Nemokėjau anglų kalbos, bet... moku! - NPN.lt

anglų kalbos kursai

Nemokėjau anglų kalbos, bet… moku!

By straipsniai 0 Comment 2018-02-20

anglų kalbos kursaiGausu pavyzdžių, kai žmonės, nemokėję anglų kalbos, vieną dieną ima ir suvokia galintys neblogai susišnekėti. Galbūt ne kiekvieni anglų kalbos kursai tenkina visų dalyvių lūkesčius, tačiau dedant pastangas įgūdžiai gerėja. Užsienio kalba nebeprimena padriko garsų ir raidžių mišinio.

Nemokėjau, bet moku

Anksčiau ir dabar – tai skirtis. Kontrastas. Jei leistumėmės į filosofinius apmąstymus, galbūt pasakytume, kad nėra nei praeities, nei ateities (kad viskas, kas vyksta, yra dabar). Taigi, net jei anksčiau ir nemokėjote užsienio kalbos, svarbiausia, kad mokate dabar.

Jei norite pagaliau pasakyti, kad mokate, teks paplušėti. Yra tam tikras paradoksas: būtų smagu pasiekti tikslą, bet… nepradedama, atidėliojama. Ech, praėjo mėnesis, o anglų kalbai paskyriau tik porą dienų… Hm, jau pusmetis, kai bandau prisiversti… Šie žodžiai nėra patys maloniausi, ar ne? Tad ką daryti? Kaip, po velnių, imtis mokslo? Atleiskite už „velnius“, bet kartais tikrai atrodo lyg pats nelabasis trukdytų.

Atsakymas į klausimą „ką daryti?“ ne toks ir sudėtingas. Įsivaizduokite du žmones, kuriems reikia pėsčiomis įveikti tam tikrą atstumą. Vienas žmogus atsispiria ir bėga, o kitas žingsniuoja. Bėgantis pasieks tikslą greičiau. Juk bėgimas yra greitesnis nei ėjimas. Tačiau neskubėkite spręsti. Jei iš karto „paimamas“ didelis greitis, tai neilgai trukus išsikvepiama, jėgų sumažėja, o tikslas pasiekiamas pridusus. Žmonės dažnai neįvertina žingsnių metaforos. Tačiau kokybiški anglų kalbos kursai yra kuo puikiausias pavyzdys, jog ėjimas gali būti veiksmingesnis nei ėjimas. Skaitykite toliau – paaiškinsime, kuo čia dėtas žingsniavimas ir bėgimas.

Trys maži žingsneliai ar vienas didelis?

Šia antrašte skatinama palyginti, kas geriau. Tačiau bent du kartus perskaičius tampa aišku, kad klausimas retorinis. Veikiausiai teigsite, jog kiekviena situacija skirtinga ir vieną kartą geriau trys maži žingsneliai, o kitu – vienas didelis.

Anglų kalbos kursai. Jūsų mieste, o gal už šimto kilometrų. Įdomūs, o gal nuobodūs. Pigūs, o gal brangūs. Visur, visaip ir visokie. Bet principas štai koks:

NUOSEKLUMAS. Jis reiškia mažus (nebūtinai miniatiūrinius) žingsnelius. Užuot bandant vienu ypu kažin kur nulėkti, pradedama nuo pradžių ir palaipsniui einama tolyn.

Iš pirmo žvilgsnio viskas vyksta lėtai. Kol išmokstate vieną dalyką, kol pereinate prie kito… Bet yra ir kitas kampas. Tie, kurie nori mokytis anglų kalbos ir vis svajoja, jog tuoj pradės ir nedelsdami įsisavins pusę vadovėlio, ilgainiui susivokia… dar net nestartavę. O tie, kurie tikslą išskaidė į uždavinius ir po truputį žingsniuoja priekin, jau turi nemenką įgūdžių bagažą.

Tai štai kokie paradoksai. Pasirodo, jog anglų kalbos mokymasis – ne spurtas, ne turbinos įsijungimas ir ne ratų prakasimas smarkiai nuspaudus akceleratoriaus pedalą. Anglų kalbos kursų rengėjai sudaro neprastą planą – jo laikantis dalyviams pavyksta pasiekti tikrai nemažai.

 

 

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *