Paminklai Vilniuje: kokie sprendimai šiuo metu populiariausi? - NPN.lt

aliejus

Paminklai Vilniuje: kokie sprendimai šiuo metu populiariausi?

By Marius 0 Comment 2021-11-21

Artimųjų atminimo įamžinimas ir jo saugojimas – labai svarbus. Tam įrengiama kapavietė, kurioje visuomet galima apsilankyti ir pagerbti anapilin išėjusį žmogų. Gal ne visi žino, tačiau laidojimo paslaugas teikiantys verslininkai ir paminklų pardavėjai pastebi, jog ir šioje srityje vyrauja tam tikros tendencijos. Pavyzdžiui, paminklai Vilniuje šiandien užsakomi visai kitokie nei buvo madingi prieš dešimt ar daugiau metų. Tad jeigu ieškote patikimo sprendimo, verta pasidomėti, kokia yra pasiūla ir tendencijos.

Natūralūs

Neabejotinai labai svarbu, kad paminklas būtų natūralus, o tai kartu reiškia, kad ir kokybiškas. Pasirenkant paminklo akmenį vis daugiau žmonių renkasi natūralumą. Pavyzdžiui, vienas populiariausių sprendimų – granito akmuo. Tai patikimas ir kokybiškas pasirinkimas. Granitas yra ilgai tarnaujantis akmuo, kuris užtikrina, kad paminklas bus patvarus ir išsilaikys ilgai. Granitiniai paminklai Vilniuje ir kituose miestuose šiuo metu yra itin populiarūs. Dažnai prie granitinio paminklo derinamos ir kapavietės dengimui skirtos granitinės plokštės. Pasirinkus tokį sprendimą nereikia didelės priežiūros kapavietei. Ji daug metų atrodys tvarkinga ir prižiūrėta.

Nereiklūs

Dar viena priežastis, dėl kurios vis dažniau pasirenkami granito ir panašių akmenų paminklai yra tai, kad vis daugiau žmonių nori, kad kapavietė nereikalautų dažnos priežiūros. Pavyzdžiui, buvo laikas kai buvo madingi mediniai paminklai ar statulos kapavietėje, tačiau mediniai elementai reikalauja nuolatinės priežiūros. Jie greitai ima pūti, juos reikia nuolat atnaujinti. Taip pat neseniai buvo įprasta ant paminklo išgraviruoti artimo žmogaus atvaizdą ar netgi pasirinkti žmogaus formos paminklą. Deja, tokio tipo paminklai taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros. Juos reikia valyti, atnaujinti, kad jie ilgai išlaikytų pirminę išvaizdą. Todėl pastaruoju metu pasirenkami paprastesnių formų ir patikimesnių medžiagų paminklai Vilniuje ar kitame mieste.

Subtilūs

Pasivaikščiojus po senas kapines, galite ir patys pastebėti, kokios yra laidojimo tendencijos. Pavyzdžiui, dar visai neseniai buvo labai populiaru rinktis didžiulius masyvius paminklus. Šiandien šios tendencijos keičiasi ir kapavietes vis dažniau puošia subtilūs, daug paprastesnių ir mažesnių formų paminklai. Artimojo atminimui kartais pakanka mažos širdelės formos paminklo, knygą ar mažą atminimo sienelę primenančio paminklo. Tokių užsakymų pastaraisiais metais vis daugiau.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *