Renkamės duris namuose: kas svarbiausia? - NPN.lt

durys

Renkamės duris namuose: kas svarbiausia?

By straipsniai 0 Comment 2015-09-18

durysNorite atnaujinti savo namų interjerą? O galbūt tiesiog reikia pakeisti senas, vaizdą gadinančias duris? Abejais atvejais – jūs turėsite galimybę pasirinkti iš gausybės skirtingų vidinių durų komplektų, kadangi dabartinė pasiūla yra tiesiog milžiniška. Jeigu anksčiau neteko pirkti durų, tai mes jums galime padėti tai padaryti – atkreipti dėmesį reikės ne tik į durų funkcionalumą bei komfortiškumą, tačiau ir į tai, kaip jūsų pasirinktos durys dera prie bendro namų stiliaus. Peržvelkime, kas yra svarbiausia renkantis naują durų komplektą.

  • Derinimas su stiliumi. Vidaus durų stilius turi atitikti tai, ką jau turite arba planuojate turėti savo namuose. Ar jūs esate klasikinio ar modernistinio stiliaus gerbėjai? Nuo to priklauso, kokios durys geriausiai tiks. Jeigu norite kažko išskirtinio, pavyzdžiui, kontrastingai derančių durų ir grindų – tuomet pasikvieskite interjero dizainerį, kuris patars, kaip viską suderinti ir padės išsirinkti geriausiai tinkančias duris.
  • Varčios ypatumai. Visų pirma, reikia pasižiūrėti į durų paviršių – ar jis reljefinis, galbūt yra specialiai padarytų nelygumų. Būna dar priklijuotų priedų ar rėmelių. Varčia gali būti padalinta į keletą dalių, o galbūt ji pagražinta stiklu. Pavyzdžiui, jeigu paviršius yra su specialiais nelygumais, tai labiau tinka klasikiniam stiliui, tokios durys atrodys klasikinėmis. Tačiau, su tuo ateina ir daugiau įsipareigojimų – tokias duris reikia dažniau prižiūrėti ir jas nuvalyti gali būti šiek tiek sudėtingiau nei įprastas. Jeigu yra stiklo intarpų, tuomet tai gali labai gražiai atrodyti, tačiau nepamirškite, kad papildomas stiklas praleis daugiau šviesos į kambarį, tad jeigu tai nėra reikalinga, vertėtų nepirkti stiklu pagražintų durų. Kalbant apie apvadus, pastebimos dvi labai skirtingos tendencijos – durys būna su dideliais apvadais arba visiškai be apvadų. Moderniame stiliuje dažniausiai apvadų nėra.
  • Konstrukcija ir komfortiškumas. Durys gali būti dvivėrės, stumdomosios, gali turėti ypatingą pertvarą, gali būti slenkančios sistemos. Taigi, prieš pirkdami duris, turėtumėte savo galvoje įsivaizduoti, kaip bus jums patogiau ir kas labiau tiks prie esamo dizaino. Taip pat verta iš anksto nuspręsti, iš kurios pusės durys bus atveriamos, ar dažnas toje vietoje judėjimas, kokie baldai stovės kambaryje ir ypač arti durų. Verta pagalvoti, kaip tame kambaryje išdėstyti elektros lizdai, ar durys jų neužstatys. Pagalvokite, ar mėgstate savo kambariuose daug erdvės – jeigu taip, išsirinkite plonesnes duris, nestatykite jų tokioje vietoje, kur daug baldų. Į visus šiuos dalykus verta atkreipti dėmesį dar prieš nusiperkant durų komplektą, kadangi iš naujo perstatyti duris bus nelengva.
  • Ekologija ir ilgaamžiškumas. Dar vienas aspektas, kuris turi daug įtakos – ar durys yra ekologiškos. Jeigu taip, tai jos turės CE sertifikatą, kuris garantuoja, jog šis gaminys nebuvo pagamintas iš neleistinų medžiagų ir jame nėra neleistinos sintetinių medžiagų koncentracijos. Įsitikinkite, kad gaminyje nėra formaldehidų arba kitų kenksmingų medžiagų. Taip pat, prieš perkant verta pasidomėti garantija – keliems metams gamintojai gali suteikti garantiją dažnai pasako ir apie pačio produkto kokybę. Ekologija ir ilgaamžiškumas – tai dažniausiai ne pačių pigiausių durų savybės.

Tikimės, kad vadovaujantis šiais keturiais aspektais, jūs įsigysite pačias tinkamiausias duris savo namams.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *