Elektros energija – būtinybė mokantis - NPN.lt

Elektros energija

Elektros energija – būtinybė mokantis

By straipsniai 0 Comment 2015-07-16

Elektros energijaElektros energija reikalinga įvairiems darbams, tačiau bene labiausiai jos aktualumas atsiskleidžia per mokymosi prizmę. Kadangi gyvename technologijų amžiuje, nei moksleiviai, nei studentai neapsieina be informacinių technologijų. Na, o pastarosioms reikia elektros. Apstu situacijų, kai ji būtina norint atlikti užduotis bei pasiruošti atsiskaitymams.

Mokantis aukštojoje mokykloje dėstytojui nenuneši ranka parašyto darbo. Gal gūdžiu sovietmečiu tai ir buvo standartas, tačiau dabar laikai kiti. Taigi, studentai pasikinko į darbą kompiuterius ir tarškina klaviatūra, o minčių atspindžiai pasireiškia raidžių pavidalu ekrane. Taip gimsta rašto darbai, kurių laikui bėgant prisikaupia išties nemažai. Elektros energiją naudojančio kompiuterio pagalba rašoma ne tik aiškiomis raidėmis, bet ir patogiau. Jei tektų viską skrebenti ranka, brūkštelėjus netinkamą raidę tektų braukyti ar imti perrašinėti iš naujo. Na, o modernesniu atveju viskas tuoj pat sutvarkoma spustelint vieną ar keletą klavišų. Tačiau išsaugotas darbas lieka kietajame diske. Dėstytojas jo iš ten nepasiims. Vadinasi, tenka spausdinti. O kaip jūs manote, kas priverčia veikti spausdintuvą? Šiam prietaisui vėlgi reikalinga elektros energija. Lapai gražiai išspausdinami ir protingų minčių pilnas darbas iš kompiuterio atminties perkeliamas į „realų“ pasaulį.

Mokantis tenka paruošti prezentacijas, kas vėlgi reikalauja kompiuterio. Skaidrių šiuo atveju niekas nespausdina, tačiau elektros energija reikalinga. Jei kompiuteris stacionarus, jis nuolat įjungtas į rozetę. Jei nešiojamasis, tuomet laikas nuo laiko jį tenka įkrauti. Ir niekas tikrai nenori situacijos, kai darbui padaryti lieka paskutinis vakaras ir netikėtai dingsta elektra. Aišku, taip paprastai ji negali dingti. Gal dėl to kaltos oro sąlygos. Visgi atvejis nepavydėtinas. Tenka teisintis, kodėl neatsiskaitoma nustatytą dieną. Kita vertus, jei kompiuterio baterija dar „nežada keliauti į sapnų karalystę“, tai spėjama skaidres parengti ir išsaugojus įsikelti į atmintuką. Kitą dieną sklandžiai atsiskaitoma ir jaučiamas saldus pergalės skonis. Kad ir kaip būtų, elektros energijos svarbos mokymosi procesuose nepaneigsi.

Kalba ką tik sukosi apie aukštąsias mokyklas, tačiau kompiuteris, neapsieinantis be elektros, nėra svetimas ir mokyklose. Jei vaikai mokosi informatikos, tikėtinas šio dalyko namų darbų uždavimas. Ir jei tai pasiliekama paskutiniam vakarui, o tada dingsta elektra, patenkama į nemalonią situaciją. Mokykloje taip pat gali tekti padaryti skaidres ar išspausdinti kokį nors referatą, tad kompiuterio ir spausdintuvo tandemas, kurį varo elektros energija, yra gerai pažįstamas. Tačiau vaikai retai kada susimąsto, kad naudojama elektra. Prietaiso įjungimas į rozetę yra tapęs tokiu įprastu procesu, kad tai atliekama nejuntamai. Viena vertus, norėtųsi pradėti moralizuoti, jog reikėtų daugiau sąmoningumo, kartais galbūt sveika elektrą ir pataupyti. Visgi tampa aišku, jog elektros energija yra tapusi būtinybe, kas ir privedė prie tokios būsenos.

Trumpai tariant, mokantis reikalingi prietaisai, neveikiantys be elektros (arba be jos veikiantys tik tam tikrą laiką). Tai ne prabanga, o būtinybė, padedanti atlikti įvairiausius darbus.

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *