Laidojimo paslaugos: derinti pačiam ar kreiptis į specialistus? - NPN.lt

Laidojimo paslaugos: derinti pačiam ar kreiptis į specialistus?

By Marius 0 Comment 2020-10-26

Natūralu, kad artimo žmogaus mirtis kelia labai daug liūdesio. Tokiu atveju tinkamas dokumentacijos ir tuo pačiu laidotuvių ritualų paruošimas gali atrodytų sudėtingas, kadangi reikia atlikti nemažai darbų, kurie nėra malonūs. Tokiu atveju, žinoma, geriausia kreiptis į tuos, kurie teikia tokio tipo paslaugas. Tai suteiks Jums daugiau ramybės ir turėsite laiko, kurį galėsite skirti susikaupimui.

Smulkmenos – svarbiausia

Laidojimo paslaugos rengiamos pagal kiekvieno kliento poreikius. O jis, žinoma, juos turėtų užsakyti pagal velionio poreikius. Tiesa, jie ne visada yra išsakomi, tad tokiu atveju geriausia yra remtis šablonu, kuris dažniausiai priimtinas daugeliui.

Kadangi dažniausiai laidojimo paslaugos turi būti atliekamos labai greitai ir paprasčiausiai nelieka laiko susipažinti su galimybėmis – geriausia, kai artimojo žmogaus išėjimo ritualai yra pradedama ruoštis iš kuo anksčiau. Tokiu atveju pavyksta užtikrinti sistemingas apeigas, kurių metu viskas iki mažiausių smulkmenų yra atlikta pagal poreikius.

Klaidos, kurių galima išvengti

Kadangi laidojimo paslaugas dažniausiai per gyvenimą reikalingos vos kelis kartus, natūralu, kad dažniausiai žmogus neturi patirties šioje sferoje. Tokiu atveju yra sunku suprasti ką ir kaip reikia daryti, kad viskas klostytųsi tinkamai.

Labai dažnai daroma klaida yra gedulingi pietūs, kurie paverčiami baliuku. Lygiai taip pat tikrai ne kiekvienam velioniui reikalingas šventikas. Galiausiai, net ir tinkamos aprangos velioniui parinkimas gali sukelti labai daug rūpesčių, kadangi be patirties – tai sukus pasirinkimas.

Kremavimo paslaugos Vilniuje yra gana populiarios, tačiau reiktų atsižvelgti į tai, kur paskui pilami pelenai, ar statomas kapas. Čia klaidų galima padaryti labai didelių ir sudėtingų.

Tinkamai išreikšti liūdesį – būtina

Galiausiai, laidotuvės yra skirtos tam, kad artimieji galėtų tarpu žmogui, kuris išėjo į kitą pasaulį. Štai todėl siūlome palikti darbus tiems, kurie su tuo susiduria kiekvieną dieną ir tuo pačiu kurių kompetencija leidžia džiaugtis ne tik pagal poreikius suteiktomis paslaugomis, tačiau ir tokiomis, kurios apgalvotos iki mažiausių smulkmenų. Juk tai yra vienas tų ritualų, kuris reikalauja dėmesio, laiko, galiausiai, patirties, kurios, natūralu, trūksta.

Tarkite velioniui sudie ir palikite atsisveikinimo ritualo darbus tiems, kurie kasdien su tuo susiduria.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *