Kuo skiriasi VPS nuo VDS - NPN.lt

Kuo skiriasi VPS nuo VDS

By Marius 0 Comment 2012-10-26

Nepatikėsit, bet jau pora metų galvojau, kad VPS ir VDS yra vienas ir tas pats. Pasirodo, kad ne! Tiesa, panašumų yra daugiau nei trūkumų.

Kaip čia paprasčiau paaiškinus, kuo skiriasi VPS nuo VDS?

VPS yra Virtual Private Server – hostingo paslauga, kurioje resursai nėra labai ribojami. Jei reikia juos padidinti, tai padaroma vos per kelias minutes. Ši paslauga yra gana pigi, nes vienu metu ne visi resursai paprastai būna naudojami.

VDS yra Virtual Dedicated Server – serverio tipas, kai hostingo kompanija išskiria tam tikrus resursus keliuose fiziniuose serveriuose. Papildomi resursai gali būti pridėti, tačiau ne daugiau, nei yra serveriuose fizinės vietos ir pajėgumų. Be to dedikuojami tam tikri resursai, kurie nesikeičia. Tai reiškia, jei pasiėmei serverį su 4 Ghz RAMo, tai toks jis ir bus, o kiti vartotojai laisvo serverio resurso naudoti negalės. Ši paslauga yra brangesnė, nei VPS, tačiau ji yra skirta profesionalams, galintiems valdyti savo resursus.

Kažkas panašaus į tai. Abu gali būti laisvai vadinami debesimi, kaip tai dabar tapo madinga, nes veikia virtualizacijos technologijos pagrindu, kas yra pats tikriausias debesis (kai resursai paskirstomi per kelis skirtingose fizinėse lokacijose esančius serverius).

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *