VšĮ steigimas Vilniuje - NPN.lt

VšĮ steigimas

VšĮ steigimas Vilniuje

By straipsniai 0 Comment 2015-03-16

VšĮ steigimasPadėti kitiems yra gerai. Šiandien kalbėsime ne apie savanorystę, bet apie kitokią pagalbą – tam tikras organizacijas, kurių tikslas – padėti vietinėms bendruomenėms ir žmonėms. Tai viešosios įstaigos.

Viešoji įstaiga – specialaus statuso įstaiga – juridinis asmuo, kuri veikia panašiai kaip įmonė, tik nesiekia pelno. VšĮ gali samdyti direktorių, darbuotojus, mokėti jiems atlyginimus, tačiau negali savo pelno išdalinti dalininkams ir savininkams, kaip tai padaro UAB. VšĮ steigimas Vilniuje yra nesudėtinga procedūra, todėl viešosios įstaigos čia dygsta, kaip grybai po lietaus. Pakanka vos 179 eurų, kad VšĮ steigtų profesionalai – finansų konsultantai ir buhalteriai.

Kam VšĮ reikalinga?

Visų pirma, viešoji įstaiga dirba visuomenės labui. Jos vykdoma veikla yra nukreipta į vietos bendruomenę ar žiūrima kiek plačiau. Dėl šios priežasties VšĮ veikla dažniausiai yra susijusi su švietimu, sveikatos apsauga, laisvalaikio praleidimo organizavimu. Taigi VšĮ paslaugomis dažnai naudojasi moksleiviai, studentai, senjorai. Taip pat naudojasi ir suaugę dirbantys žmonės, tačiau tikrai rečiau.

VšĮ reikalinga pagerinti bendruomenės gyvenimo sąlygas. Kitas klausimas – kokio dydžio ta bendruomenė? 10 žmonių? O gal 100 000? Atsakymo nėra, todėl kai kurie viešųjų įstaigų dalininkai tai interpretuoja gana laisvai. Jų nuomone, VšĮ steigimas galimas ir tada, kai norima padėti vos keletui žmonių. Tokiu būdu viešąsias įstaigas steigti gali vos ne kiekvienas daugiabutis namas Vilniuje ir organizuoti įvairius mokymus, renginius, rūpintis gyventojų laisvalaikiu ir edukacija.

Kaip vyksta VšĮ steigimas?

VšĮ steigimas vyksta taip pat, kaip ir MB steigimas, Ar uždarosios akcinės bendrovės įsteigimas – naudojant šiuolaikines technologines priemones. Steigėjams reikia turėti elektroninį parašą, kuris panaudojamas pildant VĮ „Registrų centras“ svetainėje esančius dokumentus. Aišku, reikia pasiruošti įstatus ir leidimus registruoti VšĮ tam tikru adresu. Jei registruojama privačiame bute, reikalingas visų buto savininkų sutikimas el. parašu, kad būtų suteiktas būtent tas registracijos adresas. Jei už butą mokama paskola bankui, reikalingas išrašas iš banko, kad jis sutinka. Tokį išrašą galima gauti per 10 dienų už keletą eurų.

Svarbu, kad tinkamai būtų apiforminti steigimo dokumentai. Priešingu atveju vėliau gali tekti juos keisti, o tai papildomos išlaidos.

VšĮ steigiant nereikalingas įstatinis kapitalas. Jį suneša visi dalininkai. Tai gali būti ir 100 eurų asmeniui, taip pat ir nematerialūs įnašai – baldai, buitinė ir biuro technika, o taip pat ir konsultacijos tam tikrais klausimais, indėlis į reklamą. Pavyzdžiui, interneto svetainės sukūrimas, rinkodaros konsultacijos. Dėl šios priežasties viešoji įstaiga yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo.

VšĮ steigimas pas profesionalus trunka savaitę laiko. Dokumentų pildymui sugaištama vos valanda ar net dar trumpiau, todėl laiko taupymas čia labai geras.

Prieš steigdami savo viešąją įstaigą, pasitarkite su savo finansininkais ir buhalteriais.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *