Čerpinė bituminė stogo danga: privalumai ir trūkumai - NPN.lt

stogas

Čerpinė bituminė stogo danga: privalumai ir trūkumai

By Marius 0 Comment 2019-03-30

stogas

Renkantis stogo dangas, Lietuvoje vienas populiariausių sprendimų yra bituminė stogo danga. Šiandien jų gali būti pačių įvairiausių, o su kiekvienais metais vis populiarėja ir bituminės čerpės. Specialistai pastebi, jog tai universalus sprendimas, tinkantis įvairiems projektams ir daugelio paskirčių pastatams. Jeigu svarstote apie bitumines čerpes ir Jūsų montuojamam stogui, verta pagalvoti apie tai, kokie yra tokios dangos privalumai ir trūkumai.

Bituminės čerpės – dvelkia klasika

Ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl ko klientų akį patraukia būtent toks stogo dangos dengimo sprendimas. Čerpėmis dengtas stogas sukuria ne tik subtilų, bet ir itin jaukų įvaizdį, primena anksčiau matytus vaizdus, kai namų stogai buvo dengiami tikromis čerpėmis. Todėl labai dažnai susivilioję gražia stogo išvaizda, klientai nustemba, jog bituminės čerpės turi ir daugiau privalumų.

Pavyzdžiui, meistrai šią stogo dangą vertina dėl jos paprasto montavimo. Ypač tokiais atvejais, kai stogas užima daug ploto arba ant jo dirbti nėra labai patogu, geriausia rinktis tokius sprendimus, kurie leistų darbus atlikti greitai, tačiau kokybiškai. Bituminė stogo danga čerpėmis yra būtent toks sprendimas.

Be to, dar vienas svarbus tokios dangos privalumas yra jos izoliacinės savybės. Tai labai aktualus punktas tuomet, kai ieškomas sprendimas privačių namų stogams. tokiais atvejais labai svarbu, kad name patalpos būtų tinkamai izoliuotas nuo lauko garsų. O ypač, stogas, ant kurio krinta lietaus lašai, pro kurį siaučia vėjas. Bituminės čerpės – puikus šių garsų izoliatorius.

be to, tokio tipo stogo danga yra labai lengvai pritaikoma patiems įvairiausiems projektams. Nesvarbu, stogas, kurį reikia dengti, yra nuožulnus, standartinių formų, išlenktas ar itin išskirtinės architektūros, lanksčios ir lengvai tvirtinamos bituminės čerpės lengvai prisitaiko prie bet kokio stogo paviršiaus ir bet kokiame projekte sumontuotos atrodo natūraliai.

Čerpėms reikia priežiūros

Tai, ko gero ir bus vienas svarbiausių trūkumų, apie kuriuos reikėtų pagalvoti, renkantis bitumines čerpes. Jeigu ieškote stogo dangos nuosavam namui, nesijaudinkite, čerpeles lengvai pakeisite. Dėl to reikėtų susirūpinti viešųjų įstaigų savininkams, nes dažnai būtent tokių pastatų priežiūra yra atidėliojama ir ne tokia smulkmeniška. Be t, renkantis kokia bituminė stogo danga turėtų Jums tikti ir nusprendus, kad rinksitės čerpeles, gerai būtų iš anksto pasidomėti jų sudėtimi. Daugelis jų yra gaminamos skirtingai, todėl skirtingiems projektams reikalingi skirtingi gaminiai. Apie technines čerpelių savybes Jums mielai papasakos jų gamintojo konsultantas.

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *