Kokios krosnys geriausiai tinka pirtyje - NPN.lt

krosnys

Kokios krosnys geriausiai tinka pirtyje

By straipsniai 0 Comment 2015-02-20

krosnysPirtelė – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų, norint kaip reikiant atsipalaiduoti, pailsėti ir atitrūkti nuo visų slegiančių rūpesčių. O kad pirtis nenuviltų ir paliktų teigiamus įspūdžius, čia didelį vaidmenį vaidina karščio šaltinis. Deja, ne bet kokios krosnys tinka geroms pirtims. Jų pasirinkimas ir funkcionalumas turi būti priderintas ne tik prie klientų pageidavimo, bet ir prie pačios pirties.

Pagrindinis pirties akcentas – garas. Jis ir priklauso nuo to, kokia krosni pirtyje įrengta. Dažniausiai atsakymas į klausimą, kokia krosnis tiks Jūsų pirčiai, yra labai paprastas. Tereikia žinoti kelis paprastus dalykus. Štai jei turite rąstinę pirtelę, joje greičiausiai pagelbės malkomis kūrenama krosnis. Jose karštis išsilaiko geriau nei elektrinėse krosnyse, be to, kuro sąnaudos žemos, taigi tai kartu ir ekologiškas sprendimas.

Tačiau jei įsigysite malkomis kūrenamą krosnį pirčiai, dar nereiškia, jog joje bus geras garas. Labai svarbu, kokia bus krosnyje įrengta talpa akmenimis. Nuo jos ir priklauso pirties karštumas. Taisyklė labai paprasta – jei mėgstate drėgnesnėje pirtyje pasikaitinti, geriausiai rinktis nemažą akmenų talpą, kurioje telpa bent 300 kilogramų akmenų.

Tačiau pirtys ne retai yra ne tik sodybose ant ežero kranto, bet ir uždarose patalpose, kuriose reikia pasitelkti fantaziją ir šiek tiek išmonės. Jei Jūsų pirtyje nėra galimybės įrengti kamino, Jums puikiai pravers elektrinis sprendimas. Tokio tipo krosnys dažniausiai naudojamas įvairiuose sporto ir spa centruose, kuriuose yra nemažai pirčių, tačiau visoms joms kaminų įrengti galimybių mažoka.

Elektrinė krosnis pirtyje – puikus pasirinkimas. Pirmiausia todėl, kad jos gali būti itin galingos ir skleisti labai daug šilumos. Tai reiškia, kad Jūsų pirtyje gali būti pasiekiamas ir aukštas karštis, čia lengvai sukurti malonias sąlygas tiek švelnesnę pirtį mėgstantiems, tiek dėl aukšto garo leipstantiems pirties mėgėjams.

Tačiau tiems, kuriems pirtis ne dažnas malonumas, puikiai praverčia ir termosinės krosnys nedidelėje pirtyje. Tai dažniausiai šiek tiek neįprastas pirties principas, kuomet pirtis sukuriama kaip nedidelis termosas. Jos viršus uždaromas, o viduje esantys akmenys ilgai kaista. Dažniausiai tokioje pirtyje užtenka termosinių krosnių, į kurių akmenų angą telpa 100 kilogramų akmenų. Net jei ir mėgstate dažnesnius pirties malonumus, išbandyti tokį pasikaitinimą, tikrai ne pro šalį.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *