Medžio plokštės ar natūralaus akmens stalviršiai? - NPN.lt

stalviršiai

Medžio plokštės ar natūralaus akmens stalviršiai?

By straipsniai 0 Comment 2015-08-09

stalviršiaiStalviršis yra virtuvės pagrindas. Ne spintelės ir lentynėlės, kurias galima keisti vos ne kas metai, o tvirtas ir solidus stalviršis. Stalviršiai yra gaminami iš storos medžio plokštės apklijuojant ja tam tikros tekstūros laminatu (plėvele) arba iš natūralaus akmens. Ką pasirinkti? Daugelio specialistų nuomone, jei protingai investuojama į ilgaamžišką virtuvę, natūralaus akmens stalviršiai gauna daugiau balsų… Kodėl?

Pateikiame keletą svarbių akmeninių stalviršių privalumų.

  • Akmeninis stalviršis yra įspūdinga interjero detalė. Jos raštai yra nepakartojami ir unikalūs, tuo tarpu medžio plokštės tekstūros raštas kartojasi, lyg tapetai. Kiekvienas stalviršis skirtingas. Tai įvertina moterys, kurios žino, ką reiškia į vakarėlį ateiti su suknele, kuria jau apsirengusi kita vakaro viešnia…
  • Akmens stalviršis sukuria prabangos įspūdį. Taip, jis kainuoja daug, tačiau sukuria tikrą, o ne dirbtinį prabangos įspūdį. Nors dažno stalviršio iš plokštės neatskirsi nuo tikro akmens, tačiau palietus išaiškėja visa „apgaulė“.
  • Akmens stalviršius paprasta prižiūrėti. Jie nesibraižo, neskyla, nebijo verdančio vandens ir riebalų, drėgmės poveikio ir kitų dalykų, kurie sugadino ne vieną medžio plokštės stalviršį. Galite būti ramūs – nukritus puodeliui iš viršutinės lentynos nuo smūgio neliks nė duobelės. Aišku, puodelio išsaugoti irgi nepavyks…
  • Paprasta valyti visus stalviršius. Skirtumas tik tas, kad akmuo yra visiškai atsparus bet kokiai buitinei chemijai.

Jei jau pateikiame stalviršių privalumus, tai reiktų paminėti ir trūkumus, tiesa? Natūralaus akmens stalviršiai tokių turi bent du. Vienas jų yra žinomas visiems – tai kaina. Antrasis – dydžio apribojimai. Vientiso stalviršio, kuris yra 7 metrų ilgio ir 1 metro pločio greičiausiai neišeis pagaminti. Teks ieškoti būdų, kaip sudurti dvi dalis. Tam yra priežastis – sudėtingas transportavimas (nes akmuo yra sunkus ir jį sunku užgabenti į butą, sakykime 5 aukšte). Kita priežastis – sudėtingas montavimas, nes tada reikalingos papildomos konstrukcijos, kurios tuos kelis šimtus kilogramų galėtų išlaikyti. Žodžiu, natūralaus akmens stalviršiai turėtų stebinti ne dydžiu, bet savo natūralumu ir išvaizda.

Ką pasirinktumėte jūs? Atminkite, kad natūralaus akmens stalviršiai gaminami iš marmuro, granito, onikso, kuris yra vežamas iš užsienio šalių. Jis apdirbamas čia Lietuvoje kartu su baldininkais ir interjero dizaineriais, nes akmens apdirbėjams reikia žinoti, kur reikės akmenį išpjauti, kad būtų galima įmontuoti kriauklę ir kaitlentę.

Jei turite galimybę, rinkitės tik natūralaus akmens stalviršius. Tai pakeis jūsų namus iš pagrindų.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *