Kokios privalumus suteikia kremavimas? - NPN.lt

Kokios privalumus suteikia kremavimas?

By Marius 0 Comment 2022-09-25

Šiomis dienomis galima apsispręsti, kaip bus laidojami mirusiojo palaikai. Kadangi galima rinktis tiek tradicinį variantą, tiek ir sparčiai populiarėjantį deginimą. Tiesa, pastarasis taip pat nėra kažkokia naujiena, kadangi taip žmonės buvo laidojami jau ne vienas tūkstantmetis atgal. Tiesiog tradicijos nuolat keisdavosi. O dabar toks variantas suteikia pakankamai nemažai privalumų. Pirmiausia, jis atsieina kažkiek pigiau, negu įprastos laidotuvės. Tačiau tai galbūt ir nėra pagrindinis aspektas. Labai svarbu ir tai, jog urnos gali būti laidojamos jau užpildytuose kapuose. O tai reiškia, kad ne tik taupoma vieta, bet ir nereikia rūpintis nauja kapavietę, kurią gauti ne visuomet paprasta, ypač norimoje vietoje.

Ar tai sudėtingas procesas?

Iš pradžių gali pasirodyti, jog reikės daug kuo pasirūpinti. Tačiau iš tikrųjų kremavimas nesukels praktiškai jokių rūpesčių, kadangi viskuo gali pasirūpinti šioje srityje dirbantys specialistai. Todėl nereikės galvoti nei apie palaikų pervežimą, nei apie patį jų deginimo procesą, nei apie urnos parvežimą. Kas gerokai supaprastina ir visas laidotuves. Kurios tampa lankstesnės, kai laidojamas ne karstas, o urna. Lygiai taip pat ji gali būti ir pašarvota. Nors tai labai priklauso nuo kiekvieno pasirinkimo bei situacijos. Kadangi kartais šarvojamas mirusiojo kūnas ir tik tuomet jis deginamas, o kartais atsisveikinama jau su urnoje esančiais pelenais.

Kaip tai susiję su religija?

Kartais galima išgirsti nuogąstavimų, jog toks laidojimo būdas nėra įprastas ar netgi prieštarauja mūsų religijai. Tačiau tokių atvejų pasitaiko vis rečiau. Kadangi iš tikrųjų kremavimas nė kiek neprieštarauja bažnyčios ar visos religijos taisyklėms. Ir toks laidojimo būdas yra visiškai normalus bei priimtinas. Tuo labiau, kad senovei jis buvo naudojamas labai plačiai, tik kažkuriuo metu situacija keitėsi. O dabar vėl sugrįžtama prie šio primiršto varianto. Tad dėl to nerimauti tikrai nevertėtų. Tuo labiau, kad tikėtina, jog ateityje tai taps tik dar populiariau. Todėl net ir nesusidūrus su artimojo netektimi vertėtų pasišnekėti arba bent jau pagalvoti apie tokį variantą.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *