Ar tikrai dantų šaknų gydymas toks nemalonus? - NPN.lt

odontologijos klinika

Ar tikrai dantų šaknų gydymas toks nemalonus?

By straipsniai 0 Comment 2015-09-14

odontologijos klinikaOdontologai pripažįsta, kad net jei turi tokių klientų, kurie nebijo vizito pas dantų specialistą, dažnas, vos išgirdęs apie dantų kanalų gydymą, išbąla kėdėje. Pasirodo, ne tik vaikai, bet ir suaugę itin bijo šių odontologinių procedūrų ir prognozė, kad jiems reikalingas dantų šaknų gydymas, daugeliui yra sunkiai pakeliama. Dažniausiai, odontologų manymu, taip yra todėl, kad žmonės vis dar vaikosi senų gajų mitų, susijusių su odontologinėmis procedūromis ir yra mažai susipažinę su šiuolaikine technika. Šiandien mūsų klinikos specialistai pateikia atsakymus į dažniausiai rūpimus klausimus, susijusius su dantų kanalų gydymu.

Kodėl ir kam reikalingas dantų kanalų gydymas?

Kone daugiausiai klausimų, susijusių su dantų kanalų gydymu, kyla klientams tuomet, kai tokios diagnozės jie nesitiki. Kartais nutinka taip, kad pacientai ateina pas odontologą pastebėję, kad senoje plomboje atsirado skylutė arba dantis tapo jautrus ir taip sužino, kad jiems reikalingas rimtas gydymas. Dantų šaknų kanalų gydymas susijęs su danties nervo gydymu, o dažniausiai – traukimu. Ši procedūra dažniausiai reikalinga tuomet, kai nervas jau pažeistas ir yra skausmingas. Kartais žmonės ilgą laiką nepajaučia, jog dantyje atsirado skylutė ir apie ją sužino tik bakterijoms prasigraužus iki pat nervo.

Tokiu atveju negalima palikti danties likimo valiai ir geriausiai yra išvalyti kanalus. Odontologas specialistas tai atlieka profesionaliai ir gali užtikrinti, jog po gydymo nekamuos jokie skausmai, o dantukas liks savo vietoje. Kitu atveju, jei nebūtų taikomas gydymas, dantis gali sugesti nepataisomai ir jį reikėtų šalinti. O tai yra blogai bet kokiais atvejais.

Kiek skausmo reikės iškęsti gydymo metu?

Viena didžiausių baimių, kankinančių pacientus dėl dantų kanalų gydymo, yra susijusi su skausmu. Daugelis žmonių vis dar atsimena laikus, kai odontologijos  klinikose nebuvo tiek daug technologijos ir daugelis procedūrų buvo gerokai paprastesnės ir grubesnės. Tačiau šiais laikais skausmo odontologo kedėje beveik nėra, nes tam skirti nuskausminamieji vaistai. Odontologas prieš dantų kanalų valymo procedūras suleidžia vaistų ir pacientas gali atsipalaiduoti, nes nejaučia jokio skausmo.

Ar dantų šaknų gydymas gali nepavykti?

Kartais itin stresuojantys pacientai jaudinasi, kad dantų šaknų gydymas neduos naudos, todėl bijo ryžtis šiai procedūrai. Tačiau dėl to jaudintis nederėtų, nes tokios galimybės, kad gydymas nepavyktų tiesiog nėra. Odontologai kasdien atlieka tokias procedūras, todėl puikiai žino, kaip viską atlikti tinkamai ir taip, kad pacientas liktų patenkintas, o dantukų neskaudėtų.

Kaip išvengti dantų šaknų gydymo?

Jeigu manote, kad dantų kanalų gydymas Jums tikrai nemalonus dalykas, visuomet galite stengtis išvengti tokios procedūros. Kaip tai padaryti? Labai lengva. Tereikia labai kruopščiai prižiūrėti dantis, valyti juos kasdien ir reguliariai lankytis pas odontologą. Deja, tačiau dažniausiai dantų šaknų gydymas reikalingas tuomet, kai ilgą laiką nepasirodęs pas odontologą, nueina pas specialistą jau su skaudančiu dantuku ir pūliuojančiu nervu.

 

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *