Svetainės talpinimas – hostingo paslaugų įmonėje ar svetainės kūrėjo serveryje?

Svetainių kūrimas ir talpinimas – dvi skirtingos paslaugos, paprastai įmonės užsiima tik kuria nors viena iš šių veiklos rūšių. Tačiau kai kurie svetainių kūrėjai taip pat siūlo ir patalpinti sukurtą svetainę savo serveryje. Net kartais vilioja labai patraukliomis talpinimo sąlygomis – užsisakant svetainę, talpinimas pirmus metus nemokamas.

Taigi ką pasirinkti – atskirai užsisakyti talpinimo planą hostingo paslaugų įmonėje, ar svetainę talpinti pačios svetainę sukūrusios įmonės serveryje? Abu šie variantai turi savų pliusų ir minusų.

Patikint tai pačiai įmonei ir sukurti svetainę ir ją talpinti, klientas išvengia papildomų rūpesčių. Nereikia nei domėtis hostingo tiekėjais ir planais, nei rūpintis serverio priežiūra, tiesiog sumoka vieną kartą už viską ir turi veikiančią svetainę.

Tačiau interneto svetainių kūrimu užsiimančių įmonių siūlomos talpinimo paslaugos, kaip taisyklė, smarkiai nusileidžia hostingo įmonių siūlomiems talpinimo planams. Tiek išskiriamais resursais, tiek valdymu, tiek priežiūra. Hostingo įmonės gyvena iš šių paslaugų, todėl skiria didelį dėmesį tiek techniniams serverių parametrams, tiek aptarnavimo kokybei. Serveriai turi valdymo pultus ir klientai patys gali keisti įvairius parametrus, talpinti daugiau nei vieną projektą, taip pat, pasikeitus poreikiams, lengvai pakeisti planą į didesnį.

Svetainių kūrėjų serveriai dažnai stovi apleisti ir atlieka tik minimaliausią funkciją – kad svetainė iš viso veiktų. Kadangi jų pagrindinė veikla – svetainių kūrimas, tai natūralu, kad talpinimo paslaugoms jie skiria daug mažiau dėmesio. Prireikus atlikti kokias nors modifikacijas tokioje svetainėje, dažnai paaiškėja, kad klientas net neturi serverio prisijungimų, pati serverio programinė įranga pasenusi, o konfigūracijoje negalima daryti jokių pakeitimų.

Todėl talpinimą svetainių kūrėjo serveryje verta rinktis tada, kai tiek pati svetainė, tiek poreikiai talpinimui yra iš tiesų minimalūs. O žiūrint į perspektyvas, jei norėsite svetainę tobulinti ir tam samdysite kitus specialistus, arba planuojate turėti ir daugiau internetinių projektų, vertėtų užsisakyti talpinimo planą pas hostingo paslaugų tiekėją.

Diskus keičia virtualūs „draivai“

Internetas keičia mūsų įpročius. Seniau nešiodavomės krūva „flopikų“, bet jie buvo netalpūs ir dažnai duomenys pažeidžiami. Vėliau persimetėme ant kompaktinių diskų, kuriuos nešiodavomės specialiuose krepšiuose. Diskai dar atgyvena netapo, tačiau jų talpa buvo ribota. Viskas pasikeitė atsiradus Flash atminties kortelėms, kurias itin plačiai naudojame dabar. 8 GB atminties jau nieko nebestebina, todėl pamažu norma tampa 16 GB atmintis. Ar šios technologijos dienos suskaičiuotos, paaiškės artimiausiais metais, nes dabar jau nieko nebereikia nešiotis, nes visa atmintis gali būti patalpinta „debesyje“. „Debesis“ yra sąlyginis pavadinimas, skirtas apibūdinti tiesiog internete laikomai informacijai ir jos apdorojimui. Tai kur kas plačiau neihostingas ar Google Docs. Bet apie tai nesiplėskime…

Failus galima „nešiotis“ virtualiame diske, kuris dabar vadinamas „draivu“ arba „boksu“ nuo populiariausių virtualios atminties talpyklų pavadinimų DropBox ir SkyDrive. Iš esmės pakanka turėti keletą tarnybų, ir jas tinkamai grupuoti, kad galėtumėte laikyti labai daug informacijos.

Google Drive – Google tarnyba duoda nemokamus 5 GB atminties, nors Google Docs jau seniau buvo naudojamas, kaip talpykla įvairių tipų failams, ne tik dokumentams ar PDFams.

SkyDrive – Microsoft virtualus diskas su 7 GB nemokamos atminties ir integracija su biuro programomis debesyje – Microsoft Web Apps.

DropBox – tiesiog 5 GB diskas, kurio atmintį galima praplėsti pritraukiant naujus draugus. Už kiekvieną atvestą duodama papildomi 500 MB. (Daugiau informacijos>>>)

Box.com – dar vienas 5 GB virtualus diskas. Nemokamas vartotojas gali įkelti iki 100 MB failą, tad asmeniniams video laikyti gali būti nelabai tinkamas.

iCloud – Apple produktas veikiantis tik su Apple įrenginiais – MacBook nešiojamais kompiuteriais, iPad‘ais ir kita prakasto obuolio technika. Deja, nemokamas vartotojas gali įkelti tik 25 MB failą. Blogas obuoliukas, blogas…

Yra dar pusšimtis kitų tarnybų, siūlančių 2-5 GB nemokamai. Atrodo, kad ateitis priklauso būtent jiems dėl specialių sinchronizavimo aplikacijų leidžiančių failus valdyti tiesiog savo kompiuteryje net neužeinant į interneto puslapį.

Kas pranašiausias? Pagal poreikius ir įpročius – kaip visada… Kas žino, gal artimiausiu metu IT rinkoje pasirodys dar geresnių ir tobulesnių sprendimų duomenims laikyti?..