Gėlės ir puokštės – klausimai atsakymai - NPN.lt

Gėlės ir puokštės – klausimai atsakymai

By Marius 0 Comment 2012-04-11

Dažniausiai Užduodami Klausimai (DUK) yra viena tų formų, kuria galima nesudėtingai paaiškinti visus sudėtingus dalykus. Net ir apie tokią „sudėtingą“ temą, kaip gėlės ir puokštės. Pabadysiu keliais klausimais-atsakymai papildyti skaitytojų supratimą apie gėles ir puokštes.

Kuo skiriasi gėlės nuo puokštės?

Pirmiausiai reiktų žinoti, kad gėlės yra tiesiog gėlių pundas, gražiai apkarpytas ir įvyniotas, jame yra vienos rūšies gėlės, dažniausiai ir vienos spalvos. Gėlės surišamos sudžiovinta dekoratyvine žole ar plaušais, taip pat juostele ar kaspinėliu, o suvyniojamos į specialų nepermatomą, arba permatomą vyniojimo popierių. Puokštė yra skirtingų gėlių kompozicija, kuri susideda iš kelių o kartais ir keliolikos žiedų rūšių. Puokštės dydis priklauso nuo kompozicijos, tačiau nesitikėkite, kad verba irgi bus puokštė. Puokštės daromos iš daug gėlių žiedų, įterpiant ir dekoratyvinių elementų – džiovintos žolės, smilgų, sausų lapų, medžio šakų ir t.t. Kai kurioms puokštėms gali prireikti specialių medinių sutvirtinimų. Taip pat sutvirtinimai daromi iš tvirtos plieninės vielos. Tai sudėtingas kūrinys, kurį kartais gana sunku transportuoti, priešingai nei paprastą pundą gėlių.

Kas brangiau – gėlės ar puokštės?

Gėlių pundo ir puokštės kaina priklauso nuo trijų dalykų:

  1. Kiek laiko sugaišo floristas, paruošdamas užsakymą;
  2. Kiek žiedų buvo panaudota;
  3. Kiek papildomų dekoro elementų buvo panaudota.

Atrodo, kad paprastos gėlės bus pigesnės,  tačiau gali būti ir kitaip. 15 raudonų didelių rožių gali kainuoti brangiau, nei kukli puokštė iš nebrangių lauko gėlių ir kuklių papuošimų. Bet dažniausiai pavienės gėlės būna pigesnės, todėl reikia jas gerai pasirinkti, kad jos neatrodytų per „pigiai“.

Ar galima puokštę pasidaryti pačiam?

Žinoma, kad galima, tačiau reikės daug fantazijos, nusimanyti apie gėlių rūšis ir suderinamumą, bei spalvų derinimą, taip pat turėti tam tikrų dekoro elementų, vyniojamojo popieriaus ir marias laiko. Paprastą puokštę pasidarysite greitai, tačiau ar ji bus pakankamai įspūdinga? Patyręs floristas tą patį darbą, prie kurio sugaišite pusvalandį padarys vos per 5 minutes, tad ar apsimoka vargintis? Pats padarymas gal ir netrunka ilgai, bet visus ingredientus susipirkti tai tikrai užtruksite.

Kodėl rekomenduojama gėles pirkti internetu?

Gėlės internetu – naujas dalykas Lietuvoje, tačiau po truputį šis reiškinys įgauna pagreitį. Ypač tarp tų žmonių, kurie neturi laiko ar negali užsukti į artimiausią gėlių saloną. Internetu gėles rekomenduojama rinktis ir pirkti dėl kelių priežasčių. Viena jų – laiko taupymas. Kita – didesnis puokščių pasirinkimas, nei gėlių salone. Juk puokštės yra daromos tik po apmokėto „krepšelio“, tad nėra jokios rizikos, kad jos nuvys, jei jų nenupirks. Trečias svarbus dalykas yra tai, kad gėles galima užsakyti internetu ir išmaniuoju telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Praktiškai net ir iš kito kambario, jei tik gavėja nemato, kuo užsiimi prie kompiuterio.

Tikiuosi, kai kurie dalykai tapo aiškesni…

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *