Skaisčiai balta šypsena – tikra siekiamybė - NPN.lt

dantų balinimas

Skaisčiai balta šypsena – tikra siekiamybė

By straipsniai 0 Comment 2016-12-25

dantų balinimasKiekvienas, besirūpinantis savo sveikatos būkle, paprastai neapleidžia ir dantų. Nuolat tikrinamasi, ar dantys sveiki, ar jų nepažeidė ėduonis ar kariesas, ar visi dantys yra tiesūs. Tačiau sveikata ir grožis priklauso ne tik nuo dantų būklės ar jų tiesumo – jūsų šypsenos spalva taip pat labai svarbi, todėl dantų balinimas – ypač aktuali procedūra tiems, kurių šypsenų atspalvis nedžiugina.

Populiarėjanti procedūra

Veikiausiai pastebėjote, jog dantų balinimo procedūra sparčiai populiarėja: ją renkasi vis didesnė dalis šalies ir pasaulio gyventojų. Neretai į dantų balinimo specialistus kreipiasi senyvo amžiaus žmonės, kurių dantų spalva pakito bėgant metams. Tačiau geltoni dantys – anaiptol nėra tik senjorų problema. Pašviesinti dantis ir pakeisti jų atspalvį renkasi ir žmonės, kurių dantis pažeidė dažantys maisto produktai, pavyzdžiui, kava, arbata, kai kurie gazuoti gėrimai, tabakas ar raudonasis vynas. Nors šių maisto produktų vartojimo patariama vengti, neretai nepavyksta laikytis tokių draudimų. Be to, ankstesni uždegimai bei jų gydymo pasekmės taip pat gali būti spalvinių dantų pokyčių priežastimi. Žinoma, dantų spalva gali būti ir paveldimas bruožas. Kaip tik todėl dantų šviesinimo procedūra vis populiarėja, o dantų balinimas kaina nėra esminis aspektas – pinigai, išleisti jūsų sveikatos ir savijautos gerinimui gali būti laikomi bene sėkmingiausia investicija.

Ar galima dantis balinti namuose?

Ne paslaptis, jog vizitai dantų gydytojų, kad ir kokie patikimi jie bebūtų, kabinetuose neretai kelia stresą, nes bijome patirti skausmą. Kaip tik todėl daugumą žmonių, norinčių baltesnės šypsenos, nudžiugina galimybė balinimo procedūrą atlikti patiems tiesiog nuosavuose namuose. Dantų balinimas juostelėmis – vienas populiariausių balinimo namuose būdų. Tai paprastas ir efektyvus, o svarbiausia – saugus būdas balinti dantis. Pakanka užklijuoti balinimo juosteles tiesiog ant dantų paviršiaus ir laikyti jas nurodytą laiką. Ši procedūra kartojama tam tikrą laiką – jis priklauso nuo pasirinktos baltinimo juostelių rūšies. Skubėdami į vakarėlį ir norėdami baltesnės šypsenos nuotraukose, rinksitės dviejų valandų baltinimo juosteles, o norėdami ryškesnių ir ilgiau išliekančių balinimo rezultatų, veikiausiai naudosite ilgalaikes balinimo juosteles. Jautrūs dantys nėra kliūtis balinimo procedūras atlikti tiesiog namuose – viskas priklauso nuo jūsų pasirinktų juostelių kokybės ir nurodymų laikymosi.

Jei norite balinimą patikėti profesionalams

Tiesa, paprastesnis ir, ko gero, dar efektyvesnis būdas balinti dantis – patikėti šią procedūrą patikimiems specialistams. Dantų balinimas kapomis – tai balinimo būdas, paprastai trunkantis maždaug vieną ar dvi savaites. Pagaminamos paciento dantų formą atspindinčios kapos su specialiu peroksidu. Kapos duodamos pacientui ir šis jas nešioja keletą valandų per dieną, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Galimas ir dantų balinimas lazeriu. Tokia procedūra geriausia tinka nemėgstantiems laukti, nes pastebimas rezultatas pasiekiamas jau po vienos procedūros. Naudojamas stipresnės koncentracijos balinamasis gelis, kuris yra sveikas ir nepažeidžia dantų.

Ar balinimas gali būti skausmingas?

Paprastai šypsenos balinimas nėra skausminga procedūra. Tačiau po balinimo procedūros gali būti pastebimas šioks toks šalutinis poveikis, dažniausiai – padidėjęs dantų jautrumas, burnos gleivinės dirglumas. Skausmas po balinimo gali atsirasti ir dėl kilusio burnos gleivinės uždegimo, jei jūsų gleivinę sudirgino tam tikros balinimo metu naudotos medžiagos. Jei balinate dantis lazeriu, stenkitės nenuryti specialiojo dantų balinimo gelio, nes patekęs į virškinamąjį traktą, jis gali sukelti nemalonių pojūčių. Be to, specialistai privalo apžiūrėti, ar jūsų dantys yra visiškai sveiki – bet koks įtrūkimas dantyje gali būti skausmingas po balinimo. Tačiau atminkite, jog dažniausiai dantų balinimas nėra skausminga procedūra, o tam tikras diskomfortas – tik šalutinis procedūros poveikis. Todėl nedvejokite ir pasirūpinkite gražia šypsena jau šiandien.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *