CV rašymas: ar Jūsų gyvenimo aprašyme nėra klaidų, pakišančių koją daugumai? - NPN.lt

cv rašymas

CV rašymas: ar Jūsų gyvenimo aprašyme nėra klaidų, pakišančių koją daugumai?

By straipsniai 0 Comment 2016-04-03

cv rašymasCV – tai pirmoji darbdavio ir kandidato į darbo vietą pažintis bei bilietas į darbo pokalbį. CV reikalaujama pateikti kandidatuojant net ir eilines, aukštos kvalifikacijos nereikalaujančias vietas – pavyzdžiui kasinininkės ar padavėjos. Tačiau faktas, jog gyvenimo aprašymas buvo nusiųstas ar įteiktas atsakingam asmeniui, dar nereiškia, jog jis bus įdėmiai perskaitytas ar bent paimtas į rankas. Norint išvengti tokio likimo ir nusivylimo, jog, išsiuntus keliasdešimt gyvenimo aprašymo, nesulaukiama jokios reakcijos, būtini tinkamai atlikti namų darbų – cv rašymas. Iš pirmo žvilgsnio viskas paprasta, tačiau, prisėdus rašyti, iškyla daugybė klausimų: kokią informaciją pateikti, o ką geriau nutylėti? kokią nuotrauką pasirinkti ir ar ji išvis reikalinga?

Asmenys, dirbantys personalo srityje ir kasdien perverčiantys šimtus gyvenimo aprašymų, išskiria keletą dažniausiai pasitaikančių klaidų. Pasimokykime iš jų!

Gramatinės klaidos

Solidus CV šablonas, gausus patirties bagažas ir patrauklios asmeninės savybės: atrodo, jog darbo vieta – jau tavo! Tačiau CV rašymas gali būti sugadintas tokių, iš pažiūros elementarių, detalių kaip gramatinės klaidas. Tai labai svarbu, net jei kandidatuojama ir ne į lietuvių kalbos mokytojo vietą. Kalbos taisyklingumas byloja ne tik apie žmogaus išsilavinimą, bet ir požiūrį į būsimą darbą – iš kandidato tikimasi, jog pastarasis skirs laiko kokybiškam CV parengimui.

CV ilgis

Nei daugiau, nei mažiau – tik tiek, kiek reikia. Tai – viena iš auksinių taisyklių, kuria turėtų būti patemtas CV rašymas. Savanoriavimas gyvūnų priegaudoje – sveikintina veikla, tačiau jos pristatymas keliuose gyvenimo aprašymo puslapiuose – blogas sprendimas. Turi būti pateikta informacija, padedanti darbdaviui nuspręsti, ar asmuo turi reikiamų savybių tam tikram darbui atlikti.

Informacijos tinkamumas konkrečiai darbo vietai

Copy-paste nėra tinkamas būdas darbo paieškoms. Specialistai, prieš kandidatuojant į tam tikrą darbo vietą, pataria išanalizuoti darbo skelbimą ir savo CV koreguoti taip, jog pastarais būtų pritaikytas prie nurodytų reikalavimų. Darbdavys, skaitydamas CV, turi matyti, jog asmuo yra tinkamas pageidaujamam darbui. Nesate tikri, kaip geriausia pateikti informaciją? Pasinaudokite išmaniuoju CV kūrimo įrankiu  Wozber.com!

Nuotraukos tinkamumas

Jei neturite tinkamos nuotraukos, geriau apskritai jos nedėti (nebent skelbime to reikalaujama). Fotografija iš atostogų pajūryje ar šėlionių vakarėlyje – blogas pasirinkimas, tačiau nebūtina rinktis nuobodžią dokumentinę nuotrauką. Užfiksuota plati Jūsų šypsena – puikus pasirinkimas!

Add Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *