Kodėl šilumos siurbliai oras oras toks praktiškas pasirinkimas? - NPN.lt

Kodėl šilumos siurbliai oras oras toks praktiškas pasirinkimas?

By Marius 0 Comment 2023-10-31

Paskutiniu metu šis variantas tampa vis populiaresnis. Kadangi jis turi gana nemažai privalumų, lyginant su įprastais šildymo būdais. Kurių šiomis dienomis gana nemažai. Tačiau būtent šie įrenginiai gali garantuoti mažiausią šildymo kainą dėka unikalaus veikimo principo. Taip pat jie nereikalauja praktiškai jokios papildomos priežiūros. Todėl vos kelių mygtukų paspaudimu galima nusistatyti norimą temperatūrą net ir tuomet, kai neplanuojate būti namuose. Be to, toks variantas į aplinką neišskiria jokių kenksmingų medžiagų. Kadangi vienintelis pašalinis produktas yra šiluma, o jei generuoti naudojama elektros energija. Kuri taip pat gali būti gauta iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Kaip veikia ši sistema?

Tai gana aktualus klausimas, kadangi būtent veikimo principas yra išskiriamas kaip esminis tokios sistemos privalumas. Nors iš tikrųjų jis pakankamai paprastas, bet tuo pačiu ir unikalus. Šilumos siurbliai oras oras šilumai generuoti naudoja elektros energiją bei aplinkoje jau esančią šiluminę energiją. Kas ir leidžia minimalizuoti šildymo sąnaudas. Kadangi nemaža dalis šilumos yra paprasčiausiai paimama iš aplinkos oro, net ir pakankamai vėsiomis dienomis. O tai reiškia, kad ir elektros reikės ne tiek daug. Be to, vėliau iš sistemos išeinantis oras netiesiogiai sąveikauja su į ją atkeliaujančiu srautu ir tarp jų įvyksta šilumos mainai. Kas leidžia neprarasti jau sugeneruotos šilumos.

Ar sudėtingas jos įrengimas?

Dažnu atveju jis bus paprastesnis, negu būtų galima įsivaizduoti. Ir tai yra dar vienas privalumas, kuriuo išsiskiria šilumos siurbliai oras oras. Kadangi jiems nereikia jokios papildomos infrastruktūros, pavyzdžiui, radiatorių. Šios sistemos sukuriama šiluma patenka tiesiai į patalpas ir po jas pasiskirsto. Todėl tai bus puikus pasirinkimas tiek naujiems būstams, tiek ir pastoviai negyvenamoms patalpoms arba išskirtiniams senamiesčio butams. Kadangi juos neretai nėra įprastos centrinės šildymo sistemos. Bet tą tikrai nesunkiai galima pakeisti šiuo variantu. Kuris įrengiamas labai paprastai. Tam pakanka kompaktiško įrenginio viduje bei atitinkamai išorėje. Ką patyrę specialistai sėkmingai gali sumontuoti net per dieną.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *