Kaip naujam darbuotojui padėti adaptuotis kolektyve? - NPN.lt

Kaip naujam darbuotojui padėti adaptuotis kolektyve?

By Marius 0 Comment 2021-09-26

Nors ir koks darnus įmonėje dirbantis kolektyvas, naujo nario atsiradimas jame visuomet šiek tiek koreguoja nusistovėjusią santarvę. O ką jau bekalbėti apie naujo komandos nario patiriamą stresą pirmomis darbo naujoje darbovietėje dienomis. Galbūt nustebsite, tačiau šiuo atveju tiek naujo darbuotojo adaptacija, tiek kolektyvo darna iš dalies priklauso ir nuo darbdavio. Negana to, jis padėti išlaikyti harmoniją komandoje gali dar tada, kai tik planuojama personalo atranka. Klausiate kaip? Mes atsakysime.

Informacija apie būsimus bendradarbius

Jei nusprendėte, kad jūsų įmonės komandoje norite matyti būtent pasirinktą kandidatą, dar prieš jam pradedant darbą, suteikite informacijos apie būsimus kolegas. Tai gali būti paprasčiausias trumpas paminėjimas, kad būsimi kolegos yra draugiški, atsakingi specialistai, su kuriais kandidatas tikrai ras bendrą kalbą. Toks padrąsinimas be abejo teigiamai nuteiks naują darbuotoją. O juk geras nusiteikimas šiose situacijose turi svarbią reikšmę.

Informuokite dirbančius darbuotojus

Net jei įmonės darbuotojai žino, kad atliekama personalo atranka, jau pasirinkę būsimą darbuotoją, informuokite apie tai įmonės darbuotojus. Taip pat galite paminėti būsimo kolegos privalumus bei priminti darbuotojams, kad pradėjusiam darbą naujoje vietoje kolegai gali būti reikalinga pagalba.

Neskirstykite darbuotojų

Žinoma, vadovas turi teisę vieną darbuotoją pagirti už gerus rezultatus, o kitam galbūt išsakyti pelnytą kritiką. Tačiau niekuomet neskirstykite darbuotojų pagal tai, kuris jūsų įmonėje dirba ne pirmus metus, o kuris yra naujokas. Taip pat nedera lyginti praeityje pasiektas karjeros pergales ar kitas savybes. Kandidatų vertinimui ar palyginimui tinkamas laikas yra personalo atranka. Na, o komandos narių skirstymas į geresnius ir blogesnius į kolektyvą anksčiau ar vėliau gali įnešti nesutarimų.

Motyvuokite tiek komandos senbuvius, tiek naujokus

Motyvacija ir skatinimas yra vienas iš rodiklių, pridedantis darnos ir energijos kolektyvui. Nepamirškite, kad to iš jūsų tikisi ir nauji komandos nariai ir jau tvirtas pozicijas įmonėje užėmę darbuotojai. Beje, įmonėje taikomos motyvacinės strategijos yra vienas iš pritraukimo metodų, naudojamų dar tuomet, kai vyksta personalo atranka. Norėdami pritraukti gerą specialistą, nepamirškite paminėti, kad darbuotojų pasiekimai vertinami atitinkamomis premijomis ar kitais būdais.

Pasinaudoję šiais patarimais prisidėsite prie harmoningos atmosferos ir darnios komandos kūrimo jūsų įmonėje. Juk nuo to, kaip darbuotojai sutaria tarpusavyje ir koks mikroklimatas tvyro įmonėje priklauso ne tik viso kolektyvo nuotaika, bet ir darbo produktyvumas bei rezultatai.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *