Dantų balinimas kapomis – viena iš alternatyvių siekiant pagrąžinti šypseną - NPN.lt

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.lt

Dantų balinimas kapomis – viena iš alternatyvių siekiant pagrąžinti šypseną

By straipsniai 0 Comment 2017-06-04

oralgen nupearl dantų balinimo rinkinys klipshop.ltDantų balinimas, žvelgiant iš įvairių aspektų, vertinamas nevienareikšmiai. Viena vertus, balti dantys –  akcentas, neabejotinai traukiantis akį ir žmogui, galinčiam pasigirti tokiu turtu, uždedantis „pliusiuką“. Tačiau, kalbant iš medicininės pusės, kyla abejonių, ar tokia akinamai balta šypsena nepasiekiama rizikuojant dantų sveikatos kaina (juk bet koks būdas balininti dantis yra intervenciją į įprastą danties „gyvenimą“. Specialistai nuramina: tiek dantų balinimas kapomis, tiek kiti dantų balinimo būdai, parenkami atsižvelgiant į jų tinkamumą konkrečiu atveju bei atliekami vadovaujantis naudojamos balinamosios priemonės instrukcija, nėra žalingi. Tas pats galioja ir tada, kai atliekamas dantų balinimas namuose. Minėtos balinimo kapos – vienas iš galimų variantų.

Sudomino balinimas kapomis: nuo ko pradėti?

Jaučiate diskomfortą kalbėdami su kitu žmogumi ir manote, jog balti dantys padėtų pamiršti visus kompleksus? Prieš pradėdami domėtis, kaip atliekamas dantų balinimas namų sąlygomis, kiek kainuoja dantų balinimas ar kur parduodamas dantų balinimo rinkinys, užsiregistruokite pas savo odontologą. Taip, žinome, jus domina balti dantys namų sąlygomis, tačiau specialisto konsultacija prieš procedūrą yra būtina. Pastarasis, įvertinęs jūsų dantų (dantų balinimas esant dantų ar dantenų ligoms negalimas) ir bendrą sveikatos (alergijos balinamajai medžiagai, virškinimo sistemos ligos, nėštumas – rizikos veiksniai) būklę, pateiks išvadas, ar balinti dantis rekomenduojama. Svarbu žinoti, jog plombos, vainikėliai ar dantų implantai yra atsparūs balinamojo produkto veikliajai medžiagai, tad įprasti būdai kaip išsibalinti dantis nėra veiksmingi – teiraukitės odontologo kitų galimų alternatyvų.

Burnos higiena turėtų tapti tokiu pat įpročiu kaip reguliarus dantų valymas, o, nusprendus balintis dantis namuose – tai tiesiog privaloma. Jokie dantų balinimo būdai nebus efektyvūs, jei bus naudojami ant apnašomis ir akmenimis apaugusių dantų.

Kaip atliekamas dantų balinimas kapomis?

  • odontologas, paėmęs dantų antspaudus (parduodamos ir universalios balinimo kapos, tačiau pastarosios yra kur kas mažiau efektyvios), pagamina dantų kapas;
  • pacientas supažindinamas, kaip turi būti atliekamas dantų balinimas kapomis namuose;
  • dantų kapos pripildomos balinamosios medžiagos karbamido peroksido;
  • kruopščiai išvalomi dantys bei tarpdančiai, uždedamos balinimo kapos;
  • prispaudus kapas ir ant dantų patekus balinamojo gelio pertekliaus – nuvalykite šį dantų šepetėliu ir kruopščiai išskalaukite burną;
  • dantų balinimo kapos per parą turėtų būti laikomos po 2-4 valandas. Tačiau, žinant, jog dantų balinimas namuose neretai pasirenkamas laiko taupymo sumetimais, dažnas kapas užsideda prieš einant miegoti – dantų balinimas vyksta netrukdant dienotvarkės ir nesukeliant kitų nepatogumų;
  • dantų balinimas kapomis gali būti atliekamas iki 14 dienų, tačiau kursą, atsižvelgiant į pasiektą rezultatą, galima nutraukti ir anksčiau.

Koks galimas šalutinis dantų balinimo kapomis poveikis?

Jei prieš tai konsultavotės su odontologu ir laikėtės instrukcijų, kaip teisingai balinti dantis, problemų kilti neturėtų. Visgi kartais pastebima, jog dantų balinimas kapomis sukelia dantų jautrumą. Tokiu atveju rekomenduojama balinimą nutraukti ir kreiptis pas odontologą.

 

 

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *