Sužadėtuvių žiedai su deimantais: pasirinkimas ir priežiūra - NPN.lt

sužadėtuvių žiedai

Sužadėtuvių žiedai su deimantais: pasirinkimas ir priežiūra

By straipsniai 0 Comment 2015-05-21

sužadėtuvių žiedaiSužadėtuvės – viena magiškiausių akimirkų, kurios metu mylimieji pasižada tuoktis ir mylėti vienas kitą visą gyvenimą. Svarbiausias šios dienos akcentas – dailūs sužadėtuvių žiedai. Nors minėtųjų aksesuarų pasiūla stebina savo pasirinkimo galimybėmis, didžiausio palankumo sulaukia deimantais puošti dirbiniai.

Kodėl deimantai?

Nuo seniausių laikų deimantas buvo suvokiamas kaip sėkmės ir meilės simbolis, saugomas magiškų galių. Šie mineralai vertinami dėl išskirtinio tvirtumo ir unikalaus blizgesio. Ilgus šimtmečius deimantus lydėjo įvairios legendos ir mitai, bylojantys apie antgamtines akmenų galias. Deimantais buvo apdovanojami garsiausi didvyriai, riteriai ir pranašai.

Manoma, kad pirmasis deimantais puoštas sužadėtuvių žiedas buvo įteiktas Burgundijos kunigaikštytei Marijai Austrijos kunigaikščio Maksimiliano. Šiandien prabanga alsuojantys sužadėtuvių žiedai vertinami visame pasaulyje. Jais puošiasi ne tik moterys, bet ir vyrai. Daugelis iki šiol gyvų legendų ir pasakojimų apie tyrą meilę siejami su deimantų skaidrumu ir blizgesiu.

Kaip išsirinkti?

Plati deimantų pasiūla kelia gana rimtų sunkumų. Jei ieškote išties kokybiško gaminio, visų pirma turite įvertinti deimanto briaunavimą. Profesionalūs juvelyrai vykdo kruopščią deimantų atranką ir skiria ypatingą dėmesį jų išpjovimui. Iš tiesų deimanto briaunavimas lemia bendrąją aksesuaro išvaizdą. Sužadėtuvių žiedai, papuošti profesionaliai briaunuotu brangakmeniu, žavės savo nepakartojamu tviskėjimu.

Rinkitės tik kokybiškai iššlifuotą deimantą. Jei minėtasis darbas atliktas prastai, deimanto briaunos bus dulsvos spalvos, pats akmuo beveik neblizgės. Nepamirškite, kad deimantai skiriasi ir savo spalvinėmis savybėmis. Patys rečiausi ir vertingiausi – bespalviai deimantai, ypatingai vertinami ir visiškai švarūs brangakmeniai, deja, minėtieji deimantai – ne visiems įperkama prabanga.

Itin svarbus kriterijus – karatas. Bendras karato svoris apibūdina žiedą puošiančių deimantų svorį, pvz., jei žiedą sudaro 4 deimantai, kurių kiekvienas yra 0,25 karato, bendras brangakmenių svoris siekia 1 karatą.

Kaip prižiūrėti?

Deimantas vertinamas dėl išskirtinio savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Tai viena kiečiausių medžiagų visoje planetoje. Deimantai atsparūs įbrėžimams, smūgiams, drėgmei ir temperatūrų pokyčiams. Jei deimantas įtaisytas tvirtai ir saugiai, greičiausiai šiuo dirbiniu džiaugsitės visą gyvenimą. Tiesa, nepamirškite, kad jei žiedą nešiosite kiekvieną dieną, jo spindesiui gali pakenkti buityje naudojami chemikalai.

Jei norite, kad deimantai džiugintų jus savo tviskėjimu, skirkite laiko reguliariam jų valymui. Geriausias sprendimas – kartą per metus žiedą nunešti juvelyrui. Jei nusprendėte deimantu pasirūpinti patys, jo valymui naudokite vandens ir amoniako tirpalą (sumaišykite skysčius santykiu 6:1). Deimantus galite valyti ir minkštu šepetėliu, tačiau būkite atsargūs – neatsakingas elgesys gali turėti neigiamos įtakos metalui.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *