Tobuli karnizai užuolaidoms – įkvepiantis pasirinkimas - NPN.lt

karnizai

Tobuli karnizai užuolaidoms – įkvepiantis pasirinkimas

By straipsniai 0 Comment 2015-11-17

karnizaiNamų interjeras susideda iš daugybės detalių. Vienos jų smulkesnės, kitos stambesnės. Į vienas kreipiame daugiau dėmesio, į kitas mažiau, tačiau beveik visos jos atlieka tam tikrą funkciją. Štai užuolaidos ne tik pagyvina kambarį ir gali tapti pagrindiniu akcentu, bet ir saugo privatumą. Tačiau jas juk reikia kaip nors pakabinti. Na, o tai padaryti leidžia karnizai.

Įsivaizduokite – jūsų kambarys ką tik suremontuotas, betrūksta kelių akcentų, tarp kurių ir užuolaidos. Jas įsigyjate, parsivežate namo ir… suprantate, kad prekė visai nedera prie patalpos vaizdo. Tačiau tai dar ne viskas. Kartais žvelgiame į lango puošmeną ir neįvertiname, kaip prie viso to prisideda karnizai. Pastaruosius galima lyginti su įvairiausiais mechanizmais, taip patvirtinant reikšmingumą. Kaip automobilio stabdžiai nefunkcionuotų be apkabų (vadinamųjų suportų), o neturint modemo ar belaidžio ryšio prieigos interneto naršyklės piktograma kompiuteryje tebūtų tik paveikslėlis, taip ir užuolaidos be karnizų būtų tiesiog audinio gabalas, niekaip nefunkcionuojantis ir nesuteikiantis interjerui jokio grožio.

Taip, karnizai atlieka išties didžiulį darbą. Jie diena iš dienos ir kiekvieną naktį leidžia gėrėtis lango puošmena. Jie prisideda ir prie sklandaus užuolaidų varstymo temstant bei švintant. Taigi, karnizai susiję ir su privatumu nakties metu bei saulės šiluma ateinant dienai. Visgi reikėtų paminėti ne tik tai – karnizai taip pat gretinami ir su dailumu. Be jokių įtikinėjimų aišku, kad negražūs ar visai nusidėvėję laikikliai sumenkins užuolaidų vaizdą. Žinoma, egzistuoja ir atvirkštinis poveikis – tinkami užuolaidų laikikliai padeda sukurti „vau!“ efektą. Yra keletas karnizų tipų, o tai reiškia, kad atsiranda ir pasirinkimo laisvė. Pageidausite apvalių? O gal domina bėginiai? Kokia medžiaga verta jūsų dėmesio? Iš tiesų dėl gausos tenka gerai pasukti galvą.

Kokie karnizai būtų tobuliausi konkrečiame kambaryje? Vaizdą galima susidaryti žvalgantis į pavyzdžius kataloguose ar tiesiog internete. Gal pavyks pasinaudoti kokia dizaino idėja ir atrasti nepaprastą užuolaidų bei jų laikiklių harmoniją. Bene labiausiai tradicinis pasirinkimas – apvalūs karnizai. Jie dar vadinami strypiniais (ir šis „pakrikštijimas“ logiškas dėl jų formos). Įprastai tokie karnizai tvirtinami prie sienos. Kai kurie žmonės juos su užuolaidomis sujungia laikikliais, įsikabinančiais į audinį. Dar vienas pasirinkimas – specialūs žiedai, kuriuos pritvirtinus prie užuolaidos ši tiesiog užmaunama ant karnizo.

Priklausomai nuo patalpos interjero ir asmeninio skonio, galima įsigyti įvairaus stiliaus karnizų antgalius. Jie tampa puikia dekoracija ir pagyvina bendrą vaizdą. Labiausiai patinkantį variantą atras ir siekiantieji masyvumo, ir besidairantieji į šį tą kuklesnio. Na, o jei tradiciškiausias karnizų variantas apskritai netenkina, tobulumo paieškos gali būti sėkmingai tęsiamos. Galbūt atsiras noras viename kambaryje naudoti vienokias užuolaidas ir jų laikiklius, o kitame – visišką priešingybę. Tai laisvė rinktis bei sukurti savo svajonių interjerą.

Tobuli karnizai egzistuoja, bet lūkesčių pateisinimas priklauso nuo įvairių faktorių, pradedant kambario dizainu ir baigiant namų šeimininkų skoniu. Sakoma, jog dėl skonio nesiginčijama. Tai iliustruoja gausus asortimentas. Galimybė rasti gražiausius produktus sužavi ir leidžia pasinerti į kūrybinius svarstymus. O pasirinkus ne tik pasipuošia kambarys, bet ir mėgaujamasi užuolaidų teikiamu privatumu.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *