Pigūs dokumentų vertimai – brangios problemos - NPN.lt

dokumentų vertimai

Pigūs dokumentų vertimai – brangios problemos

By straipsniai 0 Comment 2015-09-23

dokumentų vertimaiTurbūt kas antras studentas, baigęs filologijos studijas, mano, kad jau yra vertėjas ir gali teikti vertimo paslaugas įmonėms ar privatiems asmenims. Na, tai ne visai tiesa, greičiau jau jaunatviškas maksimalizmas, kuris ir paskatina jaunuolius paskelbti apie savo teikiamas vertėjo paslaugas internetinėse skelbimų svetainėse. Paprastai tokiuose skelbimuose dominuoja tokie skambūs žodžiai, kaip „greitai“, „pigiai“, „kokybiškai“. Stop! Vertimų agentūra www.adgloriam.lt perspėja žmonės ant tokių „kabliukų“ neužkibti ir dokumentų vertimus patikėti profesionalams.

Anot vertėjų, pigius bei nekokybiškus dokumentų vertimus lydi didelės problemos: nesusikalbėjimas ir kivirčai su įmonės partneriais ar akcininkais, dokumentų atmetimas kompetentingose institucijose, kurioms dokumentų vertimai buvo pristatyti. Praktikoje yra pasitaikę ir tokių atvejų, kad studentai yra praradę galimybę mokytis aukštojoje mokykloje, o poros – įsivaikinti vaiką ir tik todėl, kad vertimas buvo „greitas ir pigus“. Žinoma, profesionalių vertėjų biuras ištaisys blogą vertimą ir, jei reikia, patvirtins jį pas notarą per labai trumpą laiką, tačiau vertėtų savęs paklausti, ar noras sutaupyti buvo vertas papildomų išlaidų ir nervų.

Visgi, nekokybiški dokumentų vertimai – ne pati didžiausia blogybė. Pastaruoju metu vis dažniau pasitaiko tapatumo vagystės atvejų, susijusiu su vertimų paslaugų kokybe. Kyla klausimas kaip? Viskas labai paprasta: pralobti sugalvojęs „vertėjas“, kuris teigia esąs tikras poliglotas, susiranda kitą „vertėją“, kuris moka kalbą, į kurią turi būti verčiamas dokumentas, ir siunčia jūsų dokumentus jam. Tokiam „vertėjui“ yra visiškai nesvarbu, kur keliauja jūsų dokumentai, svarbu, kad jo partneris sutinka dirbti už žemą kaina. Taigi, tai reiškia, kad asmeniniai dokumentai gali būti nusiųsti kažkur į kitą pasaulio kraštą ir neaišku kam, o kas vyks su jais toliau yra tiesiog nežinoma. Toks elgesys yra ne tik nepriimtinas, bet ir neteisėtas, pažeidžiantis kliento konfidencialumą.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *