Šiltnamiai - dalykai, kuriuos privalote apgalvoti prieš perkant - NPN.lt

Šiltnamiai – dalykai, kuriuos privalote apgalvoti prieš perkant

By Marius 0 Comment 2023-10-27

šiltnamis

Svarstydami apie šiltnamio įsigijimą, turėtumėte nesirinkti aklai ir atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Žvelgiant į rinkoje esančią pasiūlą, pastebėsite, kad pasirinkimas yra išties gausus. Šiltnamiai būna įvairių formų, dydžių ir pagaminti iš įvairių medžiagų, todėl svarbu pasirinkti tokį, kuris atitiktų jūsų individualius poreikius. O šiltnamis, kurį turi jūsų kaimynai, nebūtinai tiks jums, dėl įvairiausių priežasčių.

Visų pirma, labai svarbu įvertinti, ar sode turite tinkamą vietą šiltnamiui statyti. Šiltnamis negali būti užstojamas namo ar kitų pastatų, objektų. Idealu, kad visą dieną jis gautų pakankamai saulės šviesos ir būtų nukreiptas į pietus, tam, kad saulės spindulių jis gautų kuo daugiau. Be to, nepamirškite, kad šiltnamyje augančias gėrybes reikės laistyti, tad būtų patogu statyti šiltnamį netoli vandens telkinio.

Apskaičiuokite, kokį kiekį ir kokias gėrybes planuojate auginti – uogas, vaisius, daržoves ar augalus. Rinkoje siūlomi šiltnamių dydžiai yra labai skirtingi, todėl rinkitės tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius ir neperpildytų erdvės, kad galėtumėte šalia pasisodinti ir darželį, esant norui. Atkreipkite dėmesį į tai, kad ne visoms gėrybėms yra būtinas šiltnamis. Kalbant apie dydį – didesni šiltnamiai yra universalesni, tačiau jiems prireiks daugiau priežiūros ir išteklių.

Šiltnamiai gaminami iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, stiklo, polikarbonato ir polietileno. Kiekviena jų turi savų privalumų ir trūkumų, susijusių su izoliacija, patvarumu, ilgaamžiškumu ir žinoma – kaina. Rinkdamiesi šiltnamio medžiagą atsižvelkite į klimatą, kuriame stovės šiltnamis.

Svarbu tai, kad norint išlaikyti sveiką gėrybių auginimo aplinką, ne mažiau svarbi pati šiltnamio konstrukcija, įskaitant karkasą ir šiltnamio vėdinimą, kuris yra būtinas, nes augalams yra būtinas deguonis ir grynas oras.

Viena bene didžiausių dedamųjų renkantis šiltnamį yra jo kaina, tad apgalvokite koks yra jūsų biudžetas. Šiltnamiai, pagaminti iš tvirtų medžiagų, tokių kaip medis, plienas ir stiklas, kainuos brangiau, nei šiltnamiai iš plėvelės ar plastiko. Kuo sunkesnė ir tvirtesnė medžiaga, tuo didesnė tikimybė, kad konstrukcijai reikės kokių nors atramų, tokių kaip, pamatai, o tai tikrai padidins šiltnamio įrengimo išlaidas.

Atminkite ir tai, kad vien pastatyti šiltnamio neužteks, reiks ir jį prižiūrėti. Norint užtikrinti šiltnamio ilgaamžiškumą, būtina reguliari ir bent elementari jo priežiūra, tokia kaip valymas ir  šiltnamio dalių keitimas.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *