Diskus keičia virtualūs „draivai“ - NPN.lt

Diskus keičia virtualūs „draivai“

By Marius 1 Comment 2012-05-06

Internetas keičia mūsų įpročius. Seniau nešiodavomės krūva „flopikų“, bet jie buvo netalpūs ir dažnai duomenys pažeidžiami. Vėliau persimetėme ant kompaktinių diskų, kuriuos nešiodavomės specialiuose krepšiuose. Diskai dar atgyvena netapo, tačiau jų talpa buvo ribota. Viskas pasikeitė atsiradus Flash atminties kortelėms, kurias itin plačiai naudojame dabar. 8 GB atminties jau nieko nebestebina, todėl pamažu norma tampa 16 GB atmintis. Ar šios technologijos dienos suskaičiuotos, paaiškės artimiausiais metais, nes dabar jau nieko nebereikia nešiotis, nes visa atmintis gali būti patalpinta „debesyje“. „Debesis“ yra sąlyginis pavadinimas, skirtas apibūdinti tiesiog internete laikomai informacijai ir jos apdorojimui. Tai kur kas plačiau neihostingas ar Google Docs. Bet apie tai nesiplėskime…

Failus galima „nešiotis“ virtualiame diske, kuris dabar vadinamas „draivu“ arba „boksu“ nuo populiariausių virtualios atminties talpyklų pavadinimų DropBox ir SkyDrive. Iš esmės pakanka turėti keletą tarnybų, ir jas tinkamai grupuoti, kad galėtumėte laikyti labai daug informacijos.

Google Drive – Google tarnyba duoda nemokamus 5 GB atminties, nors Google Docs jau seniau buvo naudojamas, kaip talpykla įvairių tipų failams, ne tik dokumentams ar PDFams.

SkyDrive – Microsoft virtualus diskas su 7 GB nemokamos atminties ir integracija su biuro programomis debesyje – Microsoft Web Apps.

DropBox – tiesiog 5 GB diskas, kurio atmintį galima praplėsti pritraukiant naujus draugus. Už kiekvieną atvestą duodama papildomi 500 MB. (Daugiau informacijos>>>)

Box.com – dar vienas 5 GB virtualus diskas. Nemokamas vartotojas gali įkelti iki 100 MB failą, tad asmeniniams video laikyti gali būti nelabai tinkamas.

iCloud – Apple produktas veikiantis tik su Apple įrenginiais – MacBook nešiojamais kompiuteriais, iPad‘ais ir kita prakasto obuolio technika. Deja, nemokamas vartotojas gali įkelti tik 25 MB failą. Blogas obuoliukas, blogas…

Yra dar pusšimtis kitų tarnybų, siūlančių 2-5 GB nemokamai. Atrodo, kad ateitis priklauso būtent jiems dėl specialių sinchronizavimo aplikacijų leidžiančių failus valdyti tiesiog savo kompiuteryje net neužeinant į interneto puslapį.

Kas pranašiausias? Pagal poreikius ir įpročius – kaip visada… Kas žino, gal artimiausiu metu IT rinkoje pasirodys dar geresnių ir tobulesnių sprendimų duomenims laikyti?..

1 Comment found

Kam Lietuvoje (ne)reikalingas „debesis“? - Seku.lt

[…] ją išsaugote ne tik savo USB atmintinėje, bet ir kokiame „virtualiame“ diske (SkyDrive, Box.com, Google Drive, DropBox ir kt.)? O gal jūsų įmonės darbuotojai internete laiko įvairius darbinius failus, juos […]

Atsakyti

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *