Naujagimio kraitelis – mamų ir tėčių galvosūkis
By Marius
Vis kalbama ir rašoma apie vaikų auklėjimą. Tačiau turbūt daugiau klausimų kyla dar prieš kūdikio gimimą. Viena aktualių temų tampa naujagimio kraitelis.
Ruošiantis kūdikio atėjimui į pasaulį, ieškoma naujagimio kraitelio. Ne šiaip dairomasi… Ilgai galvojama, svarstoma, lyginamos skirtingos prekės. Tik vertėtų paklausyti specialistų, patariančių neprisipirkti per daug. Kaip čia taip… Pirkti, bet neprisipirkti? Na, kartais iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad reikėtų tūkstančio daiktų, bet paskui suprantama, kad pakanka ir tris kartus mažiau (neskaičiavome, kiek daiktų sudaro kraitelį, čia tik pavyzdys).
Naujagimio kraitelis yra mamų ir tėčių galvosūkis. Nepakanka žinoti, kaip auklėti vaikus ar kokią lovytę išrinkti. Naujagimio kraitelio rinkimas priverčia prisiminti mokyklinę matematiką. Ne tik todėl, kad domimasi, kiek reikmenų įeina į tą kraitelį, bet ir todėl, kad tenka skaičiuoti. Ką skaičiuoti? Pinigus. Matematika elementari: uždirbant penkis šimtus, nepavyks išleisti šešių.
Nebandome įteigti, kad naujagimiams skirtų reikmenų kainos didžiulės. Ir nesakome, kad jos ypač mažos. Čia jau priklauso nuo įvairių veiksnių. Pripažįstama, kad naujagimio kraitelis vertas dėmesio ir internete. Juk internetinės parduotuvės įvardijamos kaip galimybė sutaupyti. Patarimas paprastas: nesirinkti tokios parduotuvės, kuri primena balaganą. Kitaip tariant, reikėtų pirkti patikimą produkciją iš patikimų prekybos vietų.
Kai randama gerų prekių patraukliomis kainomis, kyla noras įsigyti visko kuo daugiau. Čia neprošal prisiminti, kad vaikai auga. Jei iššluojama pusė parduotuvės, tai tikėtina, kad pavyks panaudoti tik dalį drabužėlių. Kiti greitai taps per maži. Kaip ir bet kur kitur, taip ir čia galioja tradiciniai pirkimo įpročiai. Ne vieną kartą ką nors įsigyjame spontaniškai, ar ne? Kūdikiui reikia gana daug daiktų, bet ne pusės parduotuvės.
Bene labiausiai tiktų žodis „racionalumas“, reiškiantis protingumą, pagrįstumą, apgalvotai priimamus sprendimus. Bet vėlgi – niekas neliepia tiek „suracionalėti“, kad kūdikio auginimas primintų skūpumą.
Kaip išsirinkti tai, ko išties reikės? Naujagimio kraitelio sąrašą pavyksta aptikti naršant internete. Pateikiami ne tik tie daiktai, kurie būtini kūdikiui, bet ir tie, kurie reikalingi nėščiosioms (liemenėlės maitinimui ir kt.).
Kita vertus, net ir tada, kai prieš akis yra sąrašas, atsiranda papildomų klausimų. Būsimos mamos dalyvauja diskusijose, komentuoja po įrašais. Norisi kuo daugiau užtikrintumo.
Tai vieni iš pirmųjų etapų. Laikui bėgant galvosūkių pasitaiko vis kitokių. Ir veikiausiai žinote frazę, kad svetimi vaikai greičiau auga. Apsilankai svečiuose po metų – ir vaikas paaugęs. Apsilankai dar po metų – žiūrėk, jau į mokyklą eina. Iš šalies viskas lyg ir lengva, ramu. O iš tikro nuolat rūpinamasi, stengiamasi suteikti viską, kas geriausia. Turbūt nesuklysime pasakę, kad rūpestis prasideda žymiai anksčiau – ne tada, kai ant rankų sūpuojamas naujagimis ir ne tada, kai vaikui treji ar septyneri. Vaikinai ir merginos draugaudami vis pasišneka, koks vardas tiktų berniukui, koks mergaitei. Kai santykiai rimti ir kai jaučiamasi pasiruošus, mąstoma apie naują gyvybę.
Mąstoma, tai mąstoma, bet visko į priekį nesuplanuosi, nebent apsilankysi kokiame būrimo salone. Visgi ir ateities nuspėjimas sunkiai supaisomas dalykas.
Tai tokie reikalai. Naujagimio kraitelis skatina kalbėti ne tik apie rūpinimąsi kūdikiu. Viskas susiję: planavimas, gimdymas, tolesni etapai…