Kaip vyksta skolų išieškojimas? - NPN.lt

Kaip vyksta skolų išieškojimas?

By Marius 0 Comment 2021-10-26

Daugeliui gali atrodyti, jog tuo užsiima antstoliai, tačiau jie tą daro tik tuomet, kai priimamas teismo sprendimas. O iki tol gali tekti nueiti ir pakankamai nemažą kelią. Tuo labiau, kad dažnu atveju šis procesas nebus labai sklandus. Ypač, jeigu skolininkas vengs vykdyti savo įsipareigojimus ir bet kokia kaina norės jų išvengt. Dėl šios priežasties neretai bandoma taikyti ir kitokias priemones, kurios leistų paprasčiau atgauti paskolintus pinigus. Kadangi tai leidžia sumažinti ir tam reikalingas išlaidas. Ir tik kraštutiniu variantu yra kreipiamasi į teismą. O tuomet jau jis nagrinėja situaciją ir priima sprendimą, be kurio nieko vykdyti negalima.

Ar verta rinktis alternatyvas?

Neretai žmonėms siūlomas kitas kelias, kuris padėtų atgauti pinigus, kadangi skolų išieškojimas gali užtrukti pakankamai ilgai ir pareikalauti nemažai investicijų visomis prasmėmis. Todėl dažnu atveju tikrai verta pabandyti ir kitus būdus, ypač, jeigu skolininkas turi turto bei pastovių pajamų. Tuomet jis tikrai nenorės turėti didesnių problemų ir ginčas gali išsispręsti. Tačiau nepasiekus susitarimo skolų išieškojimas bus vienintelis variantas. Ir visa tai, ką padarėte anksčiau, neduos jokios naudos. Bet tai tikrai nereiškia, kad iškart reikia skubėti į teismą. Tuo labiau, kad kiekviena situacija yra individuali. Todėl geriausia būtų pasikonsultuoti su teisininkais arba šioje srityje dirbančiais specialistais, o jie jau tikrai patars bei pasiūlys optimaliausią variantą.

Be profesionalios pagalbos bus sudėtinga

Nesusidūrusiems su tokia situacija gali atrodyti, jog skolų išieškojimas yra pakankamai paprastas, kadangi skolininkas privalo vykdyti savo įsipareigojimus. Tačiau realybėje viskas žymiai sudėtingiau. Kadangi tą daryti jį priversti gali tik teismo sprendimas. Iki kurio dar teks nueiti nemažą kelią bei paruošti visus reikiamus dokumentus. Būtent šioje vietoje neturint patirties bei teisinių žinių gali kilti nemažai problemų. O nesklandumai gali turėti įtakos netgi galutiniams sprendimui. Būtent todėl rekomenduojama pasinaudoti profesionalų pagalbą ir jiems patikėti šį darbą. Nors už tokią paslaugą ir teks kažkiek sumokėti, tačiau išlaidos turėtų atsipirkti.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *