Lauko reklama ir jos ypatumai - NPN.lt

Lauko reklama ir jos ypatumai

By Marius 0 Comment 2012-04-19

Lauko reklama – viena iš populiariausių reklamos rūšių šiuo metu. Lauko reklamą mato daugelis gatve praeinančių ar pravažiuojančių žmonių, taigi ji apima didelę auditoriją. Žmogus gali nežiūrėti televizoriaus, neskaityti laikraščių ir todėl nematyti ten skleidžiamos reklamos, bet nuo išorinės lauko reklamos atsiriboti nepavyksta. Nuo jos pasislėpti praktiškai neįmanoma. Vos įžengus į viešąją erdvę žmogų iš karto apsupa įvairūs reklaminiai plakatai, skydai, iškabos, rodyklės. Jis negali nepastebėti standartizuotų reklaminių skydų greitkeliuose, parduotuvių pastatų išorėje. Populiarėja lauko reklama ant elektros stulpų, parduotuvėse stumdomų prekių vežimėlių, ant pirkinių maišelių, autobusų bei kitų transporto priemonių. Dar naudojamos lauko reklamos formos ant pastatų, tvorų, suoliukų parkuose. Atsiranda ir netradicinės išvaizdos lauko reklamų, tokių kaip gigantiškas sumuštinis, ledų porcija prie kavinės ar restorano. Lauko reklama tapo įdomia ir savita išraiškos forma.

Populiariausios lauko reklamos priemonės yra parduotuvių pastato išorė, reklaminiai tentai, reklaminiai skydai, šviečiančios reklaminės iškabos, šviesdėžės, reklamimai stendai, transparantai, pano.

Lauko reklamos gamyba reikalauja nemažai laiko bei organizavimo įgūdžių: reikia sukurti projektą, jį suderinti su savivaldybe ar reklaminio ploto savininku, pagaminti reklamą ir ją sumontuoti. Reklamos gamybos projektui sukurti reikia kūrybiškumo ir kruopštumo. Lauko reklama turi būti paprasta. Užtenka trumpo teksto – žinutės, brand`o, nuotraukos, web adreso. Kiekvieno elemento matmenys – pakankamai dideli, kad būtų matomi iš toli. Tekstas lengvai perskaitomas ir suvokiamas, geriausia iš 4-5 žodžių, sukoncentruotas į vieną mintį. Projektuojant lauko reklamą reikia naudoti prekinio ženklo firmines spalvas, reklamos elementai turi ryškiai išsiskirti iš fono. Sėkminga lauko reklama atkreipia dėmesį, išsiskiria originalumu, šokiruoja ar stebina. Ryškios spalvos, įdomios formos, tinkamas apšvietimas padės išsiskirti lauko reklamai ir pritrauks klientus.

Šiuo metu lauko reklamos gamybai dažniausiai naudojamos labai įvairios aukštos kokybės ISO standartus atitinkančios medžiagos, tokios kaip PVC plastikai, PVC plėvelės, aliuminio kompozitai, įvairių rūšių organiniai stiklai, polipropilenas, kanalinis polikarbonatas, medis, stiklas, metalas ir kitos.

Įmonės, užsiimančios lauko reklamos gamyba, siūlo visą su tuo susijusių paslaugų spektrą, nuo projekto sukūrimo iki reklamos sumontavimo, įskaitant reklaminio ploto nuomą.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *