. Jei reikia juos padidinti, tai padaroma vos per kelias minutes. Ši paslauga yra gana pigi, nes vienu metu ne visi resursai paprastai būna naudojami.

VDS yra Virtual Dedicated Server – serverio tipas, kai hostingo kompanija išskiria tam tikrus resursus keliuose fiziniuose serveriuose. Papildomi resursai gali būti pridėti, tačiau ne daugiau, nei yra serveriuose fizinės vietos ir pajėgumų. Be to dedikuojami tam tikri resursai, kurie nesikeičia. Tai reiškia, jei pasiėmei serverį su 4 Ghz RAMo, tai toks jis ir bus, o kiti vartotojai laisvo serverio resurso naudoti negalės. Ši paslauga yra brangesnė, nei VPS, tačiau ji yra skirta profesionalams, galintiems valdyti savo resursus.

Kažkas panašaus į tai. Abu gali būti laisvai vadinami debesimi, kaip tai dabar tapo madinga, nes veikia virtualizacijos technologijos pagrindu, kas yra pats tikriausias debesis (kai resursai paskirstomi per kelis skirtingose fizinėse lokacijose esančius serverius).

SkyDrive pasiūlymas – pasididink talpą nuo 7 iki 25 GB

Netikėtas pasiūlymas! SkyDrive pasiūlė kaip lojaliam klientui pasididinti talpą nuo nemokamų 7 GB iki 25 GB. Pasirodo, tai pasiūlymas visiems seniems ir lojaliems vartotojams…

Ką reikia daryti? Nieko, tiesiog prisijungti prie savo SkyDrive ir viršuje pamatysite užrašą, raginantį pasinaudoti šiuo nerealiu pasiūlymu. Tada paspausti vieną mygtuką ir viskas, pas jus jau 25 GB. Va dabar tai pagyvensim 🙂

Šiuo žingsniu SkyDrive tampa didžiausiu nemokamu virtualiu „draivu“ pasaulyje. Daugiau galima gauti tik iš DropBox, bet tik tuo atveju, jei susirankama daugiau nei 36 draugai (už kiekvieną atvestą vartotoją – po 500 MB, taigi 36×0,5+7=25GB). Tai padaryti itin sunku, tad SkyDrive kol kas valdo.