Automobilių stiklų keitimas: dažniausios skilimų priežastys - NPN.lt

Automobilių stiklų keitimas: dažniausios skilimų priežastys

By Marius 0 Comment 2021-11-30

Specialistų teigimu, mūsų automobilių stiklai (ypač priekiniai) yra tiesiogiai atsakingi už visos konstrukcijos saugumą nelaimės atveju. Tam tikrais atvejais stiklai būna stipriai ar net negrįžtamai pažeisti. Kokios dažniausios stiklų skilimų priežastys?

1. Kelyje pasitaikantys akmenys ir kitos dalelės. Akmenys, akmenys, gruntas ir žvyras – viena dažniausių priekinio stiklo pažeidimo priežasčių. Tai mažos, tačiau kietos kliūtys: jeigu šios dalelės priekinio stiklo kryptimi skrieja pakankamai dideliu greičiu, gali sukelti skilimus, įtrūkimus. Jeigu padaroma didelė žala, reikalingas automobilių stiklų keitimas.

2. Blogos oro sąlygos. Permainingi Lietuvos orai taip pat yra dažna automobilių stiklų pažeidimų priežastis. Medžių šakos, sunki kruša, stiprus vėjas, gali padaryti neatitaisomą žalą Jūsų automobilio stiklui!

3. Staigūs temperatūros svyravimai. Tai kiek retesnė, bet rimta pažeidimų priežastis, po kurios dažnai keičiami automobilių stiklai. Dėl temperatūros pokyčių, tokių kaip karščio banga ar netikėtai paspaudęs žiemos šaltukas, automobilio stikle vyksta fizikiniai procesai: stiklas susitraukia arba išsiplečia. Verta pastebėti, kad temperatūra keičiasi ne tik dėl oro, bet ir dėl tam tikrų mūsų pačių klaidų. Pavyzdžiui:

  • Žiemą, atitirpinant užšalusį priekinį stiklą, pilamas verdantis ar labai karštas vanduo;
  • Automobilis be jokios uždangos paliekamas saulėtoje vietoje karštą vasaros dieną;
  • Staigus oro kondicionieriaus įjungimas, jeigu automobilio vidus smarkiai įkaitęs.

4. Nekokybiškai sumontuotas arba silpnas automobilio stiklas. Pažeidimai priekiniame stikle gali atsirasti dėl jo paties silpnumo. Tokiu atveju, įdaužos arba įtrūkimai pirmiausia formuojasi aplink priekinio stiklo kraštus. Taip pat gali pažeidimai atsirasti dėl netinkamo stiklo sumontavimo. Štai kodėl svarbu įsitikinti, kad automobilio stiklus sumontavo patyrę technikai, o stiklo gamybai naudojamos kokybiškos, sertifikuotos medžiagos.

5. Susidūrimai kelyje. Tai viena pavojingiausių pažeidimo priežasčių, po kurios beveik visais atvejais yra keičiami automobilių stiklai. šią kategoriją patenka įvairūs eismo įvykiai, kurių metu nukenčia viena, dvi ar daugiau transporto priemonių, taip pat – kelyje partrenktas gyvūnas, į stiklą atsimušęs paukštis. Geriausias būdas apsaugoti save ir priekinį stiklą nuo tokio pobūdžio pažeidimų – neviršyti greičio, vairuoti atsargiai ir visada stebėti supančią aplinką.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *