Kam gali būti skirta APVA parama? - NPN.lt

Kam gali būti skirta APVA parama?

By Marius 0 Comment 2021-06-27

Pastaraisiais metais Lietuvoje itin populiarėja „žalia“ elektros energija. Žalia elektros energija laikoma tokia energija, kuri yra atsinaujinanti, tausojanti iškastinį kurą bei prisidedanti prie gamtos išsaugojimo, šiltnamio efekto mažinimo. Šalyje vis dažniau kalbama apie tai, jog norintys naudoti žalią energiją, gali gauti valstybės paramą – jai gauti galima teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Ši valstybės parama yra puiki pradžia gamtai draugiškų sprendimų diegimui bei atsinaujinančios energetikos plėtrai Lietuvoje. Daugumai gali kilti klausimas, tai kam gali būti skirta APVA parama, todėl trumpai tai aprašysime:

  • Elektromobilių įsigijimui. Lietuvos gatvėse vis dažniau galime pamatyti automobilius, kurių valstybiniai numeriai nėra įprasti iš trijų raidžių ir trijų skaičių, o prasideda EV ir toliau – keturi skaičiai. Tokie valstybiniai numeriai reiškia, jog automobilis yra varomas elektros energija. Dyzelinu, benzinu ar dujomis varomi automobiliai yra taršūs ir kiekvienas iš jų prisideda prie šiltnamio efekto planetoje, todėl elektromobilio įsigijimas yra puikus būdas prisidėti prie aplinkos tausojimo;
  • Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių įrengimui namų ūkiuose. Gavus APVA paramą šiam įrengimui, galėtumėte savo namuose įsirengti saulės elektrinę, kuria gamintumėte sau elektros energiją. Saulės elektrinės ant namų stogų vis labiau populiarėja ir tai pasidaryti yra iš ties paprasta, jei gaunama APVA parama;
  • Dviračiams ir elektriniams paspirtukams įsigyti. Didžiuosiuose miestuose judėjimas automobiliais dažnai yra ne tik sudėtingas ir varginantis, bet ir ypatingai teršia aplinką. Todėl paprastas ir sklandus judėjimas mieste paspirtuku ar dviračiu yra tikras privalumas miestiečiams, pavargusiems nuo nuolatinių spūsčių. Judėdami mieste su dviračiu ar paspirtuku iš taško A į tašką B nuvyksite daug greičiau, nei automobiliu.

APVA parama gali būti suteikiama ir mažiau taršiems automobiliams įsigyti, taip pat gyvenamųjų namų modernizavimui, katilų bei dujų balionų keitimui namų ūkiuose. Gauti APVA paramą nėra sudėtinga, nes pateikus visus reikalingus dokumentus, ji skiriama lengvai. Todėl kiekvienas žmogus, norėdamas prisidėti prie aplinkos tausojimo, gali kreiptis dėl APVA paramos elektromobiliui, elektriniam paspirtukui, dviračiui įsigyti, saulės elektrinių įsirengimui bei kitiems prieš tai minėtiems modernizavimams bei keitimams įgyvendinti.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *