Medžių kirtimas – būtinas procesas miške? - NPN.lt

medžių kirtimas

Medžių kirtimas – būtinas procesas miške?

By straipsniai 0 Comment 2015-11-22

medžių kirtimasVisi asmenys, kurie turi nuosavus miškus, privalo pasirūpinti, kad juose vešinti augalija būtų saikinga ir tuo pačiu sveika. Negalima turėti miško ir leisti jam pačiam funkcionuoti, kadangi tai gali net suardyti palaipsniui besikuriančią sėkmingą ekosistemą. Medžių kirtimas – būtinas procesas. Net jeigu ir nereikia malkų, net jeigu ir gailite, kad medžiai yra kertami, deja, jeigu miškas Jums nuoširdžiai rūpi – tokiu atveju teks padėti jam augti bei vešėti.

Prieš kirsdami – susipažinkite su įstatymais

Miškų kirtimas pirmiausia prasideda nuo sprendimo, ar planuojate visą procesą atlikti pats, ar pasisamdyti kompaniją, kuri atliks visus darbus už jus. Bet kuriuo atveju svarbiausia, kad viskas būtų atliekama kuo kokybiškiau ir taip, kad gamtai nebūtų padarytą jokios žalos. Jeigu nuolatos malkaujate – tokiu atveju dažniausiai puikiai žinote, kokie medžiai turi būti kertami. Visgi, įstatymai kinta ir net tokiu atveju, jeigu miškas yra nuosavas – reikia stebėti nutarimus. Pasitaiko atvejų, kai žmonės būna baudžiami ir tokiu atveju, jeigu iškerta nuosavus miškus. Miškų kirtimas – valstybinis reikalas, nepaisant to, kad miškas yra Jūsų. Tai reiškia, kad kartais geriau yra pasisamdyti profesionalus, kadangi jie puikiai žino kirtimo galimybes.

Kokius darbus atlieka profesionalai

Medžių kirtimas miške dažniausiai apima skirtingus kelis procesus priklausomai nuo to, ką tiksliai reikia nukirsti, nupjauti ar išrauti. Kadangi kompanijų, kurios siūlo tokio tipo paslaugas, yra gana daug – tiksliai žinant, kokių paslaugų Jums reikia – rekomenduojame ir tikslingai ieškoti tinkamiausio varianto.

  1. Medžių kirtimas. Atliekamas tiek profilaktiškai, tiek tokiu atveju, kai patys medžiai yra reikalingi malkoms arba medienos gaminiams. Žinoma, kertami tik seni.
  2. Šaknų rovimas. Nupjovus medžius lieka šaknys, kurios dažniausiai trukdo. Profesionalai turėdami reikalingą įrangą šaknis paprasčiausiai išraus.
  3. Krūmų genėjimas. Viena iš dažniausiai pasirinkimų paslaugų. Krūmai ir gadina patį mišką, ir trukdo ramiai jame būti arba darbuotis. Gerai, kai bent minimaliai viskas sutvarkoma.

Medžių kirtimas – sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Geriau pasisamdyti profesionalus, kurie suteiks aukštas paslaugas.

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *