Padangos pavasariui - NPN.lt

padangos

Padangos pavasariui

By straipsniai 0 Comment 2015-02-16

padangosŽmogus batus renkasi pagal metų laikus. Vasarai – lengvus ir gerai kvėpuojančius, rudeniui, šiltesnius ir nepraleidžiančius vandens, žiemai – šiltus ir sandarius, su geru padu, kad nebūtų slidūs. Pavasariui tinka panašūs, kaip ir rudeniui, nes mūsų kraštuose oro sąlygos gana panašios tiek rudenį, tiek pavasarį – daug vandens, svyruojančios temperatūros. O kaip su automobiliu? Kokius „batus“ jam išrinkti?

KET aiškiai sako, kad nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 1 dienos privalu važinėti žieminėmis padangomis. Šiuo metu galima važinėti ir padangomis su spygliais. Dygliuotos padangos tinka automobiliams, važiuojantiems ne plentu, o kaimo keliais, įkalnėmis ar net bekelėmis. Vasarinės padangos būtinos nuo balandžio 1 dienos iki lapkričio 1 dienos. Skiriasi padangų protektorių gyliai, todėl juos itin atidžiai tikrina techninės apžiūros inspektoriai. Žieminėmis padangomis nedraudžiama važinėti vasarą. Bet kur jūs matėte žmones vasarą vaikštančius su žieminiais batais? Nebent kartais per kokius teminius vakarėlius…

Atrodytų, viskas automobilių pasaulyje paprasta – vasarinės ir žieminės padangos. Bet viskas kur kas sudėtingiau. Kaip žmonės pavasariui ir rudeniui gali nešioti pusiau šiltus, bet vis dar lengvus batus, taip pavasarį automobiliai gali važinėti universaliomis padangomis, kurios tinka važiuoti ir vasarą, ir žiemą. Tai visiškai saugu, nes šių padangų protektorius – gilus ir visai nebaisu, jei kovo pabaigoje sulaukiame sniego ir plikledžio. Padangos pakankamai kietos, kad būtų galima važiuoti sausa kelio danga. Tai ypač aktualu balandžio pradžioje, kai dieną plentas būna apysausis, nors vakare, sušalus visą dieną tirpdytam sniegui pakelėse, susidaro nedidelis ledukas. Demisezoninės padangos rekomenduojamos ir tiems, kas žiemą automobiliu važinėja rečiau. Juk žiemą kabrioletu neprivažinėsi, nors kartais gali tekti juo išvažiuoti, jei sugenda pagrindinis šeimos automobilis.

Padangos pavasariui gali pasirodyti per didelė prabanga, tačiau reiktų apsvarstyti ir tokią galimybę. Nuo padangų saugumo priklauso jūsų gyvybė ir sveikata, todėl šioje srityje taupyti rekomenduojama itin atsargiai.

Kiek kainuoja tokios padangos? Kainas galima pasitikrinti bet kurioje internetinėje padangų parduotuvėje. Ten jos be prekybininkų antkainių. Be to galima rasti įvairių išpardavimų ir kitokių nuolaidų. Padangoms, kaip ir batams galioja mados ir sezonų modeliai, tad reikia būti ne tik saugiems, bet ir madingiems…

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *