Odos liga – žvynelinė - NPN.lt

žvynelinė

Odos liga – žvynelinė

By straipsniai 0 Comment 2015-06-17

žvynelinėTurbūt kiekvienas esame bent kartą gyvenime girdėję apie odos liga žvyneline. Tačiau iš tiesų nežinome, kas taip per liga. O galbūt esame realiai susiduria su ja akis į akį? Galbūt Jūs sergate šia liga, o galbūt Jūsų šeimos nary ar artimas pažįstamas? Dažniausiai jei nesame susiduria su šia liga savo pažįstamų rate, nežinome kaip elgtis su žmonėmis, kurie serga šia liga. Sergantys šia liga mums atrodo neįprastai, galbūt keistai, kartais gali iškilti klausimas žvynelinė ar užkrečiama liga, todėl iškart pateiksime atsakymą, jog tai tikrai neužkrečiama liga. Žvynelinė yra paveldima ir tai nereiškia, kad jei Jūsų tėvai neserga šia liga Jūs ja ir nesirgsite, ši liga persiduota per kelias kartas, todėl yra didelė tikimybė, kad jei Jūsų proseneliai ar seneliai sirgo šia liga, galite ir Jūs susirgti. Sergančių šia liga nereikia smerkti ar į juos žvelgti kaip į kitokius asmenius, kurių reiktų vengti.

Vienas iš pirmų žvynelinės požymių yra raudonas, su neaiškiomis ribomis iškilimas, kuris būna pasidengęs pleiskanomis. Iškilimas gali ir didėti, jam taip pat yra būdinga ir tai, kad pakrapščius pleiskanas atsiranda rausva, plonytė plėvelė, kurioje gali atsirasti nedideli kraujo lašeliai. Liga gali pažeisti ir nagus, tuomet jie sustorėja, patamsėja ir nebeblizga, nagai tampa trapesni, gali atsirasti įdubimų. Žvynelinė dažniausiai pasireiškia vidutinio amžiaus žmonėms, tačiau žvynelinė vaikams taip pat pasireiškia.

Žvynelinė yra kelių tipų. Plačiau aptarsime apie spuoguotąja žvyneline, apie kurią yra pateikiama ne tiek ir daug informacijos, nes tai rečiau pasitaikantis odos ligos tipas.  Taigi, spuoguotoji žvynelinė dažniausiai atsiranda ant delnų arba padų, o kartais ir kitose kūno vietose, ši liga pasireiškia mažais spuogeliais, kuriuos reikia gydyti nedelsiant. Šis odos ligos (žvynelinės) tipas pasireiškia maždaug nuo 7 iki 10 % žmonių, kurie serga žvyneline.

Žvynelinės gydymas yra nuolatinis. Nes ši liga nėra kol kas visiškai pagydoma. Gydant ligą galima visiškai pašalinti matomus šios ligos požymius, tačiau sustabdžius ligos gydymą ji atsinaujina, todėl būtina nuolatinė priežiūra. Žvynelinės gydymas reikalauja gana nemažai laiko, tačiau jis būtinas, nes turbūt niekas nenori, kad liga progresuotų ir pažeistų didesnius odos plotus. Žvynelinė ant kūno ir galvoje pasireiškia. Žvynelinė galvoje dažniausiai tai pirmasis šios ligos požymis, kuris tikrai nėra itin malonus nors ir mažai pastebimas ar net nepastebimas aplinkiniams.

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *