Ilgalaikis kreditas – rizikingas pasirinkimas? - NPN.lt

kreditas

Ilgalaikis kreditas – rizikingas pasirinkimas?

By straipsniai 0 Comment 2016-01-19

kreditasIšties didelė dalis žmonių tiki, kad ilgalaikis kreditas yra mažesnė finansinė našta ir rizika, tačiau tai ne visai tiesa. Prieš skolinantis iš kredito bendrovių, turėtumėte žinoti kelis dalykus apie  kredito išsimokėjimo trukmę, kad galėtumėte ne tik išsirinkti optimaliausią skolinimo variantą, bet ir galimai apsisaugoti nuo finansinių problemų, kurias gali sukelti netinkamai pasirinktas laikas, skirtas kredito išsimokėjimui.

Pradėkime nuo to, kad ilgalaikis kreditas padidina jūsų finansinius įsipareigojimus ilgesniam laikui. Paprasčiau tariant, nusprendę pasiimti kreditą keliems metams, ilgesnį laiką jausite įtapą dėl nuolatinių įmokų, kurias teks mokėti kiekvieną mėnesį. Žinoma, jei skolinatės pakankamai didelę sumą, vargu ar turite kitą pasirinkimą, nes iš karto grąžinti visą pasiskolintą sumą yra labai sudėtinga. Be to, gyvenimas kartais „mėgsta“ iškrėsti piktus pokštus, kurie gali radikaliai pakeisti finansinę situaciją, todėl vertėtų objektyviai įvertinti riziką ar keliems metams pasiimtas kreditas ir mėnesinių įmokų dydis netaps sunkiai pakeliama finansine našta.

Žinoma, vertėtų atminti, kad skolinantis ilgesniam laukui, kreditas jums kainuos žymiai brangiau, nei paskola trumpam laikotarpiui. Viskas labai paprasta – kuo didesnį kreditą imate, tuo daugiau teks sumokėti palūkanų už šią paslaugą. Tarkim, jei pasiskolinote 600 eurų metams, grąžintina suma gali būti net 900 eurų (priklausomai nuo įmonės). Racionaliai įvertinkite ar apsimoka tiek permokėti už suteiktą paslaugą.

Dar viena priežastis, kodėl ilgalaikis kreditas ne visada yra geriausias pasirinkimas – sumažėjęs finansinis pajėgumas. Kai ilgą laiką privalote mokėti kredito įmokas, jūsų finansinis pajėgumas išties sumažės, teks atidžiau planuoti savo išlaidas. O štai, jei sugalvosite, kad norite įsigyti naują televizorių lizingu, vargu ar galėsite tai padaryti, nes jau turite nemanką finansinį įsipareigojimą, todėl didesnius pirkinius teks atidėti ateičiai.

Visgi, jei nusprendėte skolintis ilgesniam laikui, atminkite, kad kreditas – tai finansinė atsakomybė, kuri gali pakenkti gyvenimo kokybei, todėl sąžiningai sau atsakykite į kelis klausimus: ar galėsiu mokėti mėnesines įmokas, jei pasikeis finansinė situacija? Kokiam tikslui man reikia kredito? Ar man išties reikalingas kreditas?

 

 

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *