Gintariniai karoliai kūdikiams
By Marius
Gintariniai karoliai yra laikomi senamadišku papuošalu. Iš nugludintų karoliukų padaryti gintariniai karoliai paprastai naudojami tik liaudies muzikos kapelų dainininkams ir šokėjams puošti, nes tai yra lietuvių liaudies garderobo dalis. Toks požiūris yra pasenęs ir nekorektiškas. Jei Londono ir Niujorko ar Los Anželo jaunos moterys naudoja gintarinius karolius, tai lietuvėms gėda juos užsidėti? Juk tai nacionalinė vertybė, tradicija. Lietuvių liaudies mitologija yra pilna gintaro. Prisiminkime pasaką apie Jūratę ir Kąstytį, kuris pasakoja, iš kur pas mus atsirado gintaras. Ši legenda užsienietėms mamoms labai patinka, nes yra apie meilę.
Užsienyje moterys perka gintaro karolius taip pat iš meilės, tačiau gal ne tiek sau ar vyrams, bet savo kūdikiams. Gintaro karoliai yra dovanojami kūdikiams nuo 3 mėnesių amžiaus ne tik dėl grožio ar žaidimo, bet ir dėl sveikatos priežasčių, mat gintaras padeda kūdikiams lengviau ištverti pirmųjų dantukų augimo skausmus, juos ramina. Ši gintaro savybe buvo pastebėta jau prieš 2000 metų senovės Graikijoje ir Romoje. Tai ne tamsuolių mitai, nes iki šiol gintaro ekstraktai yra naudojami kosmetikos pramonėje dėl sukcino rūgšties, esančios Baltijos gintare, poveikio. Viskas paaiškinama mediciniškai, tai nėra mitas, ar prasimanymai.
Gintariniai karoliai kūdikiams gaminami Lietuvos pajūrio juvelyrų yra paklausesni užsienyje – juos vertina JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos, Naujosios Zelandijos ir kitų šalių mamos. Lietuvoje jie nėra labai populiarūs, nors čia jų galima įsigyti pigiau.
Gintariniai karoliai kūdikiams paprastai pardavinėjami internetu, bet lietuviai turi unikalią galimybę juos įsigyti tiesiogiai iš gintaro prekeivių įvairių mugių ir švenčių metu, taip pat nuvykę į pajūrį. Jei turite giminių užsienyje ar draugų, kurie laukiasi kūdikio, padovanokite gintarinius karolius iš Baltijos gintaro, kuris taip vertinamas pasaulyje. Ne veltui jis vadinamas Baltijos auksu.
Gintariniai karoliukai kūdikiams yra nealergiški, nes gintaras alergijos nesukelia, taip pat jie yra saugūs, nes sunerti taip, kad nutraukus virvutę nukris tik vienas karoliukas, o ne visi, tad labai maža tikimybė, kad kūdikis jį praris. Karoliai bet kada gali būti išardyti ir suverti iš naujo. Tai itin aktualu, kai vaikas būna jau paaugęs, nes taip galima padaryti unikalią apyrankę. Panaudojimo būdų iš tiesų yra daug, tik reikia atsikratyti to stereotipo, kad gintariniai karoliai – senoviškas aksesuaras.