Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip suteikti pirmąją pagalbą augintiniui - NPN.lt

veterinarijos klinika Vilniuje

Veterinarijos klinika Vilniuje pataria, kaip suteikti pirmąją pagalbą augintiniui

By straipsniai 0 Comment 2015-06-09

veterinarijos klinika VilniujeJudrūs ir smalsūs gyvūnai neišvengia nelaimių. Jei norite pasirūpinti gyvūno sveikata, turite žinoti, kaip suteikti pirmąją pagalbą susižeidimų ar apsinuodijimų atvejais. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia: laiku suteikta profesionali pagalba padės išvengti rimtesnių komplikacijų ateityje. Žinoma, jei šalia nelaimės vietos yra veterinarijos gydykla, nieko nelaukdami augintinį vežkite specialistams.

Kraujuojančios žaizdos

Jei gyvūnas susižeidė ir ėmė kraujuoti, svarbiausias jūsų darbas – sustabdyti kraujavimą ir apsaugoti žaizdą nuo infekcijos. Neleiskite augintiniui žaizdos laižyti. Deja, tai pirmas dalykas, kurį jis bandys daryti. Nepamirškite – jei žaizdoje liko stiklo šukė, augintinis susipjaustys liežuvį. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad pirmiausia turite pašalinti svetimkūnius ir nešvarumus, tuomet žaizdą atsargiai praplauti švariu vandeniu. Nenaudokite muilo, kadangi jis gali erzinti pažeistą vietą. Jei gyvūnas ilgo kailio, šalia žaizdos esančius plaukus susekite segtukais, priešingu atveju, plaukai prilips prie žaizdos. Kai žaizda bus nuplauta, patepkite ją antibakteriniu tirpalu. Jei praplauta žaizda nenustoja kraujuoti, nedelskite – prie sužeidimo priglauskite švarų audinį ar vatos tamponą. Kai kraujas sustos, žaizdą subintuokite. Jei žaizda labai gili, nuveskite augintinį pas veterinarą ir paprašykite susiūti. Įvertinęs augintinio būklę ir susižeidimo rimtumą, gydytojas veterinaras paskirs efektyviausią gydymą.

Apsinuodijimas

Apsinuodijimas gali turėti itin rimtų pasekmių arba kainuoti augintiniui gyvybę. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad šunys ir katės dažniausiai apsinuodija žiurkių nuodais, antifrizais, buityje naudojamais chemikalais. Be to, apsinuodijimą gali sukelti ir žmonėms įprasti maisto produktai, pvz., svogūnai, česnakai, šokoladas, kava, vynuogės, avokadai, razinos ar alkoholiniai gėrimai. Jei įtariate, kad gyvūnas galėjo apsinuodyti, nedelskite ir vežkite augintinį pas veterinarą, jei tokios galimybės nėra, sugirdykite augintiniui aktyvintos anglies arba 3 procentų hidrogeno peroksido tirpalo, kuris sukels vėmimą.

Viduriavimas

Veterinarai įspėja, kad viduriavimas gali būti kur kas pavojingesnis negalavimas nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei viduriavimas yra dažnas negalavimo simptomas, keiskite augintinio ėdalą. Jei išmatos yra kraujingos, nedelsdami kreipkitės pas veterinarą ir neduokite augintiniui ėdalo artimiausias 24 valandas, kad išsivalytų virškinimo traktas.

Paraudusios akys

Viena dažniausių problemų, kamuojančių kates ir šunis, yra akių infekcijos. Paraudusios, ašarojančios ir saulei jautrios akys paprastai būna alerginės reakcijos ar fizinio pažeidimo simptomas, tačiau gali pranašauti ir kur kas rimtesnius susirgimus. Jei iš akių tekančios išskyros yra negausios, nuvalykite jas virintame vandenyje sudrėkintu audiniu, jei po kelių dienų situacija nepagerėja, kreipkitės į veterinarijos kliniką.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *