Ar jau metas pas odontologą? - NPN.lt

dantys

Ar jau metas pas odontologą?

By rasytojas 0 Comment 2019-11-28

dantysViena iš sričių, atskleidžiančių šiuolaikinės odontologijos potencialą, yra dantų protezavimas. Apie jį galite skaityti https://odonteja.lt/dantu-protezavimas/ ir susisiekti su „Odontėjos“ gydytojais. Tačiau smagiausia, kai apie dantų atkūrimą nė nereikia galvoti, mat šypsena sveika ir graži. Ją tokią lengviau išlaikyti, jeigu nenumojama ranka į žodžius, kad jau metas pas odontologą.

Ar jau laikas susisiekti su specialistu? Keli toliau pateikiami punktai padės nuspręsti. Jūsų dėmesiui – situacijos, kai tikrai reikėtų imti telefoną į rankas ir skambinti.

  1. Praėjo metai nuo paskutinio apsilankymo. Jokių blogų simptomų nėra. Kodėl vis tiek verta apsilankyti klinikoje? Pirmiausia tam, kad būtų atliekama profesionali burnos higiena. Panaikinus apnašas dantys maksimaliai apsaugomi nuo ėduonies. Be to, toks profilaktinis vizitas – galimybė įsitikinti, dar viskas gerai, ar kiekvienas dantis sveikas. O jeigu matoma kokių problemų, tai jos greičiausiai dar nėra didelės.
  2. Neprisimenate, kada apskritai buvote pas dantų gydytoją. Nei skauda, nei šiaip ką blogo jaučiate… Iš pažiūros tai yra pavyzdys, kokie sveiki gali būti dantys. Bet iš tikro tai ženklas, kad odontologijos klinika – vieta, kuri turėtų tapti prioritetine. Nes nežinia, ar iš tiesų nėra jokių problemų, ar savo „darbo“ nepradėjęs ėduonis.
  3. Lyg jautru, lyg skauda… Blogas kvapas iš burnos. Nedelskite, imkite telefoną ir paskambinkite odontologui. Nelaukite, kol skausmas įsigalės. Apžiūrėjus dantis bus aišku, kas yra ir kokios priemonės reikalingos.

Tad yra ne viena situacija, kai telefone turėtumėte surinkti gydymo įstaigos numerį. Ir visuomet geriausia, kai skambutis nėra po labai ilgo laiko. Reguliarumas – bene labiausiai tinkamas žodis norint apibūdinti gerą dantų priežiūrą. Tuomet didėja dantų sveikumo tikimybė ir mažėja tikimybė, kad bus reikalingas jų protezavimas.

Nuolat akcentuojama, kad nereikia bijoti. Nes gydymas švelnus, kruopščiai dirbantys gydytojai stengiasi, kad pacientui būtų kuo geriau. Ir visuomenėje po truputį dingsta stereotipas, kad dantistai gydo sukeldami nemalonius pojūčius. Nieko panašaus. Net ir tokios procedūros, kurių baiminamasi, nebūtinai skausmingos. Štai užsukę dėl profesionalios higienos gal ir nustebsite: lyg ne odontologija, o malonus poilsis…

Švelnus gydymas tapo ne išimtimi, o taisykle. Ir tai tiesiog puiku. Puiku ir tai, kad išsprendžiami visokie atvejai. Pavyzdžiui, jeigu danties nebeįmanoma išgydyti, jį išrovus yra įvairių protezavimo galimybių. Lygiai tas pats pasakytina, jei jis nuskilo, pavyzdžiui, traumos metu.

O jeigu nežinote, į kokią kliniką vertėtų užsukti, neprošal prisiminti „Odontėjos“ pavadinimą. Jei gyvenate Vilniuje, bus išties patogu.

 

 

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *