Virtuvės santechnika: plautuvės paieška - NPN.lt

santechnika

Virtuvės santechnika: plautuvės paieška

By straipsniai 0 Comment 2015-08-26

santechnikaVirtuvėje praleidžiame itin daug laiko – čia ruošiame maistą, plauname indus, kalbamės su draugais ar šeimos nariais. Interjero specialistai tvirtina, kad virtuvė yra viena svarbiausių gyvenamojo būsto erdvių, turinti atitikti aukščiausius funkcionalumo reikalavimus. Vienas esminių virtuvės baldų – patogi plautuvė. Tik tinkamai sutvarkyta santechnika ir patogi plautuvė užtikrins virtuvės darbų sklandumų. Tiesa, plautuvės pasirinkimas gali kelti itin daug klausimų, todėl, prieš priimdami vieną ar kitą sprendimą, visų pirma susidėliokite aiškius atrankos ir plautuvės vertinimo kriterijus.

Ekspertai tvirtina – svarbiausias plautuvės atrankos rodiklis yra jos naudojimo patogumas. Kitaip sakant, turbūt, didžiausia klaida, kurią galite padaryti – imti pirmą pasitaikiusią plautuvę, neįvertinę praktinių jos naudojimo niuansų. Plautuvė turi būti patogios formos ir tinkamo gylio. Vertindami minėtuosius matmenis, galvokite apie virtuvėje daugiausiai laiko praleidžiančio žmogaus poreikius, pvz., jei vyras yra aukštas, o žmona – žema, tačiau būtent ji virtuvėje praleidžia daugiausiai laiko, plautuvė turi atitikti jos ūgį ir poreikius. Be to, plautuvė privalo derėti prie spintelių ir kitų virtuvės baldų.

Paprastai visos plautuvės grupuojamos į dvi atskiras grupes: uždedamas ir įleidžiamas plautuves. Priklausomai nuo pasirinkto tipo, šiek tiek keičiasi ir virtuvės santechnika. Uždedamos plautuvės įstatomas į specialias, t. y. šiam tikslui sumontuotas, spinteles, o įleidžiamos plautuvės montuojamos į virtuvinį stalviršį.

Siekiantiems aukščiausio rezultato, t. y. vengiantiems itin dažnų remonto darbų, rekomenduojama atsižvelgti į plautuvės ilgaamžiškumo rodiklius. Šiuo metu didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukia skardinės plautuvės, atsparios cheminiams valikliams, rūgštims ir šarmams, aukštai temperatūrai, rūdims ir smūgiams. Be to, minėtosios plautuvės išsiskiria itin aukštais higieniškumo rodikliais. Jei nusprendėte rinktis skardinę plautuvę, rinkitės didesnio svorio įrangą – kuo plautuvės gamybai naudojama skarda yra storesnė, tuo geriau. Jei skarda yra plona, tokia plautuvė greitai susidėvės, o jūs būsite priversti galvoti apie remonto darbus.

Daug dėmesio sulaukia ir iš granito masės gaminamos plautuvės. Aukštos kokybės granito masės plautuvės yra tvirtos ir ilgaamžės, atsparios karščiui. Tokias plautuves lengva valyti, prie jų nelimpa riebalai. Tiesa, renkantis minėtąją plautuvę, būtina įvertinti jos sudėtį. Paprastai kalbama apie gaminius, kuriuos sudaro apie 80 proc. granito dalelių, o likusi dalis yra akrilas. Jei granito dalelių procentas yra mažesnis, o vietoj akrilo naudojamas poliesteris, tokia plautuvė kur kas greičiau susidėvės ir bus jautresnė fiziniams pažeidimams.

Kaip ir kokybiška santechnika ar patogi plautuvė, nemažiau svarbų vaidmenį atlieka ir plautuvės priedai, pvz., drauge su plautuve įrengiamas ir patogus indų ploviklio dozatorius. Tokia plautuvė atrodo kur kas estetiškiau. Itin vertinami ir specialūs krepšeliai vaisiams ar uogoms plauti, įvairūs padėklai, atliekų smulktintuvai ir t. t.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *